Najnowsze

Najnowsze

Złoty stabilny, czeka na impuls

Złoty rozpoczął tydzień od stabilizacji. Na rynkach są niewielkie obroty, a kluczowa będzie środa i publikacja danych makro oraz aukcja długu - wskazują specjaliści.

Sadownicy skarżą się na drastycznie niskie ceny skupu. Blokują krajową "19"

Drastycznie niskie ceny skupu porzeczek i wiśni są nieuzasadnione i prowadzą do bankructwa gospodarstw - uważa Związek Sadowników RP. Organizacja chce zmiany unijnych i krajowych przepisów tak, by sami rolnicy mogli zagospodarować część zebranych owoców. W poniedziałek na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Kózki (woj. podlaskie) trwa protest plantatorów, właśnie przeciwko niskim cenom skupu owoców.

Sąsiadujesz z rezerwatem? Resort pomoże

Ministerstwo Środowiska chce wspierać gminy, które sąsiadują z parkami narodowymi i rezerwatami, w tym także Puszczą Białowieską, aby tam rozwijała się turystyka. Pieniądze na ten cel mogą pochodzić z Lasów Państwowych i funduszy ochrony środowiska.

Marcin Święcicki w TVN24 Biznes i Świat: Putin ma apetyt na znacznie więcej niż sam Donbas

- Władze na Ukrainie robią co mogą, ale państwo jest słabe. Jednak następuje tu znaczna poprawa wobec tego, co te władze odziedziczyły po poprzednikach - podkreślił w TVN24 Biznes i Świat Marcin Święcicki. Dodał, że gdyby Ukraina oddała Rosji wschodnie regiony, "byłoby to bardzo niebezpieczne". - Putin ma apetyt na znacznie więcej niż sam Donbas. Jego celem jest to, aby Ukraina nie integrowała się z Unią Europejską - dodał Święcicki.

Wyciek mazutu w Kozienicach. Ekolodzy apelują o zbadanie Wisły

O dokładne zbadanie Wisły pod kątem obecności mazutu, który wyciekł w elektrowni w Kozienicach, zaapelowali ekolodzy. Według Enei śladowe ilości niebezpiecznej substancji znaleziono i usunięto w weekend. Poszukiwania mają być powtórzone w poniedziałek.

Będzie więcej pracy i płacy. "Przybyło firm w dobrej kondycji"

Sytuacja ekonomiczna w sektorze przedsiębiorstw stopniowo się poprawia. Prognozy na III kwartał są nieco bardziej optymistyczne niż na drugi, pogorszyły się natomiast prognozy średniookresowe - wynika z najnowszego raportu NBP. Już trzeci kwartał z rzędu więcej firm planuje wzrost zatrudnienia niż jego redukcję. Podwyżki planuje 13,9 proc. przedsiębiorstw - to wynik poniżej średniej dla lat 2005-2014.

Białoruś obniża ceny kurzego mięsa

Białoruskie Ministerstwo Gospodarki poleciło największym zakładom drobiarskim w kraju obniżenie cen mięsa kurzego – poinformowała w poniedziałek państwowa agencja BiełTA. Ceny mięsa na Białorusi są znacznie wyższe niż w Polsce czy na Litwie.

Mieszkania drożeją. W czerwcu o prawie 2 proc.

W czerwcu ceny mieszkań wzrosły w największych miastach Polski średnio o 1,9 proc. rok do roku, a w ujęciu miesięcznym o 1,8 proc. - wynika z indeksu opracowanego na podstawie transakcji klientów Open Finance i Home Broker.

Konkurencyjna energia ze sztucznych zatok? Brytyjczycy chcą być liderem

Produkcja energii dzięki wykorzystaniu sztucznych zatok ma przynieść 27 mld funtów i nawet 71 tys. miejsc pracy brytyjskiemu sektorowi energetyki. A koszt tak wytwarzanego prądu ma być niższy od tego pochodzącego z morskich elektrowni wiatrowych. Wielka Brytania ma szansę stać się światowym liderem w tym sektorze energetyki i zarabiać na eksporcie technologii.

Falenta sprzedał duży pakiet akcji ZWG

Marek Falenta, biznesmen zatrzymany przez ABW w związku z aferą taśmową, wyprzedaje akcje ZWG. Liczba akcji spółki skurczyła się w jego portfelu z prawie 9 milionów do nieco ponad miliona.

Eksporterzy otwierają się na nowe rynki. Przez ukraiński kryzys

Skoro eksport na Ukrainę i do Rosji spadł o 25 proc., to trzeba szukać klientów gdzie indziej. Resort gospodarki wybrał 11 rynków. W chińskim rozumieniu kryzys to zagrożenie, ale jednocześnie szansa. W taki sposób ukraińsko-rosyjski kryzys postrzega też resort gospodarki - podaje "Puls Biznesu".

TVN24 Biznes i Świat: wojna na Ukrainie, sankcje dla Rosji

Bezpieczeństwo gazowe Europy wobec wojny na wschodzie Ukrainy, dalsze sankcje dla Moskwy, do kogo trafią czarne skrzynki - to najważniejsze kwestie, którymi zajmiemy się w TVN24 Biznes i Świat. Śledzimy również, jak rozwija się zbrojna operacja w Strefie Gazy.

21.07 Giełdy czekają na nowe sankcje dla Rosji

Poprzedni tydzień był na GPW najlepszy od początku czerwca, choć w piątek mieliśmy lekkie spadki. Amerykanie poprzedni tydzień zakończyli o kilka punktów poniżej rekordu wszechczasów. Dziś - w dniu bez żadnych ważniejszych danych, ani wydarzeń rynki skupiały się na tym, co dzieje się na Ukrainie oceniając prawdopodobieństwo nałożenia kolejnych sankcji na Rosję. Dzień na rynkach - relacjonował Rafał Hirsch

Wojna z nielegalnym eksportem leków. Zamknięto ponad 100 hurtowni i aptek

Nawet co trzeci lek przeznaczony na polski rynek, trafia za granicę. To sprawia, że polscy pacjenci mają czasem problemy z ich zakupem. Inspekcja farmaceutyczna wypowiedziała więc wojnę nielegalnemu eksportowi leków, zamknięto ponad 100 hurtowni i aptek. Niektóre z nich prowadziły podwójną księgowość.

W Polsce przybywa milionerów

Polacy są coraz bardziej przedsiębiorczy i dołączają do grona milionerów. W ubiegłym roku 14,7 tys. rodaków zadeklarowało ponad milion złotych dochodów; w samej stolicy 2,5 tys. – informuje "Rzeczpospolita".