Najnowsze

Najnowsze

Barclays wychodzi z Hiszpanii. Sprzedaje oddziały

Za 633 mln funtów Barclays Bank sprzedał CaixaBank swoich 270 hiszpańskich oddziałów wraz z 555 tys. klientów. Decyzja brytyjskiego banku to element realizowanego programu oszczędnościowego, który zakłada redukcję 19 tys. etatów.

Słabsze nastroje w Chinach. Koniunktura najgorsza od miesięcy

Gorsze nastroje panują wśród chińskich przedsiębiorstw. W sierpniu pierwszy raz od siedmiu miesięcy indeks PMI określający koniunkturę w sektorze produkcji spadł do 51,1 punktów. W lipcu wynosił 51,7. Wartość wskaźnika PMI powyżej 50 punktów oznacza ożywienie w sektorze.

Unikniesz luksusu - dostaniesz pieniądze. Tak Ikea uczy oszczędności

Ikea chce nauczyć Szwedów oszczędzania. I to w dość nietypowy sposób, bo za pomocą gry na przeglądarkę internetową. Jej zasady są banalnie proste: im dłużej kierowana przez nas świnka skarbonka unika luksusowych sklepów, tym więcej punktów zdobywamy. Najlepsi mogą liczyć na nagrodę w wysokości 14,6 tys. dolarów.

Polska w strefie euro? "Tusk będzie naciskał na polski rząd"

Premier Donald Tusk, jako przyszły szef Rady Europejskiej, zrozumie w Brukseli, że pozostawanie Polski poza strefą euro jest mniej korzystne niż uczestnictwo w niej - uważa wiceprezes Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową dr Bohdan Wyżnikiewicz. Podobnie uważa Ryszard Petru ekonomista, według którego Donald Tusk stanie się euroentuzjastą.

Chcesz się ubezpieczyć na wypadek wojny? Sprawdziliśmy, czy to możliwe

Czy w przypadku wojny ubezpieczenie pokryje koszty zniszczeń twojego domu? Czy jeśli zostaniesz ranny w wyniku ataku rakietowego obcych wojsk możesz liczyć na odszkodowanie? Zapytaliśmy o to największych polskich ubezpieczycieli. Ich odpowiedzi nie pozostawiają jednak złudzeń: szkód wojennych zwykłe polisy nie pokrywają. Na szczęście, są jednak pewne wyjątki.

A to Europa właśnie, czyli 10 największych unijnych absurdów

Od 1 września Unia Europejska zakazuje produkowania odkurzaczy, które mają moc silnika wyższą niż 1600 W. Według Brukseli ma to zapobiegać zużyciu energii i pomagać w walce ze zmianami klimatu. Dyrektywa wzbudza spore kontrowersje, ale nie szokuje. Bo do absurdalnych rozporządzeń ustanawianych przez unijne tęgie głowy zdążyliśmy się już chyba przyzwyczaić.

"Dotychczasowe sankcje poważnie osłabiają Rosję i są bardzo dotkliwe"

Nowe sankcje mogą dotyczyć nie tylko sektora finansowego, ale i energetycznego czy zbrojeniowego. Nowym elementem może być odłączenie Rosji od współpracy w sprawach nuklearnych - uważa Jacek Saryusz-Wolski, europoseł PO. Jak dodał, "mogą to być także środki, które utrudnią życie zwykłym Rosjanom, jak ograniczenia w dokonywaniu transakcji kartami płatniczymi".

USA chcą, by UE nałożyła kolejne sankcje na Moskwę

Stany Zjednoczone z zadowoleniem przyjęły gotowość przywódców UE do nałożenia kolejnych sankcji wobec Rosji w związku z jej zaangażowaniem w konflikt na Ukrainie - oświadczyła rzeczniczka Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA Caitlin Hayden.

Budżet 2015 r. Będą pieniądze na obietnice Tuska, czy czeka nas podwyżka podatków?

We wtorek rząd zajmie się projektem budżetu na 2015 r. W projekcie rząd będzie musiał uwzględnić między innymi koszty zapowiedzianych przez premiera Donalda Tuska zmian dotyczących podwyższenia ulgi na dzieci i wyższej waloryzacji emerytur i rent. Według szacunków, które resort finansów podał TVN24BiŚ, zmiany mają wynieść: waloryzacja 3,57 mld zł., ulga – 1,10 mld zł.

Tesla ma nowy plan na Chiny. Akcje szybują, w rok o blisko 80 proc.

Tesla, producent elektrycznych samochodów rozpoczął sprzedaż aut w Chinach. Teraz ogłosił, że zbuduje w tym kraju 400 punktów, w których kierowcy będą mogli naładować swoje pojazdy. Po ogłoszeniu tej decyzji akcje spółki podrożały o ponad 2,2 proc. W ciągu ostatniego roku ich wartość wzrosła o blisko 80 proc.

Mundial nie pomógł. Brazylijska gospodarka w recesji

O 0,6 proc. skurczyła się brazylijska gospodarka w pierwszej połowie roku. To zdecydowanie gorzej niż spodziewali się analitycy, którzy prognozowali spadek o 0,2 proc. Okazuje się, że przed recesją nie uchronił Brazilii nawet mundial.

MFW stoi murem za Lagarde. "Może skutecznie wykonywać swoje obowiązki"

Zarząd Międzynarodowego Funduszu Walutowego udzielił poparcia szefowej MFW Christine Lagarde. Była minister finansów Francji została objęta postępowaniem wyjaśniającym w tzw. aferze Tapiego. Lagarde już zapowiedziała, że odwoła się od decyzji sądu i nie ma zamiaru rezygnować ze stanowiska.