Najnowsze

Najnowsze

Obama zarobił mniej niż przed rokiem. Zobacz jego zeznanie podatkowe

Prezydent Barack Obama ujawnił swoje zeznanie podatkowe za ubiegły rok. Amerykański prezydent i jego żona zarobili ponad 480 tys. dolarów - podaje Biały Dom. Od tej kwoty odprowadzili ok. 20 proc. podatku, w sumie nieco ponad 98 tys. dolarów. Zarobki Obamy w porównaniu z ubiegłym rokiem zmniejszyły się o ponad jedną piątą.

"Świat", 11.04

Jakie dalsze kroki może podjąć Unia Europejska dla współpracy z rządem w Kijowie i czy ostatnia sprzedaż obligacji przez Grecję to symboliczny koniec eurokryzysu - ze swoimi gośćmi w programie "Świat" rozmawiał Bartosz Węglarczyk.

"Biznes dla ludzi", 11.04

Co zrobić, gdy dziecko otrzymuje spadek, jak zmienić charakter pracy, czy da się obniżyć alimenty i jak wypełnić deklarację CEIDG1 - o tym w programie "Biznes dla ludzi" ze swoimi gośćmi rozmawiał Paweł Blajer.

Zamiast G8 w Soczi, szczyt G7 w Brukseli. Termin bez zmian

Szczyt siedmiu najbardziej uprzemysłowionych państw zachodnich (G7) odbędzie się w dniach 4-5 czerwca w Brukseli - podała w piątek Rada Europejska. Spotkanie zastąpi szczyt G8, planowany w rosyjskim Soczi, ale odwołany z powodu kryzysu ukraińskiego.

Unijni ministrowie ds. energii porozmawiają o Ukrainie. O liście Putina

Komisarz Unii Europejskiej ds. energii Guenther Oettinger zwołał na poniedziałek telekonferencję ministrów ds. energii wszystkich 28 krajów UE, by rozmawiać o bezpieczeństwie dostaw gazu w kontekście Ukrainy - dowiedziała się w piątek PAP u służb prasowych komisarza. Chodzi o list prezydenta Rosji Władimira Putina, w którym ostrzega o możliwości wstrzymania dostaw gazu na Ukrainę.

Szczurek: Polska nie planuje dwustronnych pożyczek dla Ukrainy

Polska nie planuje obecnie dwustronnych pożyczek dla Ukrainy. Pomoc od MFW i UE powinna wystarczyć - mówił w piątek w Waszyngtonie szef polskiego resortu finansów Mateusz Szczurek. Jego zdaniem spowolnienie w handlu ze wschodem nie powinno zaszkodzić umacnianiu polskiej gospodarki.

Pełnomocnik rządu ds. energetyki jądrowej rezygnuje

Pełnomocnik rządu ds. energetyki jądrowej Hanna Trojanowska zrezygnowała w piątek ze stanowiska - poinformowało Ministerstwo Gospodarki. Trojanowska pełniła tę funkcję od maja 2009 r. Odejście tłumaczy "wypełnieniem powierzonych jej zadań".

Bilans. Najważniejsze wydarzenia dnia

Ile godzin pracuje się w Europie, skąd Ukraina kupi gaz, komornik zablokował konta Mazowsza i dziura w sieci. Autorski przegląd najważniejszych informacji dnia przedstawia Robert Stanilewicz.

Polska wystąpi do Rosji o obniżkę cen gazu. Piechociński: Nasza pozycja jest silniejsza niż kiedyś

Nie sądzę, żeby Rosja zakręciła kurek z gazem, bo znaczna część budżetu rosyjskiego pochodzi ze środków zdobytych w Europie, z dostaw gazu i ropy - podkreślił w piątek w TVN24 Biznes i Świat wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński. Zaznaczył, że podczas najbliższych negocjacji gazowych z Rosją Polska wystąpi o obniżenie cen gazu. Dodał, że Chińczycy oczekują gazu rosyjskiego 25 procent taniej, niż w dostawach do najtańszego odbiorcy w Europie.

"Świat", 10.04

W programie "Świat" rozmowa z generałem Markiem Dukaczewskim, byłym szefem WSI o próbach federalizacji Ukrainy przez Rosję oraz z Joanna Plutą, ekspertem prawa amerykańskiego z kancelarii KPP Baran i Pluta, o tym, jak wygląda kultura prawna w Stanach Zjednoczonych.

"Rosja gra w otwarte karty. Uprzedza, że zakręci gazowy kurek"

- Coś takiego zdarzyło się po raz pierwszy. Jak wiadomo, Rosja odcinała gaz w przypadku Polski już osiem razy i bez żadnego ostrzeżenia. Tym razem Federacja Rosyjska postanowiła zagrać w otwarte karty i uprzedzić o tym, że taki fakt nastąpi. Nikt nie miał wątpliwości, że tak będzie - powiedział w piątek w TVN24 Biznes i Świat były wiceminister środowiska Piotr Woźniak.

Rosjanie obawiają się o rodaków w Estonii

W Estonii jest prawie 400 tys. Rosjan, wśród nich 100 tys. nie ma estóńskiego obywatelstwa. Estonia nie chce, by język rosyjski był drugim językiem urzędowym. Historia napięć między mniejszością rosyjska mieszkającą w Estoni, a Estończykami.

Piotrowska-Oliwa: Europa nie zaspokoi gazowych potrzeb Ukrainy

- Od Gazpromu Kijów kupował 30 mld metrów sześć gazu rocznie. Europa nie może sprzedać Ukrainie takiej ilości surowca, bo go nie posiada. Poza tym nie ma połączeń rewersowych, które mogłyby transportować w wystarczającym stopniu gaz na Ukrainę - powiedziała na antenie TVN24 Biznes i Świat Grażyna Piotrowska-Oliwa, była prezes PGNiG.

"Milion w portfelu", 11.04

Przyglądamy się, w jaki sposób inwestują profejonaliści. Gościem programu jest Jacek Dekarz z RDM Wealth Management. Sprawdź jak zmianie ulegał jego portfel

UE odpowie na "gazowy" list Putina

Unia Europejska zamierza odpowiedzieć na list Władimira Putina skierowany do prezydentów 18 krajów europejskich, w którym wezwał do konsultacji w celu ustabilizowania gospodarki Ukrainy m.in. w kontekście dostaw i tranzytu gazu - powiedziały w piątek PAP unijne źródła dyplomatyczne.

Paliwo ze Szwecji do ukraińskich elektrowni jądrowych

Koncern Westinghouse i państwowy operator ukraińskich elektrowni jądrowych Energoatom podpisały w piątek umowę o przedłużeniu do 2020 r. kontraktu na dostawy paliwa jądrowego. Westinghouse jest dla Ukrainy alternatywą dla dostawców rosyjskich.