Najnowsze

Najnowsze

Kryzys limonkowy. Ceny szybują przez ulewy i gangi

W ciągu trzech ostatnich miesięcy cena limonek w USA zwiększyła się niemal dwukrotnie. Za 18-kilogramową skrzynkę trzeba obecnie zapłacić niemal 100 dolarów. Pod koniec zeszłego roku było to zaledwie około 40 dolarów.

Broń z Radomia rusza na podbój USA

Fabryka Broni „Łucznik” zarejestrowała w Teksasie spółkę, która zajmie się dystrybucją wyrobów radomskiego zakładu w Stanach Zjednoczonych. Na razie „Łucznik” przymierza się do sprzedaży broni na rynku cywilnym. W planach jest też uruchomienie w USA niewielkiej wytwórni.

"Świat", 28.03

Czy Ukraina jest gotowa na uderzenie Rosji? Co teraz może i powinien zrobić świat dla Ukrainy? Jak przedstawia się skład koalicji państw potępiających aneksję Krymu? Na te pytania odpowiedał Bartosz Węglarczyk wraz z ekspertami w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat.

"Biznes dla Ludzi", 28.03

Co nam grozi, jeśli nie złożymy PIT-a i zapomnimy zapłacić podatku? Co grozi za krytykę szefa w sieci? Jak wygląda procedura zgłoszenia patentu? Jak sporządzić ewidencję przebiegu pojazdu?

Brytyjski rynek mocy nabiera rozpędu

Brytyjski Departament ds. Energii i Zmian Klimatu opublikował dalsze szczegóły dotyczące uruchomienia rynku mocy. Pierwsza aukcja odbędzie się w grudniu tego roku i dotyczyć będzie ona mocy, które mają być dostępne zimą 2018 roku.

Kolejka chętnych na prezesa Kompanii Węglowej

Trzy z pięciu zgłaszających się osób przeszły wstępną selekcję w konkursie na prezesa Kompanii Węglowej. 17 kandydatów ubiega się o stanowiska pięciu wiceprezesów - podała w piątek spółka.

Chiny już nie kopiują niemieckich technologii. Wolą je kupować

Odwiedzający Europę chiński prezydent Xi Jingping promuje między innymi relacje gospodarcze pomiędzy Państwem Środka a Niemcami. Przykładem może być przedsiębiorstwo Kiekert z Heiligenhaus w Nadrenii Północnej-Westfalii. Światowy potentat w produkcji zamków samochodowych od dwóch lat znajduje się w chińskich rękach.

Kolej na zmianę czasu. Pociągi pojadą godzinę dłużej

W nocy z soboty na niedzielę przesuniemy wskazówki zegarów, z godz. 2 na 3, przechodząc na czas letni. Kolejarze przypominają o przestawieniu zegarków, ponieważ po 22 nocne pociągi pozornie będą jechać godzinę dłużej niż wynika z rozkładu.

Bilans. Najważniejsze wydarzenia dnia

Zapowiedzi wliczania dochodów z prostytucji do PKB, kontrola UOKiK na stacjach benzynowych, pomoc MFW dotrze na Ukrainę i plany inwestycyjne KGHM. W takie wiadomości owocował dzień.

Deflacja u progu Europy? Hiszpania i Niemcy pogłębiają obawy

Ceny konsumpcyjne w Hiszpanii spadają w najszybszym tempie od czterech i pół roku, a poziom inflacji w Niemczech jest poniżej oczekiwań. Piątkowe dane dają kolejny impuls do obaw przed dryfowaniem strefy euro w kierunku niebezpiecznej dla gospodarki deflacji.

Kto uziemi warszawskie lotnisko? Związkowcy grożą strajkiem

Związkowcy z przedsiębiorstwa Porty Lotnicze, zarządzającego warszawskim Lotniskiem Chopina grożą, że 7 maja mogą przeprowadzić strajk. Domagają się rozmów ws. układu zbiorowego. Dyrektor PPL uważa, że postulaty są bezzasadne, ale deklaruje gotowość do rozmów.

PKP o Pendolino: Problemy są, ale projekt niezagrożony

- Projekt Pendolino nie jest zagrożony i te pociągi w połowie grudnia zaczną regularnie kursować w Polsce - zapewnił prezes PKP Intercity Marcin Celejewski. Niektóre media informowały, że nie ma szans, by producent wywiązał się z kontraktu z polskim przewoźnikiem.

Firmy tracą miliardy przez opóźnienia w płatnościach

Polskie firmy z powodu opóźnień w płatnościach straciły w 2013 r. 4 proc. obrotów - wynika z danych przedstawionych w piątek na seminarium zorganizowanym przez Komisję Europejską. W Europie opóźnione należności wynosiły 350 mld euro.

Blackberry dogoni konkurencję? Na razie wykazał prawie 6 mld straty

Będący w kłopotach producent smartfonów, firma blackberry, wykazała stratę za ostatni rok obrotowy w wysokości 5,9 mld dolarów. Strata w pierwszym kwartale tego roku wynosi 423 mln dolarów, to mniej od oczekiwań. W ostatnim kwartale ubiegłego roku strata blackberry wyniosła 4,4 mld dolarów.

Papież rozmawiał o kryzysie w Grecji. "To człowiek pokoju"

Kryzys gospodarczy, z którym szczególnie boryka się Grecja, a także jego skutki społeczne były jednym z tematów piątkowej rozmowy papieża Franciszka z prezydentem Grecji Karolosem Papuliasem w Watykanie. Papież nazwał swego gościa "człowiekiem pokoju".

KNF: informowanie przez OFE o możliwości wyboru nie narusza prawa

OFE nie mogą prowadzić akwizycji na swoją rzecz, ani reklamować się, ale mogą informować o okresie, w którym istnieje możliwość złożenia oświadczenia o skierowaniu części składki emerytalnej do OFE - wynika z pisma szefa Komisji Nadzoru Finansowego Andrzeja Jakubiaka do funduszy.

Najwięksi producenci ropy

Arabia Saudyjska jest największym na świecie producentem ropy. Każdego dnia 2012 r. wydobywała 11,7 mln baryłek tego surowca. Na drugim miejscu są Stany Zjednoczone (11,2 mln), a na trzecim Rosja (10,4 mln). Saudyjczycy prowadzą także w rankingu państw z największymi rezerwami ropy. Zgromadziła 267 mld baryłek.