Najnowsze

Najnowsze

Platforma nc+ przeprosiła i przedstawiła nowe oferty

- Wprowadziliśmy zbyt wiele zmian naraz - mówi prezes nc+ Julien Verley w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej". Platforma przedstawiła w piątek szczegóły nowej oferty dla klientów. "Reakcja wielu z Państwa uświadomiła nam, że nasze założenia były błędne i rozminęły się z Waszymi oczekiwaniami. Bardzo przepraszamy" - napisano w liście do abonentów podpisanym przez szefów firmy.

Zmiany na bank

Skandynawowie lubią proste rozwiązania - i prawdopodobnie wybrali najprostsze - wycofać się z Polski. Nordea w Polsce na sprzedaż - PKO Bank Polski na zakupach. Ubywa banków w kraju - czy ubędzie od tego konkurencji i kredytów?

Firma. Teraz.

Pomysł na franczyzę. Otwieramy salon mody ślubnej w sieci Marietta Mariage. Rozmowa z właścicielem firmy Krzysztofem Kinasem w programie „Blajer mówi: biznes”.

Twój brat PIT

W jaki sposób skutecznie odwołać się od niekorzystnej decyzji urzędu skarbowego? O tym w rozmowie z mec. Filipem Siwkiem w programie "Blajer mówi: biznes".

Umowy bez tajemnicy

Czym jest przewłaszczenie na zabezpieczenie? Rozmowa z mec. Przemysławem Buczkowskim w programie "Blajer mówi: biznes".

Twój brat PIT

Czy rozliczając PIT wpłacone do Amber Gold i stracone pieniądze można rozliczyć jako stratę? O tym w rozmowie z doradcą podatkowym Agnieszką Kobak w programie "Blajer mówi: biznes".

Biznes globalny

Jakie są perspektywy dla globalnego biznesu, dobrze widzą firmy, które świadczą usługi dla producentów - na przykład branża reklamowa. Dlatego warto czasem posłuchać, jak widzi gospodarczą przyszłość znacząca osoba w tej branży. Skorzystaliśmy z szansy rozmowy z Martinem Sorrellem - szefem największej firmy reklamowej na świecie WPP.

Twój brat PIT

Z nowym rokiem weszły w życie zmiany w rozliczaniu 50% kosztów przychodu. Na czym polegają? Rozmowa z dr. Marcinem Jamrożym z SGH w programie "Blajer mówi: biznes".

Odpowiedzialność urzędników

Od 2011 roku obowiązuje ustawa o odpowiedzialności funkcjonariuszy publicznych. Czy jest skuteczna? O tym w rozmowie z Karoliną Klunder w programie "Blajer mówi: biznes".

Milion w portfelu

Od początku inwestycji portfel Jacka Dekarza zyskał 2,24%. W XI edycji stracił on 0,76%. W tej odsłonie 70% portfela to fundusze akcji. Największy zysk przyniósł w tym czasie fundusz Altus Akcji. Najsłabiej wypadł fundusz Blackrock China. O propozycjach zmian w rozmowie Roberta Stankiewicza.

Praca w UE

Kłopoty ze znalezieniem pracy mogą być w tym roku jednym z głównych tematów poruszanych w europejskich rodzinach. Czy przygotowywana przez Komisję Europejską dyrektywa wdrożeniowa może zmienić tą sytuację? O to pytamy Danutę Jazłowiecką, posłankę do Parlamentu Europejskiego podczas odbywającej się w Krakowie pierwszej ogólnopolskiej konferencji dotyczącej koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego. Patronem jest telewizja TVN CNBC.

Raport z rynku nieruchomości

Do połowy roku mieszkania w Polsce wciąż powinny tanieć, potem niewykluczone jest odbicie - przewidują autorzy raportu Narodowego Banku Polskiego na ten temat. Na razie sytuacja deweloperów jest trudna, a mieszkania zalegają na rynku - liczba niesprzedanych lokali na koniec 2012 roku dwukrotnie przewyższała poziom uznawany za zrównoważony. Za kilka miesięcy to się może zacząć zmieniać. Deweloperzy ograniczyli liczbę inwestycji, a kupujących zaczyna przybywać- mówił w TVN CNBC prof. Jacek Łaszek z NBP. Był on gościem programu Godzina dla Pieniędzy.

Polityka i pieniądze

Jamał Dwa czy omijająca Ukrainę tak zwana pieremyczka? Pytanie jakie są przyczyny i potencjalne konsekwencje gazowego zamieszania?

Raport z rynku nieruchomości

Spadek cen mieszkań utrzyma się do połowy roku, uważa Tomasz Kołodziejczyk, pełnomocnik Zarządu Rednet Property Group. Uważa on, że ceny mogą iść w górę, gdy zaczną rosnąć stopy procentowe. Dotychczas deweloperzy próbowali dostosować się cenami do założeń rządowych programów wspierających zakup mieszkań.

