Najnowsze

Najnowsze

Leczenie bez granic? Polacy jeszcze poczekają

Polska spóźnia się z przyjęciem unijnych przepisów, które pozwalają na zwrot kosztów leczenia przeprowadzonego w innym państwie UE. I odkłada prace nad nimi. A niektórzy pacjenci już korzystają z leczenia za granicą i domagają się od NFZ zwrotu jego kosztów.

Prowokacje FBI i trzydniowy tydzień pracy. Wieczór w TVN24 Biznes i Świat

Wieczorem w TVN24 Biznes i Świat spróbujemy wyciągnąć wnioski z raportu Human Rights Watch, który głosi, że podczas agresywnych prowokacji policyjnych po atakach z 11 września 2001 roku FBI "zachęcało, nakłaniało, a czasami nawet opłacało" amerykańskich muzułmanów, by dokonywali oni zamachów. Zastanowimy się również, czy praca trzy dni w tygodniu, ale po 11 godzin dziennie, byłaby bardziej efektywna niż w obecnym systemie.

CBOS: związkowców jest niewielu i nie przybywa

Statystyczny związkowiec ma 44 lata i raczej pracuje w oświacie i ochronie zdrowia, a rzadko w handlu i usługach oraz w budownictwie i w firmach prywatnych. W ostatnich ośmiu latach odsetek związkowców w Polsce pozostaje stabilny i relatywnie niski, bo na początku lat 90. związkowcem był niemal co piąty Polak.

Giełda bez nowego szefa. Tamborski wciąż czeka na zgodę KNF

Komisja Nadzoru Finansowego nie wyda na dzisiejszym posiedzeniu decyzji w sprawie Pawła Tamborskiego - dowiedziała się nieoficjalnie TVN24 Biznes i Świat. Według informacji do jakich dotarł nasz reporter, KNF potrzebuje więcej czasu na analizę kandydatury Tamborskiego. To komplikuje zaplanowane na najbliższy piątek walne zgromadzenie akcjonariuszy GPW, podczas którego były wiceminister Skarbu Państwa miał być wybrany na nowego prezesa spółki.

Padł kolejny rekord. OFE wybrało już ponad 760 tys. osób

Do wczoraj liczba osób, które zdecydowały się na odkładanie części składki emerytalnej w OFE wyniosła 760 tys. 218 - dowiedział się reporter TVN24 Biznes i Świat. W poniedziałek padł absolutny rekord - tylko tego dnia do OFE zapisały się 41 tys. 954 osoby.

W Polsce da się tworzyć innowacje? Zdaniem większości dyrektorów nie

Trzy czwarte dyrektorów najwyższego szczebla dużych firm zagranicznych uważa, że w Polsce warunki dla tworzenia innowacji są trudne. Jedynie 24 proc. respondentów jest zdania, że jest inaczej - wynika z Globalnego Barometru Innowacyjności GE. Także polscy menedżerowie negatywnie oceniają sytuację w kraju.

GUS: sytuacja w handlu detalicznym gorsza niż w czerwcu

Ogólny klimat koniunktury w handlu detalicznym w lipcu oceniany jest korzystnie, ale gorzej niż w czerwcu - podał dziś Główny Urząd Statystyczny. Z przedstawionych danych wynika też, że sytuacja w budownictwie oceniana jest negatywnie. Optymistycznie wygląda jednak koniunktura w handlu hurtowym.

IATA: zestrzelenie boeinga to ohydna zbrodnia

Zrzeszenie Międzynarodowego Transportu Lotniczego (IATA) uznało we wtorek zestrzelenie malezyjskiego samolotu pasażerskiego na wschodzie Ukrainy za "ohydną zbrodnię", uderzającą w globalny system transportu powietrznego.

Szukasz ekologicznej żywności? Uważaj na oznaczenia

Inspekcja Handlowa zakwestionowała co piątą sprawdzoną partię produktów eko. Uwagi najczęściej dotyczyły oznakowania. Słowo "eko" zarezerwowane jest bowiem dla produktów certyfikowanych, do których wyrobu użyto co najmniej 95 proc. składników naturalnych.

Czy Rosjanie uciekną z europejskich plaż? Branża się boi

Czy ochłodzenie na linii UE-Rosja zwiększy niechęć do rosyjskich turystów i odbije się na wynikach branży? - W turystyce każdy turysta jest mile widziany - uważa Krzysztof Piątek, prezes Polskiego Związku Organizatorów Turystyki. Jak dodaje, "rozsądny człowiek nie uważa, że zwykły Rosjanin ma coś wspólnego z wydarzeniami w Doniecku czy używaniem rakiet ziemia-powietrze".

Piwo podrożeje? Resort zdrowia chce zniechęcić młodych

Ministerstwo Zdrowia chce, żeby piwo było droższe. Według urzędników jest to bardzo dobry sposób, by chronić młodzież i dzieci przed kupowaniem tego alkoholu. Resort zdrowia poprosił już Ministerstwo Finansów o podwyższenia akcyzy lub ustalenie ceny minimalnej złotego trunku.

Rosja robi, co chce, bo w Unii brak jedności

Zdaniem ekspertów brak jedności państw Unii Europejskiej utrudnia pociągnięcie Rosji do odpowiedzialności. Rozmawiać będą o tym szefowie dyplomacji UE podczas specjalnej narady. Jednym z powodów jest wspieranie przez Kreml separatystów, których obwinia się o zestrzelenie samolotu pasażerskiego nad Ukrainą.

Sankcje na Rosję i napięcie na Ukrainie. Oglądaj TVN 24 Biznes i Świat

Zbliża się kluczowa bitwa między siłami rządowymi a prorosyjskim rebeliantami na wschodzie Ukrainy. Wojska są już na przedmieściach dwóch głównych miast regionu - Doniecka i Ługańska. Równie niebezpiecznie jest w Strefie Gazy, gdzie na sile przybiera konflikt izraelsko-palestyński. Najważniejsze wydarzenia tylko w TVN24 Biznes i Świat.

Rząd stawia na e-dokumenty. Będzie nowelizacja kodeksów

Więcej możliwości składania pism do sądów w formie elektronicznej, uproszczenie niektórych procedur i liberalizację prawa cywilnego co do form czynności prawnych ma na celu nowelizacja kodeksów: cywilnego i procedury cywilnej, którą we wtorek ma przyjąć rząd.

22.07 Dolar najdroższy od kilku miesięcy

McDonalds i Coca Cola pokazały słabe wyniki, Unia nie zdecydowała się na nowe sankcje wobec Rosji, za to dolar zdecydował się na spory ruch i jest najdroższy od wielu miesięcy. A WIG20 najwyżej od miesiąca. Dzień na rynkach - relacjonował Rafał Hirsch

Składka zdrowotna dla bezrobotnych po nowemu. Trwają rozmowy

Pomiędzy ministerstwem pracy i ministerstwem finansów trwają uzgodnienia dotyczące nowych zasad opłacania składki na ubezpieczenie zdrowotne osób bezrobotnych - poinformował wiceminister pracy Jacek Męcina. Kolejne spotkanie odbędzie się w tym tygodniu.

Koka, hera, hasz. One dodają włoskiej gospodarce energii

Ponad dwie tony skonfiskowanych handlarzom narkotyków zniszczono w spalarni koło Rzymu w pierwszej połowie tego roku. Ze spalania kokainy, marihuany i innych substancji uzyskuje się energię elektryczną dzięki specjalnemu systemowi, który tam działa.