Najnowsze

Najnowsze

"Epicentrum", 10.07

W programie "Epicentrum" Marek Tejchman wraz z gośćmi - Jerzym Gruzą i Kazimierzem Krupą - rozmawiali m.in. o tradycji karania za picie alkoholu, "słitfoci" premiera Australii i premiera Japonii oraz o zamykaniu ulic w Nowym Jorku, aby stworzyć na nich… wielkie place zabaw dla dzieci.

Piekary, Bielszowice i Brzeszcze do zamknięcia? Kompania Węglowa ma plan

Piekary, Bielszowice i Brzeszcze to kopalnie, które mają trafić do państwowej Spółki Restrukturyzacji Kopalń i wkrótce zamknięte. To główny punkt planu restrukturyzacji Kompanii Węglowej. Pod znakiem zapytania stoi jednak to, czy zgodzą się na to górnicze związki - podaje portal Wysokie Napięcie.

Unia chce by ropa i gaz z USA popłynęły szerokim strumieniem

UE naciska na liberalizację handlu energią i surowcami z USA. Jednak eksport gazu na dużą skalę mógłby podnieść ceny dla amerykańskich obywateli i firm, którzy cieszą się teraz 50-proc. spadkiem cen energii w ciągu ostatnich 5 lat. W przyszłym tygodniu odbędzie się w Brukseli szósta runda negocjacji transatlantyckiej umowy o wolnym handlu i inwestycjach.

Nauczyciele, urzędnicy, strażacy. Brytyjczycy strajkują

Ok. miliona osób, głównie pracowników brytyjskiego sektora publicznego, bierze udział w czwartek w 24 godzinnym, ogólnokrajowym strajku płacowym. Protestują nauczyciele, pracownicy administracji, służby zdrowia i straży pożarnej.

Google chce poprawić wizerunek? Wyłoży 100 mln dolarów na start-upy

Firma poinformowała o uruchomieniu w Europie funduszu z budżetem 100 mln dolarów, aby inwestować w obiecujące europejskie start-upy. - Fundusz będzie wpierał najlepsze pomysły z najlepszych firm technologicznych w Europie. Wierzymy, że mają one ogromny potencjał - napisał Bill Maris, który nadzoruje projekt.

Bilans: dramatycznie niskie emerytury, Polacy zadłużeni na ponad 40 mld złotych

Prezes ZUS podkreśla: emerytury będą na pewno niższe, bo taki był cel reformy emerytalnej w 1999 roku. Na koniec czerwca Polacy byli zadłużeni łącznie na 40,89 mld złotych. Minister skarbu chce sprawdzenia przez KNF, czy przy nabyciu akcji Grupy Azoty, miały miejsce nieprawidłowości. Przegląd najważniejszych wydarzeń dnia prezentuje Robert Stanilewicz.

Najdroższe miasta świata. Londyn, Oslo, Nowy Jork

Wakacje to czas podróży, ale nie tylko na łono natury. Dziennikarze TVN24 Biznes i Świat prezentują listę najdroższych miast na świecie. Odwiedzający je muszą liczyć się z tym, że ich portfela może zniknąć spora suma.

"Biznes dla Ludzi", 10.07

Jak przenieść własność majątku? Czy można ukryć się przed zwolnieniem? Co zrobić, gdy biuro podróży nie wywiązało się z umowy? Kiedy trzeba zamontować kasę fiskalną? Na te pytania odpowiedział Paweł Blajer w programie "Biznes dla Ludzi" na antenie TVN24 Biznes i Świat

Zmiany w MdM. Większe wsparcie dla rodzin wielodzietnych

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju przygotowuje nowelizacje ustawy w ramach rządowego programu "Mieszkanie dla Młodych". Zmiany mają dotyczyć rodzin z co najmniej dwójką dzieci. Jak dowiedział się reporter TVN24 Biznes i Świat Dominik Cierpioł będą one mogły liczyć na wsparcie w wysokości 20 proc. wartości mieszkania. W przypadku trójki lub większej liczby dzieci wsparcie wyniosłoby na starcie 25 proc.

Nie płacimy bieżących opłat. Polacy zadłużeni na ponad 40 mld złotych

Polacy na koniec czerwca byli zadłużeni na ponad 40 mld złotych. - Najbardziej zadłużone są osoby w województwie Mazowieckim i Śląskim. Są to najczęściej takie zadłużenia jak brak opłaty za telefon, brak opłaty za czynsz - mówił na antenie TVN24 Biznes i Świat, wiceprezes Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor Mariusz Hildebrand.

"Milion w portfelu", 10.07

Gościem "Miliona w portfelu" był Adam Zaremba główny ekonomista Saturn TFI, którego portfel wzrósł o 3,8 proc. Jakie intrumenty w portfelu miały wpływ na obecny wynik?

Wakacje w Izraelu? Niemieckie biuro podróży anuluje

Ze względu na eskalację konfliktu na Bliskim Wschodzie firma TUI Niemcy anuluje wszystkie wycieczki do Izraela aż do końca lipca - poinformował w czwartek w oficjalnym komunikacie niemiecki oddział międzynarodowej agencji turystycznej.

GUS: eksporterzy odrabiają straty i wreszcie są na plusie

Od stycznia do maja polscy eksporterzy sprzedali za granicą o 8,3 proc. towarów więcej niż rok temu, w tym samy czasie. Natomiast import urósł o 6,1 proc. i tym samym bilans handlowy jest na plusie. Głównym rynkiem zbytu dla krajowych przedsiębiorców nadal są kraje Unii Europejskiej.