Najnowsze

Najnowsze

- Bez paniki - tak szef resortu gospodarki Piotr Woźniak skomentował informacje "Dziennika", że zapasów ropy zgromadzonych w podziemnym zbiorniku "Solino" nie da się odpowiednio szybko wydobyć.

Poseł PO Zbigniew Chlebowski nie musi przepraszać ministra transportu Jerzego Polaczka za wypowiedzi, w których zarzucił mu nieudolność w budowie autostrad i narażenie na straty Skarbu Państwa - orzekł sąd.

5,5 proc - tyle ma wynieść według szacunków Ministerstwa Gospodarki wzrost gospodarczy w przyszłym roku. Resort zapowiada też spadek bezrobocia do poziomu 7,1 proc.

Spółka J&S Energy została ukarana za niedopełnienie obowiązków wynikających z ustawy o zapasach paliw. Kara wynosi 462 mln zł - poinformował wiceminister Piotr Naimski.

- Politycy mylą prywatne z płatnym. Nie rozróżniają prywatyzacji służby zdrowia od prywatyzacji szpitali - powiedział w Biznes Lunchu na antenie TVN CNBC Biznes Jacek Wiśniewski z Raiffeisen Banku.

Dziewięć miliardów euro do września - tyle inwestorzy zagraniczni zainwestowali w Polsce, ujawnił w TVN CNBC Biznes prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Paweł Wojciechowski.

Na warszawskiej giełdzie zadebiutowała w spółka Koszalińskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego Szczecinek. Na otwarciu notowań akcje spółki wzrosły o 3,4 proc. - inwestorzy płacili za nie po 121 zł.

Miesiąc temu Elektrim otrzymał pismo od PAI Mediów, firmy Zygmunta Solorza-Żaka, w którym spółka ta zgłosiła gotowość skupienia wszystkich jego akcji. Ale pod jednym warunkiem: oferta dojdzie do skutku, jeśli Elektrim zostanie potem wycofany z obrotu giełdowego - pisze "Parkiet".

Polska i Litwa powinny w listopadzie podpisać porozumienia o współpracy dotyczącej połączenia systemów energetycznych tzw. mostem energetycznym oraz budowy elektrowni atomowej w Ignalinie. - Obie strony są bliskie kompromisu - poinformował premier Litwy Gedyminas Kirkilas.

LOT ogłosił strategię rozwoju spółki do 2012 roku. Narodowy przewoźnik lotniczy chce w tym czasie wejść na giełdę i odzyskać zaufanie pasażerów, którzy coraz chętniej wybierają konkurencję.

Powyborczy poniedziałek na warszawskiej giełdzie i rynku walutowym nie powinien przynieść dużych zmian kursów, chyba, że okaże się, iż któraś z partii może samodzielnie stworzyć rząd - przewiduje "Gazeta Prawna".

Przez dziesięć lat Prokom kontrolowany przez Ryszarda Krauzego administrował systemem komputerowym zawierającym dane 20 mln ubezpieczonych. Teraz ZUS mówi dość i chce zakończyć współpracę - pisze "Gazeta Wyborcza".

Ceny ropy na największym na świecie rynku amerykańskim skoczyły we wtorek ostro w górę i pobiły nowe rekordy wszech czasów, przekraczając po raz pierwszy w historii granicę 88 dol. za baryłkę.

Co drugi pełnoletni internauta korzysta z przynajmniej jednego kredytu - wynika z raportu firmy badawczej Gemius. Najczęściej jest to kredyt na karcie kredytowej, następnie pożyczki na rachunkach ROR i pożyczki gotówkowe.

Rada Ministrów przyjęła zaktualizowane przez ministra finansów zasady, które powinna spełniać polityka gospodarcza państwa aspirującego do przyjęcia euro.

"Groźby Polski, iż zablokuje wejście Rosji do WTO stają się coraz ostrzejsze" - rosyjskie media reagują ma wczorajsze słowa wiceministra rolnictwa. Jan Ardanowski zapowiedział, że jeśli Rosja nie zniesie embarga na mięso, Polska nie wpuści jej do Światowej Organizacji Handlu.

Grupa TVN zwróciła się do Prokuratora Generalnego o unieważnienie styczniowej decyzji przewodniczącej KRRiT o zmianie koncesji Telewizji Puls z wyspecjalizowanej (o społeczno-religijnym charakterze) na uniwersalną. Według TVN, zmiana koncesji odbyła się z "rażącym naruszeniem prawa".

Hanna Gronkiewicz-Waltz nie będzie ukarana finansowo za niestawienie się w czerwcu przed sejmową komisją śledczą ds. banków, bo komisja nie miała prawa jej wzywać jako byłej prezes NBP - uznał we wtorek Sąd Okręgowy w Warszawie. Komisja jednak nie daje za wygraną.

- Załamanie na rynku nieruchomości będzie znaczącym hamulcem dla wzrostu gospodarczego w USA w tym kwartale i na początku 2008 roku - ocenił podczas wystąpienia w Economic Club w Nowym Jorku szef Fed, Ben S.Bernanke.

Polscy i zagraniczni inwestorzy z zaciekawieniem, ale i ostrożnością obserwują podupadające szpitale. Wbrew pozorom można na nich nieźle zarobić. Kluczem jest monopol ZOZ-ów na świadczenie usług medycznych. Jedyne co przeszkadza, to propaganda przedwyborcza - zauważa "Puls Biznesu".

Ceny ropy na giełdzie w Nowym Jorku wzrosły do rekordowego poziomu powyżej 87 dolarów za baryłkę. Ropa podrożała o trzy dolary w tym tygodniu. Jednym z głównych powodów są obawy związane z możliwym atakiem Turcji na siły kurdyjskie w Iraku i przerwy w dostawach ropy.

Firmy, które będą od wtorku zatrudniać telepracownika, muszą zapewnić mu niegorsze warunki niż innym zatrudnionym w firmie pracownikom; sprzęt umożliwiający pracę na odległość z pokryciem kosztów jego eksploatacji, konserwacji, serwisu i ubezpieczenia - przypomina "Gazeta Prawna".

W Warszawie nie mamy stadionu, obwodnicy, drugiej linii metra, ani lotniska w Modlinie. Na razie nie zawodzą tylko przedstawicielki najstarszego zawodu świata, które już zarabiają na mistrzostwach europy w piłce nożnej - uważa "Życie Warszawy".

Ponad 900 tys. osób, które opłacają składki do ZUS i NFZ, nie ma z tego tytułu prawa do świadczeń - pisze "Gazeta Prawna". Dotyczy to m.in. pracujących emerytów, którzy muszą opłacać składkę rentową. Według ekspertów, nakładanie takich obowiązków jest niezgodne z konstytucją.