Najnowsze

Najnowsze

Zamrożone 14,5 miliarda dolarów, 300 zatrzymanych. Ta afera może zmienić Chiny

Wierchuszką chińskiej partii komunistycznej wstrząsnął najpotężniejszy w historii skandal korupcyjny - donosi agencja Reutera, powołując się na swoje źródła. W centrum afery ma być wieloletni szef Ministerstwa Bezpieczeństwa Wewnętrznego i członek Komitetu Centralnego Zhou Yongkang. Śledczy mieli zatrzymać majątek warty około 14,5 miliarda dolarów. W kręgu podejrzanych jest 300 osób.

Inflacja w strefie euro coraz niższa

Inflacja w strefie euro wyniosła w marcu w ujęciu rok do roku 0,5 proc. - podał we wstępnym wyliczeniu Eurostat, biuro statystyczne Unii Europejskiej. To mniej niż oczekiwali analitycy.

Chiński milioner chce przejąć brytyjską sieć handlową

Chiński konglomerat Sanpower Group kontrolowany przez milionera Yuana Yafei prowadzi rozmowy ws. przejęcia znanej, brytyjskiej sieci sprzedaży detalicznej House of Fraser za ok. 450 mln funtów – donoszą media powołując się na źródła chińskie.

Prezydent Chin w Brukseli. Wizyta z aferą korupcyjną w tle

Prezydent Chin Xi Jinping od kilku przebywa z wizytą w Europie. Przywódcy towarzyszy delegacja ponad 100 biznesmenów. Efektem wizyty jest m.in. umowa na dostawę 70 nowych Airbusów. Europejski koncern podpisał kontrakt wart 10 mln euro na dostawę 27 maszyn. Xi Jinping w poniedziałek gości w instytucjach UE. Spotkania z najważniejszymi unijnymi liderami zbiegło się w czasie z wybuchem wielkiej afery korupcyjnej w "Państwie Środka".

Rosną ceny gazu na Ukrainie. O blisko 30 proc.

Ceny gazu wzrosną od wtorku o prawie 30 proc. dla ukraińskich odbiorców przemysłowych, a ponad 64 proc. dla przedsiębiorstw finansowanych z budżetu państwa i budżetów lokalnych. Państwowa komisja regulacyjna ds. energetyki podjęła taką decyzję w poniedziałek.

Nowe kierunki i samoloty. Ofensywa easyJet

Brytyjska linia lotnicza easyJet planuje w przyszłym roku przewieźć 20 proc. więcej pasażerów z lotniska Luton w oraz 10 proc. więcej pasażerów z lotniska Gatwick. W tym celu trzeci największy tani przewoźnik na świecie zamówił u Airbusa 135 nowych samolotów.

"Nowa kadencja Parlamentu Europejskiego pod znakiem gospodarki"

W nowej kadencji polscy posłowie Parlamentu Europejskiego będą pracować m.in. nad redukcją emisji CO2, kosztami niezależności energetycznej, wydobyciem łupków oraz handlem związanym ze Stanami Zjednoczonymi - uważa Mikołaj Dowgielewicz, były minister ds. europejskich.

31.03 Janet Yellen pomaga giełdom rosnąć

Inflacja w strefie euro na poziomie 0,5 procent i zatroskana o amerykański rynek pracy Janet Yellen. To były dwa najważniejsze wydarzenia ostatniego dnia na rynkach w tym kwartale. Relacjonowali Rafał Hirsch i Mateusz Walczak.

Grecja o "krok do przodu". Parlament przyjął pakiet reform gospodarczych

Po burzliwej debacie parlament w Atenach przyjął w niedzielę późnym wieczorem pakiety reform gospodarczych. - Grecja zrobiła dzisiaj ogromny krok do przodu - powiedział po głosowaniach premier Antonis Samaras. Zatwierdzenie tych reform było warunkiem uruchomienia kolejnej transzy międzynarodowej pomocy dla Grecji.

Palisz? Płać wyższe składki zdrowotne

Koszty leczenia chorób odtytoniowych szacowane są nawet na kilkanaście miliardów złotych rocznie. Część środowiska medycznego przekonuje, że większość tego ciężaru powinni wziąć na siebie sami palacze - pisze poniedziałkowy "Dziennik Polski".

Od wtorku karty zbliżeniowe tylko dla chętnych

Klienci banków będą mogli zdecydować, czy chcą używać kart zbliżeniowych, czy też nie chcą. Wszystko przez nowe zalecenia NBP, które we wtorek wchodzą w życie. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo klientów - informuje "Rzeczpospolita.

Całe życie bez etatu. "To raczej ślepy zaułek"

Niemal 60 proc. młodych osób, które pięć lat temu pracowały na tzw. umowach śmieciowych, dziś albo nie ma pracy albo nadal pracuje na podstawie umów dzieło lub zlecenie. Tylko co trzeciemu zatrudnionemu udało się zdobyć umowę o pracę na czas nieokreślony.

GPW wypowiada wojnę "groszówkom". Na liście 30 spółek

30 spółek których akcje nie kosztują więcej niż 50 gr zniknie od 1 kwietnia z warszawskich indeksów giełdowych. Decyzją zarządu GPW trafiły one na Listę Alertów. Ma to na celu zachęcenie spółki do scalania akcji i zmniejszenia wahań kursów.

Tajwańczycy nie chcą umowy handlowej z Chinami

Dziesiątki tysięcy mieszkańców Tajwanu demonstrowały w niedzielę na ulicach Tajpej protestując kolejny raz przeciwko umowie o wolnym handlu z Chinami. Demonstranci ponad tydzień okupują również siedzibę tajwańskiego parlamentu.

Brytyjskie "nie" dla funta w niepodległej Szkocji

Brytyjski minister finansów George Osborne wykluczył w sobotę możliwość zachowania przez Szkocję funta szterlinga, a tym samym pozostania w unii walutowej z resztą Zjednoczonego Królestwa, w razie poparcia niepodległości kraju we wrześniowym referendum.