Najnowsze

Najnowsze

Milion w portfelu

Od początku inwestycji portfel Adama Dakowicza, prezesa zarządu Agiofunds TFI zyskał od początku inwestycji 25,05%. W XII edycji powiększył się on o 2,63%. Akcje spółki Zamet przyniosły ponad 40%. Jakie decyzje inwestycyjne podjął zarządzający, o tym w rozmowie Roberta Stankiewicza.

Jest praca

Skala bezrobocia może skłonić część pracowników do wyjazdu w poszukiwaniu pracy za granicą. W których krajach Polscy są poszukiwanymi pracownikami? Jakie specjalizacje i w których krajach są obecnie poszukiwane? Pytamy o to Marka Wróbla, dyrektora Hays Poland.

Zarabiać na sztuce

Czy dzieła polskich artystów mogą być godnym polecenia celem inwestycji? Czy warto w nich inwestować? Ile kosztują dzieła obiecujących artystów? Gdzie kupować prace początkujących, a gdzie tych ze znanymi nazwiskami. Zdaniem Karoliny Nowak, zarządzającej inwestycjami na rynku sztuki zakupione prace powinno się pokazywać na wystawach, w galeriach czy też je wypożyczać. Jej zdaniem w ten sposób prace te stają się bardziej znane.

Przecena surowców

Ostry spadek cen surowców pomaga Grupie Boryszew zwiększać marże. Poza marżami na przerobie ołowiu. Prezes Piotr Szeliga mówi TVN CNBC, że ceny ołowiu doszły już do poziomu, który grozi, że Baterpol - zajmujący się recyklingiem akumulatorów - nie będzie w stanie zrealizować tegorocznej prognozy.

(OFE)nsywa

Burza wokół otwartych funduszy emerytalnych. Rząd robi przegląd, ale przed jego finałem ogłasza, że najlepszym gwarantem wypłaty naszych emerytur jest i będzie zakład ubezpieczeń społecznych.

(OFE)nsywa

Emerytury z otwartych funduszy emerytalnych będzie wypłacał zakład ubezpieczeń społecznych – według banku HSBC to najbardziej prawdopodobny scenariusz zmian w systemie emerytalnym.

KGHM pod presją

Akcje KGHM najtańsze od września 2012 roku. Od początku roku spółka staniała o dwadzieścia procent. Inwestorzy reagują w ten sposób na gwałtowną przecenę surowców.

Trzęsienie ziemi w Iranie

Iran nawiedzony przez najsilniejsze trzęsienie ziemi od czterdziestu lat. Media i rząd podają sprzeczne informacje w sprawie ofiar.

Tesco w dołku. Wycofuje się z USA

Tesco, trzecia największa sieć sklepów na świecie, wycofuje się ze Stanów Zjednoczonych, gdzie miało 199 sklepów funkcjonujących pod marką Fresh & Easy. Grupa obniżyła też wycenę swoich aktywów w Wielkiej Brytanii, Polsce, Czechach i Turcji. W rezultacie zysk firmy spadł o ponad 50 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim.

Będą zmiany w zamówieniach publicznych?

Przedsiębiorcy chcą nowelizacji prawa zamówień publicznych. Domagają się zmian, dzięki którym w trakcie trwania umowy można będzie zmienić jej zapisy na podstawie zmian, jakie zaszły w prawie.

Sens reformy emerytalnej z 1999 r.

OFE wprowadziły Polskę w pułapkę (długu) - powiedział minister finansów Jacek Rostowski w radio TOK FM. Według niego, na rządzie ciąży teraz odpowiedzialność za znalezienie wyjścia z tej pułapki. Minister odrzuca jednak możliwość całkowitej likwidacji OFE. Zdaniem Ryszarda Petru, przewodniczącego rady Towarzystwa Ekonomistów Polskich takie rozwiązanie nie zmniejszyłoby zobowiązań państwa. "Wyższe wpływy do ZUS dzisiaj to wyższe wydatki na emerytury z ZUS w przyszłości" - uważa Petru.

