Najnowsze

Najnowsze

Spadki na Wall Street. Przez gorszą sprzedaż domów

Środa na Wall Street przyniosła umiarkowane spadki głównych indeksów po słabych danych z amerykańskiego rynku nieruchomości oraz chińskiej gospodarki. Przerwana została tym samym wcześniejsza sesja sześciu wzrostowych sesji indeksu S&P 500.

"Świat", 23.04

W programie "Świat" Bartosz Węglarczyk zastanawiał się wraz z Januszem Onyszkiewiczem, byłym ministrem obrony narodowej, co zmieni przylot amerykańskich żołnierzy do Polski. Natomiast z Piotrem Woźniakiem, byłym ministrem gospodarki, rozmawiał na temat tego, jakie szanse ma premier Donald Tusk do przekonania przywódców innych państw Unii Europejskiej do stworzenia tzw. unii energetycznej.

"Biznes dla ludzi", 23.04

Jak rozliczyć PIT, gdy zarobiliśmy kwotę wolną od podatku i kwotę ponad? Na co uważać, gdy pracujemy tymczasowo? Jak rozliczyć się ze sprzedaży mieszkania? Na te pytania odpowiedział Paweł Blajer wraz z ekspertami w programie "Biznes dla ludzi" w TVN24 Biznes i Świat.

Netflix podnosi ceny. Na razie tylko nowym abonentom

Netflix, amerykański dostawca wideo na życzenie poinformował, że zamierza ponieść ceny abonamentu dla nowych klientów o jedne, dwa dolary miesięcznie - pisze CNN Money. Obecni abonenci będą mogli kontynuować korzystanie z serwisu na obecnych warunkach.

PGNiG wypłaci dywidendę. Akcjonariusze zarobią

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) wypłaci dywidendę. Taką decyzją podjęła Rada Nadzorcza firmy, która pozytywnie oceniła rekomendację zarządu w sprawie wypłaty dywidend za 2013 rok. Spółka przeznaczy na to 885 mln złotych.

Koniunktura w USA lekko w dół

Indeks PMI, określający koniunkturę w amerykańskim sektorze przemysłowym, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w kwietniu 55,4 pkt. wobec 55,5 pkt. miesiąc wcześniej - podano we wstępnym wyliczeniu.

Bilans. Najważniejsze wydarzenia dnia

Eksperci zaznaczają, że po embargo na polską wieprzowinę, należy spodziewać się wręcz wojny handlowej z Rosją. Premier Donald Tusk podkreślił, że kryzys ukraiński pokazał, iż polskie starania służące solidarności energetycznej mają głębszy sens, niż ktokolwiek mógłby się spodziewać. W kopalniach Kompanii Węglowej niespokojnie - organizowane są tzw. masówki. Autorski przegląd najważniejszych informacji dnia przedstawia Robert Stanilewicz.

"To już jest wojna". Rosyjskie embargo na wieprzowinę to początek, kolej na owoce i sprzęt AGD

W środę rosyjska agencja ITAR-TASS podała, że Rosyjska Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego planuje po 10 maja rozmowy z Polską o ewentualnym wprowadzeniu zakazu importu owoców i warzyw. Minister rolnictwa RP Marek Sawicki uważa, że nie ma takiej groźby, ale eksperci zaznaczają, że po embargu na polską wieprzowinę, należy spodziewać się wręcz wojny handlowej z Rosją.

Lotos: Ceny energii w górę nawet o 60 procent

Europa Środkowa musi do 2020 roku zainwestować od 400 do 600 mld euro w efektywne wytwarzanie i przesył energii elektrycznej - szacuje Grupa Lotos. Koszt tych inwestycji poniosą głównie odbiorcy energii, których rachunki wzrosną o 40-60 proc.

Sawicki: W liście Rosjan nie ma groźby embarga na polskie owoce

Rosjanie w piśmie skierowanym do resortu rolnictwa proszą o wzmożenie kontroli nad jakością produktów roślinnych, natomiast nie ma tam groźby wprowadzenia embarga na owoce czy warzywa - zapewnił w środę minister rolnictwa Marek Sawicki. Jednak eksperci twierdzą, że wprowadzenie embarga jest prawdopodobne.

Boko Haram - nigeryjscy terroryści

Od 2009 roku w wyniku terrorystycznych ataków grupy Boko Haram śmierć poniosło 3 tys. ludzi. Jednym z głośniejszych ataków jest ten przeprowadzony w stolicy Abudża, gdzie zginęło 75 osób. W ubiegłym tygodniu terroryści uprowadzili 234 dziewczęta z liceum w stanie Borno w północno-wschodniej Nigerii. Radykałowie z Boko Haram dążą do ustanowienia w północnych regionach Nigerii muzułmańskiego państwa wyznaniowego, w którym obowiązywałoby prawo szariatu.

"Milion w portfelu", 23.04

Co wydarzyło sie w portfelu Tomasza Koraba z Eques Inwestment? Które instrumenty zyskały najwięcej, a które najmniej? O tym między innymi w nowym odcinku "Miliona w portfelu".

Obama w Azji. Do jakich krajów uda się i po co?

Barack Obama przybył w środę do Tokio, skąd rozpoczyna tygodniową podróż po Azji. Prezydent USA podczas wizyty w Azji nie pojawi się w Chinach, ale to one beda główym tematem rozmów z przywódcami azjatyckich krajów. Jak zauważa środowy "Financial Times", przyjazd Obamy do Azji przypada na czas rosnących napięć między najsilniejszymi państwami w regionie: Chinami i Japonią.