Najnowsze

Najnowsze

Na boisku wygrali Niemcy. Gospodarczo Argentyna w czwartej lidze

Piłkarze Niemiec po pokonaniu Argentyny w Rio de Janeiro zostali piłkarskimi mistrzami świata. Mecz finałowy był bardzo wyrównany, ale zupełnie inaczej jest w gospodarce. Argentyna ma ogromne długi i jest pozbawiona międzynarodowych źródeł dofinansowania, natomiast gospodarka naszych zachodnich sąsiadów należy do największych na świecie.

14.07 Pomundialowa hossa w Niemczech

Poprzedni tydzień był na warszawskiej giełdzie pierwszym wzrostowym po miesiącu spadków. Dziś inwestorzy kontynuują wzrosty, a gwiazdą sesji w Europie był niemiecki Adidas. Dzień na rynkach - relacjonowali Rafał Hirsch i Mateusz Walczak

Pracownicy skazani na czasówki. A powinni mieć etat

Około 450 tys. osób pracuje na czas określony, choć powinny mieć stały etat - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Takich pracowników można zwolnić za dwutygodniowym wypowiedzeniem, bez konieczności uzasadnienia i konsultacji ze związkami zawodowymi.

Chińskie władze boją się iPhone'ów. Apple odpiera zarzuty

Apple zapewnił chińskich klientów, że funkcja śledzenia lokalizacji na iPhone'ach nie może być wykorzystywana do identyfikacji działalności poszczególnych osób. Wcześniej władze Chin zarzuciły amerykańskiemu gigantowi, że urządzenie zbiera dane i może spowodować np. przeciek tajemnic państwowych.

YouTube negocjuje z Hollywood. "Porozumienie już blisko"

YouTube rozpoczął kolejną rundę rozmów z Hollywood i niezależnymi producentami filmów, których efektem ma być uruchomienie płatnej usługi umożliwiającej wypożyczanie filmów w internecie. Negocjacje trwają już od kilku lat, ale według agencji Reuters tym razem strony są niezwykle blisko osiągnięcia porozumienia.

Pfizer odpuścił, ale dyskusja trwa. Brytyjczycy chcą chronić własne firmy i badania

Wielka Brytania chce zmusić zagranicznych nabywców dużych brytyjskich firm do tego, aby inwestowały np. w badania, które są ważne dla interesu narodowego tego kraju. To efekt debaty, która przetoczyła się przez kraj po tym, jak Pfizer próbował przejąć AstraZenecka. Mogło się to wiązać ze zmniejszeniem finansowania badań kluczowych dla Brytyjczyków.

Rewolucja w transporcie. Auta bez kierowcy już za 6 lat?

Autonomiczne samochody osobowe, poruszające się bez udziału kierowcy, mogą pojawić się na europejskich drogach w 2020 r. Ciężarówki, ze względu na bardziej złożone kwestie m.in. prawne, dostępne będą pięć lat później – przewiduje koncern Mercedes-Benz.

Po aferze Amber Gold bezpieczniej na rynkach finansowych

Po wybuchu afery Amber Gold ruszyły prace legislacyjne nad poprawą bezpieczeństwa konsumentów na rynku finansowym. Nowe uprawnienia dostał już Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, a w planach jest także rozszerzenie kompetencji Komisji Nadzoru Finansowego. - Instytucje państwowe przyznały już sobie wszystkie uprawnienia, których brakowało. Teraz muszą nauczyć się je aktywnie wykorzystywać - uważa radca prawny Robert Nogacki.

Po co Gazpromowi Azja? W Europie zarabia krocie. Najwięcej płaci Polska

Kryzys ukraiński skłonił Europę do żywszego nieco szukania alternatywy dla gazu z Rosji. Rosja także spogląda w inną stronę - na Daleki Wschód. Czy to koniec największego gazowego mariażu świata? Kiedy Polska przestanie płacić Gazpromowi najwięcej w UE? Prosty rachunek pokazuje, że nigdzie indziej Rosjanie po tak niskich kosztach nie sprzedadzą tak dużo gazu za tak duże pieniądze.

Młodzi bez pracy. Gdzie tkwi problem?

W Hiszpanii co druga młoda osoba nie ma pracy. Nieco lepiej jest we Włoszech. Walka z bezrobociem wśród młodych to coraz poważniejszy problem w krajach południowej Europy. Jednak nie wszędzie sytuacja jest tak poważna. - W Niemczech znalezienie pierwszej pracy jest łatwe, bo młodzi pracują już na studiach - twierdzi prof. Joanna Tyrowicz z Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Emigranci wciąż przesuwają powrót do Polski

Długotrwała tymczasowość – tak socjologowie nazywają stan, w którym czasem przez długie lata żyją Polacy migrujący zarobkowo za granicę. Decyzję o powrocie do kraju przesuwają, obawiając się m.in. braku pracy, niemożliwości zrobienia kariery czy niskich zarobków.

Naftohaz chce pieniędzy i odcina gaz

Z powodu niepłacenia rachunków ukraiński koncern energetyczny Naftohaz wstrzymał dostawy gazu ziemnego dla komunalnych ciepłowni w Kijowie i innych dużych miastach Ukrainy - poinformowała agencja dpa.

Waszyngton legalizuje marihuanę. Czy to sposób na walkę z narkotykami?

Waszyngton jako drugi stan w USA rozpoczął we wtorek legalną sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych. Kupić może każdy powyżej 21. roku życie; nie potrzeba do tego nawet recepty od lekarza. Czy amerykańskie pomysły na legalizację marihuany to sposób na walkę narkotykowym podziemiem? Gościem TVN24 Biznes i Świat była Maja Ruszpel z Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej.

Ameryka wierzy w Chorwację. "Ma spektakularne atuty"

Chorwacja może odegrać istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa energetycznego w regionie poprzez dywersyfikacje dostaw dla państw europejskich. Pozwoli to im zmniejszyć zależność od rosyjskiego gazu - powiedziała Victoria Nuland, zastępca Sekretarza Stanu w amerykańskim Departamencie Stanu.

NIK: podatnicy coraz częściej odwołują się od decyzji fiskusa

NIK pozytywnie oceniła przestrzeganie przez skarbówkę praw podatników. Zwraca jednak uwagę, że podatnicy coraz częściej odwołują się od podejmowanych przez nie decyzji, a czas trwania postępowań odwoławczych w połowie przypadków przekracza ustawowy limit.