OFE, przywileje emerytalne i dług publiczny

Minister finansów zapowiada szerszy niż do tej pory zakładano - przegląd systemu emerytalnego. Jacek Rostowski stwierdził w radio RMF, że Otwarte Fundusze Emerytalne nie chcą wypłacać dożywotnich emerytur.

"Viola" znów zatrzymana

Inspekcja weterynaryjna ponownie nakazała wstrzymanie produkcji w Zakładach Mięsnych "Viola", gdyż ma zastrzeżenia do realizacji programu naprawczego. Firmie z Lniana zarzucono wykorzystywanie do produkcji przeterminowanych wyrobów.

Firma. Teraz.

Pomysł na franczyzę. Zakładamy aptekę. Rozmowa z Ewą Wasiak z sieci aptek Dbam o zdrowie w programie "Blajer mówi: biznes".

Twój brat PIT

W jaki sposób rozliczyć zaliczki na PIT? Rozmowa z Małgorzatą Samborską w programie "Blajer mówi: biznes".

Przyjmij lub odrzuć spadek!

Jak uniknąć problemów przy przyjmowaniu lub odrzucaniu spadku? Rozmowa z notariusz Joanną Niedzielą w programie "Blajer mówi: biznes".

Twój brat PIT

Czy koszty użytkowania wieczystego można odliczyć od podatku? Rozmowa z doradcą podatkowym Agnieszką Kobak w programie "Blajer mówi: biznes".

Długi po upadłości

W jaki sposób odzyskać pieniądze od dłużnika, któremu sąd odmówił ogłoszenia upadłości? Rozmowa z Bartoszem Sierakowskim w programie "Blajer mówi: biznes".

Twój brat PIT

W jaki sposób rozliczyć koszty dojazdu do pracy? Rozmowa z doradcą podatkowym Michałem Grzybowskim w programie "Blajer mówi: biznes".

Rzecznik praw przedsiębiorcy

PSL zgłosiło projekt ustawy o rzeczniku praw przedsiębiorcy. Rozmowa z autorem projektu, mecenasem Wojciechem Błaszczykiem w programie "Blajer mówi: biznes".

Pieniądze na inwestycje

Ruszył nabór na działanie "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Rozmowa z Maciejem Rubą z ARiMR w programie "Blajer mówi: biznes".

Lot w restrukturyzacji

Spółka musi popracować nad wpływami i siatką połączeń - uważa Sebastian Mikosz, przezes PLL LOT.

Centrum wyników – Makolab

Udany pierwszy kwartał Makolabu. Częściowe wyniki wskazują na większe o 20% przychody od zakładanych prognoz. Rozmowa z Wojciechem Zielińskim, prezesem Makolabu.

Centrum wyników - Komputronik

Po wstępnych wynikach za ubiegły kwartał, spółka może się pochwalić o 16% większą sprzedażą RDR. Rozmowa z Wojciechem Buczkowskim, prezesem Komputronika.

Zmiany na GPW

Prezes warszawskiej giełdy jest bardzo zadowolony ze sposobu, w jaki udało się wdrożyć system UTP. Adam Maciejewski zakłada, że opcje na akcje pojawią się w III kwartale 2013 roku.

Światłowodem po zyski

Hyperion kupuje spółkę odpowiedzialną za budowę infrastruktury telekomunikacyjnej w województwie małopolskim. Rozmowa z Tomaszem Szczypińskim, prezesem Hyperiona.

Przestrzeń do obniżek stóp

Ciągle jest przestrzeń do obniżek stóp procentowych - uważa członek Rady Polityki Pieniężnej, profesor Anna Zielińska-Głębocka. Jej zdaniem niewykluczone jest cięcie juz podczas najbliższego, majowego posiedzenia

Własny plan emerytalny

Wysokość emerytur oferowanych w ZUS, z OFE czy bez, może być niemiłym rozczarowaniem dla przyszłych emerytów. Jak zatem stworzyć własny plan emerytalny? Od czego zacząć? Jaką cześć dochodów przeznaczyć na ten cel? Gdzie ją ulokować? Rozmowa z Marcinem Wiśniewskim, Private Banker Noble Bank.