Najnowsze

Najnowsze

Google inwestuje w hologramy? To początek rewolucji

Google inwestuje w Magic Leap. Chodzi o 542 mln dolarów, które mają być przeznaczone na "przyspieszenie rozwoju produktów, narzędzie programowych i systemu mobilnego". Co ważne, Google nie jest jedynym inwestorem. Czy to początek rewolucji, o której będziemy mówić przez najbliższe lata?

Rosja i Ukraina to hit? "Debiut tam był bardzo udany"

- W Rosji i na Ukrainie wiele bardzo odległych od siebie miast nie jest nawet połączonych kolejowo. Dlatego my tworzymy sieć połączeń. Debiut na tych rynkach był bardzo udany, jesteśmy zadowoleni ze startu tam - tak o uruchomieniu usługi BlaBlaCar na dwóch nowych rynkach mówił dyrektor generalny serwisu Frederic Mazzela.

Węgrzy nie chcą podatku od internetu. Szykuje się wielka demonstracja

Tysiące protestujących może jutro pojawić się przed węgierskim ministerstwem gospodarki. Wszystko przeciwko zapowiedziom wprowadzenia podatku od przesyłania danych przez internet. Pomysł wprowadzenia takiego podatku znalazł się w projekcie ustawy podatkowej na 2015 rok. Trafiła ona już do parlamentu. Jak pisze Reuters, krok ten może uderzyć w dostawców usług internetowych i telekomunikacyjnych, a potem w klientów.

"ZUS to mały problem, dużym jest system"

Zakład Ubezpieczeń Społecznych obchodził wczoraj 80. urodziny. Prezes Warsaw Enterprise Institute Robert Gwiazdowski uważa, że ZUS jest małym problemem państwa. Dużym jest obecny system ubezpieczeń emerytalnych. W jego ocenie emerytury powinny być równe.

Uber wygryzł taksówki. Sprytem chce pozbyć się konkurencji?

Przedstawiciele aplikacji Hailo skarżą się na swojego rywala, aplikację Uber. Podobno ten blokuje jej inwestorów. Szef Hailo Ron Zeghibe stwierdził w rozmowie z BBC, że Uber rozmawia z potencjalnymi inwestorami jedynie wówczas, gdy zgodzą się nie inwestować w Hailo i w innych rywali.

Facebook będzie jak czat? Wprowadza anonimowe "pokoje"

Facebook wprowadził nową aplikację na iOS o nazwie "Rooms". Pozwala ona użytkownikom prowadzić rozmowy na konkretne tematy, na forach dyskusyjnych, nie ujawniając ich prawdziwych imion. Ma to przyczynić się do wolności wyrażania siebie - pisze Ria Novosti.

"Biznes dla Ludzi", 24.10

Czy opłaca się kupować na licytacji komorniczej; jak podnieść swój status w pracy; MDM a drugie mieszkanie; jak radzić sobie z wystąpieniami publicznymi - o tym mówiliśmy w programie "Biznes dla Ludzi".

Gang wyprał miliony. Na paliwie

Biznesmeni z Warszawy i Łodzi stworzyli grupę przestępczą, która przez ponad dwa lata wyłudziła kilkaset milionów złotych, m.in. z podatku VAT od sprzedaży paliw. Sąd aresztował pięć osób, w tym szefów gangu Piotra D. i Rafała S., podaje „Gazeta Wyborcza”.

"Świat", 24.10

Unia Europejska uzgodniła na szczycie, że ograniczy emisje CO2 o 40 procent do 2030 r. (względem 1990 r.). Ale biedniejsze kraje, w tym Polska, będą mniej obciążone kosztami realizacji tych celów. Polska wywalczyła utrzymanie systemu darmowych pozwoleń na emisje do 2030 r. Do tej daty 40 proc. uprawnień do emisji CO2 kraje o PKB poniżej 60 proc. średniej unijnej (realne z 2013 r.), w tym Polska, będą mogły rozdawać elektrowniom za darmo. O tym w programie "Świat" z gościem rozmawiał Bartosz Węglarczyk.

Rafał Hirsch po szczycie klimatycznym: nie wiem, po ile będzie prąd w 2030 roku

Widziałem dziś w telewizorze jednego posła, który mówił o tym co będzie w 2030 roku. Wpadłem w podziw i zadumę jednocześnie, bo jeszcze nigdy nie spotkałem nikogo, kto przewidywałby przyszłość na 16 lat do przodu. Nie hipotetycznie, warunkowo, z niuansami, tylko tak po prostu. Obawiam się, że ten poseł może nie być wyjątkiem, inni może bardziej skrycie, ale też mogą podejrzewać, że wiedzą jak będzie w 2030 roku.

Bilans: Kopacz "wróciła z tarczą", Londyn nie chce płacić

Szefowie państw i rządów ustalili, że Unia Europejska ograniczy emisje CO2 o co najmniej 40 proc. do 2030 r. Premier Ewa Kopacz jest zdania, że Polska ze szczytu wraca z tarczą a Leszek Miller, że otrzymaliśmy zadanie na granicy wykonalności. Wielka Brytania nie chce dokonać wpłaty do unijnego budżetu.

Anna Trzecińska nowym wiceprezesem NBP

Anna Trzecińska, obecnie wiceprezes Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, zostanie powołana na stanowisko wiceprezesa NBP - poinformował w piątek minister w Kancelarii Prezydenta Olgierd Dziekoński.

Zastał Erę, zostawił T-Mobile. Telekom zmienia kapitana

Prezes T-Mobile Polska Miroslav Rakowski rozstaje się z Grupą Deutsche Telekom - podała spółka w komunikacie. Od listopada jego miejsce zajmie Zacharias Piperidis, obecny członek zarządu ds. operacyjnych w greckiej Grupie OTE, która należy do Deutsche Telekom.

Czarny kwartał Amazona. Inwestorzy nadal wierzą w e-commerce

Rozczarowały kwartalne wyniki Amazona - mimo obrotów powyżej 20 mld dolarów, gigant e-commerce przyniósł akcjonariuszom stratę netto 75 centów na akcji. Zdaniem ekspertów, Paula Sweeneya i Marka Lehmanna, akcjonariusze nadal pokładają ogromne nadzieje w spółce kierowanej przez ekscentrycznego miliardera Jeffa Bezosa. Ogłoszone wyniki za ostatni kwartał były najgorsze od 14 lat.