Najnowsze

Najnowsze

20.01 Europa w dół, WIG20 lekko w górę

Weekend przyniósł dane o słabszym wzroście gospodarczym w Chinach i fatalny raport Deutsche Banku z miliardem euro straty w czwartym kwartale. W Europie dominowały spadki, ale mimo to WIG20 skończył dzień na lekkim plusie. Amerykanie świętują dzień Marina Luthera Kinga - giełdy w USA są nieczynne. Dzień na rynkach - relacjonuje na żwyo Rafał Hirsch

Skandal korupcyjny pogrąży gospodarkę Turcji?

Turcja została niegdyś okrzyknięta przykładem sukcesu finansowego, uciekając od przepaści finansowej w dwucyfrowy wzrost gospodarczy, boom budowlany i poprawę dobrobytu. Jednak dziś, w cieniu kryzysu politycznego, ten sukces może zostać zaprzepaszczony - pisze France 24.

Obietnice rządu. "Potrzebne nawet 20 miliardów złotych"

Nawet 20 miliardów złotych potrzeba na realizację obietnic premiera. Takie wyliczenia przedstawia Ireneusz Jabłoński, ekspert Centrum im. Adama Smitha. Pieniądze przeznaczone byłyby m.in. na zakup podręczników dla pierwszoklasistów i stworzenie programu mieszkania na wynajem.

"Polska, Europa bez euro”. Włosi nas chwalą

- W ciągu 20 lat Polacy dokonali cudu - taka ocena sytuacji gospodarczej w Polsce znalazła się w komentarzu w niedzielnym wydaniu dziennika "La Repubblica". Podkreśla się w nim, że polska gospodarka uniknęła recesji po światowym kryzysie i wciąż notuje wzrost.

Będzie nowa hybryda? Toyota chce pozostać liderem

Nowy projekt modeli Camry i Prius to wyzwania jakie stawia sobie Toyota. Dzięki temu motoryzacyjny gigant che utrzymać pierwszą pozycję w swojej klasie. Ale recepty na sukces wcale nie są takie oczywiste.

Kopalnia na sprzedaż? Hindusi dają 1,7 mld złotych

Indyjska spółka wydobywcza chce kupić w Polsce koplanię węgla koksującego - informuje "The Economic Times". Gazeta twierdzi, że strony są bliskie porozumienia. Wartość transakcji szaowana jest na 350 mld rupii indyjskich, czyli 1,7 mld złotych.

Dziesięć przestarzałych technologii według Amerykanów

Według Amerykanów niektóre technologie i rozwiązania swój szczyt popularności mają już dawno za sobą. Część z nich niedługo odejdzie w niepamięć. Oto ranking dziesięciu z nich dotyczący głównie rynku amerykańskiego.

Polska bez elektrowni atomowej? Chce tego PSL

Podczas posiedzenia Rady Naczelnej PSL zgłoszono w sobotę projekt uchwały, w którym za postulat programowy Stronnictwa uznaje się rezygnację Polski z planu budowy elektrowni atomowej. Projekt zobowiązuje szefa PSL, ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego do wykonania uchwały.

Najlepsza lokata to sztuka? Stopa zwrotu to nawet 112 procent

Oprocentowanie lokat bankowych wciąż nie zachęca do trzymania gotówki na koncie. Karierę robią alternatywne sposoby mnożenia zgromadzonego kapitału. Część ekspertów radzi zakup nieruchomości pod wynajem, a inni inwestowanie w szlachetne alkohole lub sztukę. TVN24 Biznes i Świat podpowiada jak inwestować w sztukę i ile można na tym zarobić.

Miliardy potrzebne na leczenie cukrzycy. Lekarstwem przyjazne miasto?

Mieszkańcy tych dzielnic Toronto, których zabudowa nie zachęca do poruszania się na piechotę, mają aż o 33 proc. wyższe ryzyko otyłości lub cukrzycy – to wyniki badania przeprowadzonego w szpitalu St. Michael's w Toronto. Naukowcy obliczyli, że w Kanadzie koszty leczenia cukrzycy i jej powikłań będą do 2020 r. kosztować publiczną służbę zdrowia 16,9 mld dolarów kanadyjskich rocznie.

Odnawialne źródła energii. Bez regulacji KE?

