Najnowsze

Najnowsze

Katastrofa malezyjskiego samolotu na Ukrainie. Kto go zestrzelił?

Jeden z liderów separatystów we wschodniej Ukrainie Aleksandr Borodaj obwinił ukraińskie siły rządowe o strącenie malezyjskiego samolotu pasażerskiego na wchodzie kraju. Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zapewnił wcześniej, że ukraińskie siły zbrojne nie mają nic wspólnego z tą tragedią. Na pokładzie malezyjskiego Boeinga 777, który leciał z Amsterdamu do Kuala Lumpur, znajdowało się prawie 300 osób. Szczątki samolotu znajdują się na terenach kontrolowanych przez separatystów. TVN24 Biznes i Świat w wydaniu specjalnym prezentują najnowsze informacje.

Mateusz Walczak: strach na rynkach po katastrofie. Złoto w górę

Katastrofa malezyjskiego samolotu od razu przełożyła się na rynki finansowe. Inwestorzy rzucili się na uważane za najbezpieczniejsze aktywa, zdrożało złoto oraz amerykańskie obligacje. Złoty kruszec zdrożał w ciągu kilku minut o 20 dolarów do poziomu 1322 dolarów za uncję.

Malezyjski samolot zestrzelony nad Ukrainą? Wydanie specjalne w TVN24 Biznes i Świat

Boeing 777 malezyjskich linii lotniczych rozbił się w czwartek późnym popołudniem na terytorium Ukrainy, niedaleko od granicy z Rosją - podała agencja Interfax powołując się na źródła lotnicze. Na pokładzie samolotu znajdowało się 295 osób. - Maszyna została zestrzelona z zestawu rakietowego Buk - oświadczył doradca szefa ukraińskiego MSW Anton Heraszczenko.

Rosyjskie firmy nie odczuwają efektów amerykańskich sankcji

Rosyjskie firmy, objęte sankcjami USA w związku z rolą Rosji na Ukrainie, twierdzą, że środki te nie mają wpływu na ich działalność i zaszkodzą interesom strony amerykańskiej. Rosyjski bank centralny oświadczył, że sankcje będą mieć raczej odległy wpływ.

Mega fuzja. Dojdzie do przejęcia Fiata przez Volkswagena?

Według niemieckiego miesięcznika „Manager Magazine”, Volkswagen jest zainteresowany całkowitym lub częściowym przejęciem Fiata Chryslera. - Jeśli chodzi o pewne efekty synergii po tego typu fuzji, to jednym z powodów jest chęć wejścia przez Volkswagena na rynek amerykański, ale nie jest to powód jedyny - mówił na antenie TVN24 Biznes i Świat Paweł Gos prezes zarządu Exact Systems.

Łódzkie lotnisko otwiera nowe połączenia. Zatrzyma potężne spadki?

Łódzkie lotnisko im. Reymonta uruchamia od listopada osiem nowych połączeń: do Barcelony, Rzymu, Mediolanu, Londynu, Paryża, Dortmundu, Brukseli i Tel Aviwu. Będzie je obsługiwać nowa linia lotnicza 4YOU Airlines. Władze portu mają nadzieję, że to przyciągnie nowych pasażerów, których w zeszłym roku ubyło o 23 proc.

Lot na stojąco? Airbus patentuje nowe siedzenia

Airbus, czyli jeden z największych producentów samolotów na świecie chce opatentować składane siedzenia, w których pasażerowie przyjmą półsiedzącą pozycję. Koncern zastrzega, że na razie nie planuje wprowadzać ich do użytku, ale może to zrobić w przyszłości.

Co różni bogatych od biednych? Oprócz stanu konta także codzienne nawyki

Na świecie jest 31 tys. milionerów i prawie 1,5 tys. miliarderów. 81 proc. z nich codziennie wykonuje listę zadań, a 44 proc. z nich wstaje co najmniej 3 godziny przed rozpoczęciem pracy. Ważny jest też sport, jak wynika z przeprowadzonego badania, 76 proc. najbogatszych ćwiczy co najmniej 4 razy w tygodniu. Jakie jeszcze nawyki dominują wśród najbogatszych?

GPS doprowadza do celu. Już od 19 lat

W 1995 roku GPS został uruchomiony do komercyjnego użytku. Satelity pracujące w ramach tego systemu są umieszczone na wysokości 20 tys. kilometrów, na 6 różnych orbitach. Co jeszcze warto wiedzieć o tym systemie nawigującym?

Wakacje to sezon dla złodziei. Blajer wyjaśnia, jak ubezpieczyć dom

Aby wakacyjne wyjazdy były beztroskie, warto jeszcze przed wylotem do ciepłych krajów zadbać o ubezpieczenie domu. Wszystko dlatego, że letni czas to gorący sezon dla złodziei i włamywaczy. Jaką polisę wybrać? Wyjaśnił Paweł Blajer wraz z ekspertem Marcinem Tarczyńskim z Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Po szczycie UE, sankcje na Rosję i urodziny GPS. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Walka o najwyższe unijne stanowiska nadal trwa. W TVN24 Biznes i Świat sprawdzimy na jakie, po patowym szczycie w Brukseli, mają szansę Polacy. Wraz z ekspertami przeanalizujemy także, jak rosyjska gospodarka zareaguje na rozszerzenie przez USA sankcji. Opowiemy wam również o historii GPS - dziś ten światowy system nawigacji obchodzi 19. urodziny.

17.07 Rubel i rosyjskie spółki w dół po sankcjach

Rosyjski rynek czuje sankcje. Giełda w Moskwie spada, traci też rosyjski rubel. W Europie Volkswagen chce przejąć Fiata, a przed nami jeszcze dane o produkcji, kolejne wyniki amerykańskich spółek. Dzień na rynkach - relacjonuje Rafał Hirsch

Niemal połowa Polaków żyje w ciasnocie

46,3 proc. Polaków żyje w za ciasnych mieszkaniach. Gorszy wynik wśród państw UE jest tylko w Rumunii i na Węgrzech, gdzie odsetek ten sięga odpowiednio 51,6 proc. i 47,2 proc. obywateli.