Cień recesji

Nowelizacja budżetu zdaniem ekonomistów nie będzie katastrofą. Mniejsze wpływy do budżetu są efektem niskiej inflacji i słabego wzrostu PKB. Zdaniem Wiktora Wojciechowskiego z ewentualną nowelizacją trzeba poczekać do listopada. Jego zdaniem dziurę w budżecie pokryją zmiany w systemie emerytalnym.

Kondycja budowlanki

Jak poradziły sobie w pierwszym kwartale spółki budowlane? Czy na tym rynku widać spadek liczby nowych kontraktów?

Ceny mieszkań znowu w dół

Z raportu opublikowanego w czwartek przez Narodowy Bank Polski wynika, że ceny mieszkań zaliczyły wyraźny, stabilny spadek. Taka sytuacja została spowodowana przez pojawienie się na rynku większej liczby mieszkań niż w poprzednich kwartałach.

IDM w akcji

417 milionów akcji IDM trafi wkrótce na rynek. Sąd Apelacyjny w Krakowie uchylił postanowienia sądu apelacyjnego wstrzymujące - na wniosek akcjonariuszy mniejszościowych - emisję. Grzegorz Leszczyński, prezes IDM SA mówi TVN CNBC, że mimo 3-krotnego zwiększenia liczby akcji w obrocie nie spodziewa się zwiększonej podaży, bo akcje trafiły do długoterminowych inwestorów i pracowników spółki. I zapewnia, że spółka ma już za sobą największe napięcia płynnościowe.

Forum Zarządów Spółek Giełdowych

W przyszłym tygodniu dowiemy się jaką dywidendę zamierza wypłacić PKO BP. W ubiegłym tygodniu minister skarbu zapowiedział, że będzie chciał pobrać z banku maksymalną dywidendę. PKO BP zarobił w ubiegłym roku ponad 3 miliardy 700 milionów złotych. Z zysku za 2011 rok bank wypłacił 1,27 złotych na akcję. Prezes PKO BP przyznał także, że Nordea to ciekawy bank, który pasowałyby do biznesu PKO BP, ale nie jedyny. Według Rzeczpospolitej Nordea może zostać wystawiona na sprzedaż, ponieważ Skandynawowie planują sprzedać wszystkie polskie spółki. Szef PKO BP zaznacza, że nie skupia się w tej chwili na polowaniu na banki, lecz na skutecznym prowadzeniu działalności.

Forum Zarządów Spółek Giełdowych

Podczas Ogólnopolskiego Forum Zarządów Spółek Giełdowych pytaliśmy o tematy które królują wśród uczestników forum. Co myślą o rozwoju rynku giełdowego? Naszym gościem był Piotr Paliło, prezes Biura Informacji Kapitałowych.

Ambitne plany SMT

Ambitne plany grupy SMT. Spółka prognozuje w tym roku wzrost przychodów o 56% rok do roku do 200 milionów złotych. Jeszcze lepiej ma być jeśli chodzi o zysk netto. Spółka prognozuje, że zarobi w tym roku na czysto 13 i pół miliona złotych, czyli aż o 90% więcej niż rok wcześniej. Skąd tak duży optymizm? Naszym gościem był Konrad Pankiewicz, prezes grupy SMT.

Bat na oszustów?

Dobre wieści dla spółek stalowych z GPW. Rząd zaakceptował przepisy, które mają ukrócić nielegalny handel prętami stalowymi. Chodzi o wprowadzenie mechanizmu odwrotnego obciążenia, czyli przerzucenia odpowiedzialności za rozliczenie VAT ze sprzedawcy na nabywcę prętów stalowych. Na zmianę przepisów musi zgodzić się jeszcze Komisja Europejska. naszym gościem był jerzy Bernhard, prezes Stalprofilu.

Przeliczyli się?

Udany początek roku. Nie będzie negatywnych informacji dla akcjonariuszy. W taki sposób prezes Apatora opisuje pierwszy kwartał 2013 roku. Janusz Niedźwiecki podtrzymuje też tegoroczoną prognozę, mimo że - przynajmniej na razie - nie będzie ogólnopolskiej wymiany liczników prądu. Rząd nie przyjął przepisów w tej sprawie. Prezes Apatora przekonuje, że to nie przeszkadza w instalowaniu tych liczników.

Forum Zarządów Spółek Giełdowych

W poniedziałek giełdę, domy maklerskie i KDPW czeka wielki test. Tego dnia ruszy długo oczekiwany nowoczesny system transakcyjny, o pół godziny skrócona zostanie też sesja. O komentarz poprosiliśmy prezesa Izby Domów Maklerskich który uważa, że polski rynek kapitałowy potrzebuje nowej strategii. Ostatnia 10-letnia skończyła się - według Waldemara Markiewicza - ponad dwa lata temu.

Droga zima?

Na polach w Polsce jest miesięczne opóźnienie w wiosennych pracach. We wtorek resort rolnictwa omawiał tę sytuację na podstawie danych z analiz specjalistów.