Najnowsze

Najnowsze

Filip Thon, prezes RWE Polska: emisja CO2 może zostać zredukowana

- Europejski sektor energetyczny jest w trudnej sytuacji. Głównym zadaniem dla nowego komisarza ds. energetyki UE, będzie znalezienie równowagi pomiędzy wsparciem dla odnawialnych źródeł energii (OZE) a ich efektywnością i konkurencyjnością - mówił TVN24 Biznes i Świat Filip Thon, prezes RWE Polska. - Musimy jak najszybciej dojść do sytuacji, gdzie najbardziej efektywne technologie będą prowadzące w bilansie energetycznym. I musimy krok za krokiem redukować dopłaty, które wspierają, czasem nadmiernie OZE. Jako przykład podaje Niemcy, gdzie " subsydiowanie zielonej energii, bardzo szybko doprowadziło do niemalże zapaści czy katastrofy gospodarczej dla konwencjonalnych elektrowni". Choć, jak przyznaje ta polityka sprawiła też, że dziś energia ze słońca jest w Niemczech stosunkowo tania.

Kaczyński: Polska zbyt słaba na euro

- Polska jest ekonomicznie zbyt słaba, aby unieść wspólną walutę - mówił w TVN24 Biznes i Świat Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości. - Strefa euro nie pomoże Polsce, bo jest stagnacyjna.

"Biznes dla ludzi", 03.09

W programie "Biznes dla ludzi" mówiliśmy o pracy w służbie zdrowia. Pytaliśmy, jak negocjować swoje umowy, ale też zastanawialiśmy się, na jak duże pieniądze z Unii możemy liczyć.

UPS zainwestuje w Polsce 25 milionów dolarów

Firma UPS poinformowała na Forum Ekonomicznym w Krynicy, że zainwestuje w Polsce 25 mln dolarów i zatrudni ponad 300 osób. W ramach tej inwestycji pod Strykowem wybudowane zostanie centrum przeładunkowe. Natomiast w Łodzi powstanie centrum obsługi biznesu.

Ekonomista: wydatki na zbrojenia nie pociągną rosyjskiej gospodarki

Zachodnie sankcje mają mieć działanie długofalowe, trudno oczekiwać, aby embargo na technologie wydobywcze miało natychmiastowe przełożenie na rosyjską gospodarkę - uważa dr Maciej Jędrzejak, dyrektor zarządzający Saxo Bank Polska. Dodał, że wydatki na zbrojenia nie mogą być długofalowo motorem napędowym rosyjskiej gospodarki. Jędrzejak ocenił jednocześnie, że państwa członkowskie NATO powinny zwiększyć nieco wydatki na zbrojenia, ponieważ odstają pod tym względem od Moskwy.

Eksperci: budżet na 2015 rok realny do wykonania

Założenia makroekonomiczne w projekcie budżetu na 2015 r. są realne do wykonania - uważają eksperci. Wskazują jednak na rozrzutność rządu po stronie wydatków. Ich zdaniem oszczędności po reformie OFE będą stymulować gospodarkę.

Jędrzejak: w dłuższym terminie Rosja nie przetrwa sankcji

- Rosja w krótkim terminie wytrzyma sankcje. Jeszcze przez kilka miesięcy będzie sobie z nimi radzić. Natomiast w dłuższym terminie to niewykonalne - mówił w TVN24 Biznes i Świat Maciej Jędrzejak, dyrektor zarządzający w Saxo Bank Polska. - Rynki pozytywnie zareagowały na informacje o wstrzymaniu ognia, ale do hurraoptymizmu jest jeszcze daleko.

Detroit czeka na decyzję sądu. Ma plan redukcji zadłużenia

Detroit potrzebuje planu restrukturyzacji, by przetrwać - argumentuje pełnomocnik reprezentujący miasto. Przed sądem federalnym ruszył proces ws. bankructwa miasta i przyjęcia planu jego restrukturyzacji. Detroit ogłosiło bankructwo w lipcu 2013 roku.

MIR do podziału. Powstaną dwa odrębne resorty

Utworzone w listopadzie 2013 r. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju ma być ponownie podzielone na dwa odrębne resorty. Zgodni w tej sprawie są premier Donald Tusk i wicepremier Janusz Piechociński.

'Epicentrum", 2.09

W programie "Epicentrum" Katarzyna Werner wraz z gośćmi - Marią Rotkiel i Piotrem Bukartykiem - rozmawiała m. in. o tym, kto powinien decydować o losie chorego dziecka: rodzice czy państwo? Tematami rozmowy były także: zakaz modlitwy w amerykańskich szkołach oraz bezpieczeństwo danych w komputerze.