Najnowsze

Najnowsze

Rafał Hirsch: manewry długiem publicznym

Dług publiczny na koniec 2013 roku wyniósł 880,205 mld PLN – podało Ministerstwo Finansów. To bardzo ciekawa i zaskakująca informacja, ponieważ kwartał wcześniej dług publiczny sięgał 890,58 mld PLN.

"Biznes dla ludzi", 31.03

Co wybrać: ZUS czy OFE? Czy szukać pracy z pomocą znajomych? Co to jest ustna umowa pożyczki? I ostatni dzień na rozliczenie CIT - o tym w programie "Biznes dla ludzi" wraz z gośćmi rozmawiał Paweł Blajer.

"Świat", 31.03

Kto w centrum Kijowa strzelał do zastępcy mera miasta? Co mają z tym wspólnego działacze Prawego Sektora? Dlaczego francuska lewica poniosła dotkliwą porażkę w lokalnych wyborach? O tym rozmawiali Bartosz Węglarczyk i jego goscie w programie "Świat".

ZUS czy OFE? Eksperci podpowiadają

Co jest lepsze: odkładanie tylko w ZUS, czy może także i w OFE? Ile można zarobić na każdej z tych opcji? Argumenty za i przeciw przedstawili: główny doradca PwC Witold Orłowski, Tomasz Korab z EQUES Investment TFI oraz dziennikarz ekonomiczny TVN24 Biznes i Świat Paweł Blajer.

Yellen broni "łatwej" polityki Fed. "Jest nadal potrzebna"

Szefowa amerykańskiej rezerwy federalnej Fed Janet Yellen silnie poparła w poniedziałek politykę tzw. "łatwego" pieniądza, która Fed prowadzi od dłuższego czasu. Podkreśliła, że priorytetem nadal jest i przez jakiś czas będzie pobudzenie gospodarki, a zwłaszcza rynku pracy.

Bilans. Najważniejsze wydarzenia dnia

Nadchodzący start emerytalnego "okienka transferowego", lepsze prognozy dla Polski od banku Goldman Sachs, przyspieszenie budowy rosyjskiego sytemu płatności kartami i "łupkowy" sojusz PGNiG z Chevronem. Oto najważniejsze wydarzenia dnia według Roberta Stanilewicza.

Partia Erdogana z największym poparciem

Rządząca w Turcji Partia Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP) premiera Recepa Tayyipa Erdogana w niedzielnych wyborach lokalnych zdobyła 45,5 proc. głosów - poinformowała w poniedziałek komisja wyborcza po przeliczeniu 98,1 proc. głosów. Opozycyjna Partia Ludowo-Republikańska (CHP) zdobyła 27,9 proc. głosów, konserwatywna Nacjonalistyczna Partia Działania (MHP) - 15,2 proc., a prokurdyjska Partia Pokoju i Demokracji (BDP) - 6,3 proc.

Frankfurcka giełda wprowadzi rozliczenia w juanach

Na giełdzie we Frankfurcie nad Menem będzie można rozliczać się w chińskiej walucie. Tym samym miasto to stanie się drugim miejscem w Europie, w którym będzie taka możliwość. Przedstawiciele banków podpisali w tej sprawie deklarację woli.

"Milion w portfelu", 31.03

Proponowany przeze mnie portfel jest dość mocno zdywersyfikowany. Zawiera ekspozycje na akcje, instrumenty dłużne, ale także ETFy, których wartość powinna raczej rosnąć podczas bessy i tym samym chronić portfel przed istotną utratą wartości - podkreślił w programie "Milion w portfelu" Błażej Bogdziewicz,

Przerwa w dostawach surowców? "Polska ma plan"

Ministerstwo Gospodarki ma plan na wypadek kryzysu w dostawach surowców w przyszłości - powiedziała dyrektor Departament Ropy i Gazu w resorcie Małgorzata Szymańska w poniedziałek podczas debaty "Bezpieczeństwo dostaw ropy i gazu do Polski".

Mniej firm upada. "Sytuacja będzie się poprawiać"

W pierwszym kwartale bieżącego roku upadłość ogłosiło 178 przedsiębiorstw, co oznacza, że było ich o 15 proc. mniej niż w analogicznym okresie 2013 r. - wynika z zestawienia firmy Coface zajmującej się ubezpieczaniem należności. To najlepszy wynik od 2011 r.

Partie prawego sektora zagrożeniem dla jedności Europy

Prawicowe, nacjonalistyczne i eurosceptyczne ugrupowania cieszą się coraz większą popularnością przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Partie te chcą stworzyć w europarlamencie osobną grupę. Ich elektorat to głównie ludzie młodzi i sfrustrowani.

EY: Bezrobocie w strefie euro powyżej 11 proc. do 2018 roku

Mizerny, nieprzekraczający 1,6 proc. wzrost gospodarczy i 11-proc. bezrobocie co najmniej do 2018 r. - taki scenariusz dla strefy euro przewiduje EY i Oxford Economics. PKB eurolandu ma w 2018 r. być wyższe tylko o 5 proc. niż przed kryzysem 2008 r.

Goldman Sachs podnosi prognozę wzrostu dla Polski

Ekonomiści banku Goldman Sachs podnieśli swoje prognozy wzrostu PKB dla krajów regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Prognoza wzrostu dla Polski na 2014 rok została podniesiona do 3,2 proc. z 2,9 proc. oczekiwanych wcześniej. Według analityków gospodarka przyśpieszy ze względu na rosnący eksport oraz szybsze niż oczekiwano odreagowaniu popytu wewnętrznego.