Najnowsze

Najnowsze

Bilans. Najważniejsze wydarzenia dnia

Jest mało prawdopodobne, aby Polska weszła do strefy euro do końca 2020 roku - powiedział na antenie TVN24 Biznes i Świat minister finansów Mateusz Szczurek. Minister gospodarki Janusz Piechociński zapowiedział, że w zakładach Fiata w Tychach będą produkowane nowe modele samochodów. Rosyjski minister energetyki poinformował, że Rosja zbuduje gazociąg South Stream mimo, że przeciwna temu jest Unia Europejskia. Oto najważniejsze wydarzenia dnia.

Osiem milionów chętnych na Obamacare. Coraz więcej młodych

Na polisy w ramach reformy ubezpieczeń zdrowotnych, tzw. Obamacare zapisało się do tej pory osiem milionów osób - poinformował prezydent Barack Obama. Oświadczył też, że republikanie powinni przestać torpedować te rozwiązania i zacząć pracować, by poprawić ich działanie.

Nowa funkcja Facebooka wyśledzi naszych znajomych

Facebook ogłosił w czwartek, że wkrótce uruchomi nową usługę na urządzenia mobilne. "Nearby Friends", czyli "Znajomi w pobliżu" pozwoli użytkownikom na zlokalizowanie znajomych, którzy znajdują się w ich okolicy.

"Milion w portfelu", 18.04

Sprawdzamy jak zmieniał sie portfel Marcina Mierzwy, dyrektora w biurze maklerskim Alior Banku. Analizujemy, co miało wpływ na kolejny wzrost wartości portfela, który łącznie od początku programu zyskał już 35 proc.

"Świat", 17.04

Jakie są polityczne plany Władimira Putina w relacjach z Ukrainą i Zachodem, także w kontekście medialnego "spotkania z narodem"? Na to pytanie odpowiedział Bartosz Węglarczyk wraz z ekspertami w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat.

Zmierzch Barbie? Sprzedaż kultowych lalek spada

O 14 proc. spadła światowa sprzedaż kultowych lalek Barbie w pierwszym kwartale tego roku. To kolejne złe dane o sprzedaży popularnej zabawki. W ostatnich miesiącach 2013 roku sprzedaż Barbie spadła o 13 proc.

Lewandowski o genewskim porozumieniu ws. Ukrainy

Na antenie TVN24 Biznes i Świat Janusz Lewandowski, komisarz UE ds. budżetu, komentował m.in. zawarte porozumienie ws. deeskalacji napięć na Ukrainie, przyznanie się Rosji do tego że podczas referendum na Krymie stacjonowało rosyjskie wojsko, a także poziom gospodarczego uzależnienia Polski od Rosji.

Dziś w TVN24 Biznes i Świat: Deeskalacja - realny plan dla Ukrainy czy puste słowa?

W TVN24 Biznes i Swiat przyglądamy się dziś sytuacji na Ukrainie. Na wschodzie kraju wciąż trwa operacja antyterrorystyczna, która ma na celu odbicie państwowych gmachów zajętych przez prorosyjskich separatystów. Tymczasem w Genewie szefowie dyplomacji USA, UE, Rosji i Ukrainy zawarli porozumienie ws. deeskalacji napięć w tym regionie. Naszym gościem będzie też minister finansów Mateusz Szczurek.

Rafał Hirsch: Współczesne problemy kapitalizmu

Jako człowiek chętnie poszerzający swoją wiedzę o świecie o nowe wątki, teorie i hipotezy z wielką ekscytacją śledzę od paru miesięcy to, jak rozwija się debata na dwa najmodniejsze ostatnio tematy związane z gospodarką. Chodzi o tak zwaną „secular stagnation” i o nierówności dochodów.

"Biznes dla ludzi", 17.04

Jak rozliczyć dochody z giełdy, kto może pracować w święta, czy mamy prawo do zwrotu biletów teatralnych zakupionych przez internet i co to jest franczyza - o tym w programie "Biznes dla ludzi" mówił Paweł Blajer.

Ćwiąkalski i Witucki chcą do rady nadzorczej LOT-u. Przeszli pierwszy etap

Spółka PLL LOT opublikowała w czwartek wyniki pierwszego etapu postępowania kwalifikacyjnego do rady nadzorczej LOT-u. Wśród osób, które zakwalifikowały się w tym etapie znaleźli się m. in. były minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski i były szef Telekomunikacji Polskiej Maciej Witucki - czytamy w informacji podanej na stronie ministerstwa.