Najnowsze

Najnowsze

Piechociński: Kontrakt na Pendolino może zostać zerwany. PKP Intercity: nie rozważamy tego

- Ten kontrakt skończy się konfliktem. Nie zostały spełnione warunki zamówienia - powiedział w RMF FM wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński. I podkreślił, że kontrakt na dostawę pociągów Pendolino dla PKP może zostać zerwany. Jednak w komunikacie wysłanym do naszej redakcji PKP Intercity zapewnia, że "obecnie nie rozważa możliwości zerwania kontraktu z producentem".

"Milion w portfelu", 16.05

W kolejnym odcinku "Miliona w porfelu" gościł Rafał Lorek - wspólnik Lorek, Pawlak Family Office. Od początku udziału w programie jego portfel zyskał 28 proc.

Gospodarcze mistrzostwa świata. Hiszpania vs. Holandia

Wartość drużyny Hiszpani to 751 mln euro, natomiast Holandii to 226 mln euro. Andres Iniesta to najdroższa gwiazda Hiszpani, a Holandii to Robin Van Persie. Jak wypadają na tym tle gospodarki Hiszpanii i Holandii - tłumaczy Łukasz Kijek.

200 tys. skarg pasażerów linii lotniczych. "To kropla w morzu"

Blisko 200 tys. skarg dotyczących m.in. odwołania lotu czy odmowy przyjęcia na pokład samolotu złożyli pasażerowie linii lotniczych w latach 2010-2012 - wynika z opublikowanego raportu Komisji Europejskiej. - Biorąc pod uwagę liczbę samolotów, które latają codziennie nad Europą, jest to "kropla w morzu - powiedział na antenie TVN24 Biznes i Świat Bartosz Głowacki, redaktor "Skrzydlatej Polski".

Media: Moskwa chce sprzedać 20 proc. akcji Rosnieftu

Rosyjski Skarb Państwa chce sprzedać 19,5 proc. udziałów w Rosniefcie, czyli jednej z największych na świecie spółek działających w branży petrochemicznej - podały "Wiedomosti". Rząd Rosji jest głównym udziałowcem koncernu i właścicielem 69,5 proc. jego akcji.

Polacy kupują coraz więcej aut

Liczba nowo zarejestrowanych samochodów osobowych w kwietniu w Polsce wyniosła 28 tys. 45 sztuk, tj. wzrosła o 16,8 proc. rdr - wynika z szacunków europejskiego stowarzyszenia producentów motoryzacyjnych ACEA.

Sztuka z drukarek 3D. Ile warte są takie dzieła?

Gwarancja na obiekt wydrukowany przez drukarke 3D wynosi 150 lat. Każda praca jest wykonana w pięciu kopiach. Dodatkowo, każdą prace oznakowaliśmy hologramem - mówił na antenie TVN24 Biznes i Świat, Artur Paprocki z Polskiej Grafiki Cyfrowej.

Spółka Kulczyka ma zgodę UOKiK na przejęcie Ciechu

Spółka KI Chemistry należąca do grupy kapitałowej Kulczyk Investments może przejąć kontrolę nad Ciechem. Przeprowadzone postępowanie wykazało, że transakcja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji - poinformował w piątek UOKiK.

Ukraina przed wyborami, gra Putina i protesty w Turcji. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

W TVN24 Biznes i Świat zastanowimy się jak będą wyglądać wybory prezydenckie na Ukrainie, której parlament znowelizował prawo wyborcze tak, aby głosowanie mogło odbyć się w czasie prowadzenia działań bojowych. Sprawdzimy również, co oznaczają słowa Władimira Putina, który z jednej strony apeluje o konsultacje z krajami UE na temat kryzysu na Ukrainie, a z drugiej tuż za granicami tego kraju planuje kilkudniowe ćwiczenia rosyjskiego lotnictwa. Śledzimy również konsekwencje tragicznych wydarzeń w Turcji, gdzie protestujący domagają się dymisji premiera Erdogana. Podsumujemy też przyznanie "Oskarów biznesu" - Nagród PRB im. Jana Wejcherta.

Zamachy 11 września i ich konsekwencje

Nic nas nie złamie - powiedział prezydent USA Barack Obama w czwartek w Nowym Jorku na inauguracji muzeum pamięci ofiar zamachów 11 września 2001 r.. W uroczystości wzięło udział kilkuset przedstawicieli władz, krewnych ofiar, ocalałych z katastrofy i członków ekip ratunkowych. Przyglądamy się konsekwencjom, jakie spowodował dla Stanów i całego świata, zamach 11 września.

16.05 Uspokojenie po spadkach, zachmurzenie nadal duże

Azja nie powstrzymała fali spadkowej, która rozpoczęła się wczoraj po danych o słabym wzroście gospodarczym w strefie euro, ale Europa dała radę nieco odbić się w górę. W USA opublikowano świetne dane z rynku nieruchomości. Polska giełda i złoty zakończyły dzień remisowo. Dzień na rynkach - relacjonowali Rafał Hirsch i Mateusz Walczak

Górniczy związkowcy jadą do premiera

Perspektywy poprawy sytuacji Kompanii Węglowej, m.in. pomysł odroczenia płatności składek do ZUS oraz stan polskiego górnictwa mają być tematem piątkowego spotkania premiera Donalda Tuska z przedstawicielami górniczych związków zawodowych w Warszawie.

Jakie prawa ma pacjent? Blajer wyjaśnia

Czym jest prawo do informacji o stanie zdrowia pacjenta? Jak uregulowana jest obecność bliskich? Czy mamy prawo dostępu do dokumentacji medycznej? Na te pytania odpowiadał Paweł Blajer wraz z ekspertami w programie "Biznes dla ludzi" w TVN24 Biznes i Świat.

"Biznes dla ludzi", 15.05

Jakie prawa ma pacjent? Jak powinien wyglądać czas pracy? Z jakimi typami klienta możemy się spotkać? Na te pytania odpowiedział Paweł Blajer wraz z ekspertami w programie "Biznes dla ludzi" w TVN24 Biznes i Świat.

"Świat", 15.05

Kto zostanie nowym szefem Komisji Europejskiej? Czy turecka tragedia w kopalni oznacza koniec Erdogana? Czym zakończy się dyplomatyczna batalia o Ukrainę? Na te pytania odpowiadali Bartosz Węglarczyk i Magdalena Ogórek wraz z ekspertami w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat.

Zaboklicki, Strupiński i Czernicka-Siwecka z nagrodami PRB im. Jana Wejcherta

Tomasz Zaboklicki, Włodzimierz Strupiński i Jolanta Czernicka-Siwecka zostali laureatami „biznesowych Oscarów”, czyli Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta. Są nią honorowani najlepsi polscy przedsiębiorcy. Uroczysta Gala odbyła się w czwartek w Warszawie. Wśród ponad 400 przedstawicieli świata biznesu, polityki, kultury, nauki i administracji m.in. obecny był premier Donald Tusk.