Komisja Europejska chce dać krajom Unii Europejskiej większą swobodę w rozwijaniu energetyki opartej na źródłach odnawialnych, bez narzucania im wiążących celów w tym zakresie. To jedna z propozycji nowego pakietu klimatyczno-energetycznego, który Komisja opublikuje w środę.

Eksperci: Atom zbliża Rosję i Węgry. Cios dla jedności UE

Węgry, podpisując z Rosją umowę o współpracy w dziedzinie energetyki jądrowej zacieśniają polityczną współprace z Moskwą - wynika z analizy Ośrodka Studiów Wschodnich. Ułatwi to Moskwie prowadzenie polityki opartej na rozbijaniu jedności krajów unijnych.

Rekordowe Soczi, Montreal w czołówce. Najbardziej przepłacone igrzyska w historii

Choć Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi jeszcze się nie zaczęły, już teraz są najdroższymi w historii. Ich organizacja pochłonęła co najmniej 50 miliardów dolarów, choć zakładano, że nie przekroczy 12 miliardów. To jednak niewiele, jeśli chodzi o procentowe przekroczenie pierwotnego budżetu. Rekordzistą pod tym względem cały czas pozostaje Montreal, w którym koszty leniej imprezy przekroczyły plany ponad siedmiokrotnie.

Niezapłacony rachunek za telefon? Sprawdź, kiedy się przedawni

Trzy lata ma firma telekomunikacyjna na odzyskanie należności z tytułu niezapłaconego rachunku telefonicznego. Po tym terminie klient może spać spokojnie. Co jednak zrobić, gdy wydzwania do nas firma windykacyjna? Odpowiedzi na to pytanie szukał w programie "Biznes dla Ludzi" Paweł Blajer.

375 mln osób na niebie. Więcej niż przed rokiem

Linie lotnicze zrzeszone Stowarzyszeniu Europejskich Linii Lotniczych (AEA), do którego należy PLL LOT, przewiozły w 2013 r. na pokładach swoich samolotów łącznie 375 mln pasażerów - o 5,6 mln więcej niż w 2012 r. Najwięcej osób podróżowało na dalekich trasach.

"Świat", 17.01

W jaki sposób Barack Obama zreformuje wywiad? Które z jego propozycji są dobre, a które złe? Jakie wątki zdominują tegoroczną kampanię wyborczą w USA do Kongresu? Co przyniesie szczyt UE-Rosja i w którym kierunku pójdzie Ukraina? W magazynie "Świat" Bartosz Węglarczyk zapytał o to swoich gości.

"Biznes dla ludzi", 17.01

Na co zwracać uwagę podczas wyprzedaży i jak walczyć o swoje prawa? Jak napisać atrakcyjne dla pracodawcy CV? Czy firma energetyczna może uzyskać prawo do działki, przez którą przebiega linia energetyczna bez zgody właścicieli? Te problemy oraz wiele innych rozwiązywał w magazynie "Biznes dla ludzi" Paweł Blajer wraz ze swoimi gośćmi.

Płacisz ryczałt? Zadzwoń do ministerstwa po radę

21 stycznia eksperci ministerstwa finansów będą udzielać podatnikom płacącym ryczałt od przychodów ewidencjonowanych informacji na temat rozliczeń za 2013 r. - poinformowała w piątek rzeczniczka prasowa resortu Wiesława Dróżdż.

Promocje, rabaty, wyprzedaże. Jak nie dać się oszukać?

Uwaga na niedozwolone promocje i pułapki w sklepach. Styczeń to tradycyjnie czas wyprzedaży. Sklepy robią bardzo wiele, by wyprzedać towar. Nie oszczędzają na materiałach, które mają pokazać niższe ceny. Jak nie dać się oszukać i rzeczywiście zapłacić mniej.

Intel czarno widzi przyszłość. Bo ludzie coraz częściej sięgają po tablety

Największy na świecie producent procesorów - Intel - poinformował, że w 2014 roku nie spodziewa się znaczącego wzrostu przychodów. Po tej deklaracji akcji firmy spadły o 5 proc. Wyznanie Intela ma związek z malejącą wciąż sprzedażą komputerów osobistych, które wypierane są z rynku przez urządzenia mobilne - smartfony i tablety.