Najnowsze

Najnowsze

Jesienny wypad na wakacje. Dokąd warto pojechać?

Jesień w Polsce jest dobrym czasem, by wybrać się na wycieczkę na południową półkulę, gdzie mamy przełom wiosny i lata, co oznacza, że nie jest jeszcze upalnie. - Teraz jest dobra pora na wyprawę np. do Bhutanu, który był przez wiele lat krajem zamkniętym - polecała podróżniczka Monika Witkowska. Jak tłumaczyła, żeby wyjechać na taką orientalną wycieczkę nie jest potrzebny majątek. Sama szuka promocji, które pozwolą jej znaleźć atrakcyjną ofertę. - Bilet lotniczy do Indii, Bangkoku czy Panamy w obie strony może kosztować zaledwie 2 tysiące złotych [zwykle trzeba zapłacić dwukrotnie więcej - red.] - mówiła. Warto też szukać miejsc w hostelach czy podróżować z namiotem.

NBP: Firmom łatwiej o kredyty

W trzecim kwartale 2014 r. banki nieznacznie złagodziły kryteria udzielania kredytów przedsiębiorcom, nie zmieniły kryteriów w przypadku kredytów mieszkaniowych i konsumpcyjnych - wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu Narodowego Banku Polskiego.

W HSBC manipulowano kursami? Bank zabezpiecza pieniądze na ugodę

HSBC, czyli jeden z największych na świecie holdingów finansowych poinformował, że zabezpieczył 378 mln dolarów na ewentualne koszty związane z trwającymi śledztwami m.in. brytyjskiego nadzoru finansowego. Decyzja banku ma związek toczącymi postępowaniami ws. manipulacji w handlu na rynku walutowym.

Miliarder, wizjoner, ekscentryk. Kim jest Richard Branson?

Nigdy nie był wybitnym uczniem, ale zawsze miał smykałkę do interesów. Obecnie zarządza Virgin Group, która skupia ponad 400 firm. Jego majątek wyceniany jest na 5 mld dolarów. Potężny cios dostał w piątek, gdy rozbił się należący do jego firmy statek SpaceShipTwo.

Powiew optymizmu z polskiego przemysłu

W październiku wskaźnik PMI dla Polski wzrósł z wrześniowego poziomu 49,5 pkt do 51,2 pkt, wskazując na ogólną poprawę warunków w polskim sektorze przemysłowym - poinformował Markit wraz z HSBC. Najnowszy wynik wskaźnika zasygnalizował największe tempo wzrostu w sektorze od sześciu miesięcy.

03.11 Europa w stagnacji, na giełdach spadki

Dane PMI z gospodarek strefy euro potwierdzają hipotezę o stagnacji i balansowaniu na granicy recesji. Polski PMI wypadł za to obiecująco. To jednak nie przekonało inwestorów w Europie - indeksy zachodnioeuropejskie zaliczyły wyraźne spadki. Znów umacniał się dolar, u nas kosztował nawet ponad 3,38 PLN. Dzień na rynkach - relacjonował Rafał Hirsch

TVN i T-Mobile rozpoczynają współpracę. Powstanie nowy serwis SVOD

TVN S.A. oraz T-Mobile Polska zawarły strategiczne partnerstwo i wspólnie uruchomią w najbliższym czasie nowy subskrypcyjny serwis wideo na żądanie (SVOD) Strefa T-Mobile, działający pod marką Player i oferowany wszystkim obecnym i nowym klientom indywidualnym T-Mobile - poinformowały spółki w komunikacie.

Jak polski Google decyduje, które linki usunąć? "Troska o interes publiczny"

Google bierze pod uwagę interes publiczny przy podejmowaniu decyzji o usunięciu wyników wyszukiwania – mówi Agata Wacławik-Wejman z Google Polska. Członkini Rady Google Lidia Kołucka-Żuk zwraca uwagę, że po wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE Google musi samodzielnie rozstrzygać, co jest informacją prywatną, a co publiczną.

Polska coraz bardziej internetowa

Prawie 10 mln gospodarstw domowych w Polsce (77 proc.) jest wyposażonych w komputery i prawie każdy z nich (74 proc.) ma dostęp do internetu; najczęściej korzystają z tego ludzie młodzi, głównie w miastach - wynika z danych GUS za 2014 rok.

Chińska gospodarka zwalnia na dobre

Oficjalny wskaźnik PMI w przemyśle Chin w październiku spadł do 50,8 pkt. Miesiąc wcześniej wynosił on 51,1. Mimo że wartość wskaźnika wynosząca powyżej 50 oznacza wzrost, to coraz bardziej realne staja się obawy dotyczące stałego spowolnienia Chin.

Najwięcej "śmieciówek" w handlu i budowlance

Rośnie liczba pracodawców nadużywających umów cywilnoprawnych wobec pracowników - alarmuje Państwowa Inspekcja Pracy. W I półroczu br. było ich 1,1 tys., czyli tyle, co w całym 2011 r. Prym wiodą firmy budowlane oraz działające w sektorze handlu i napraw.

Polskie firmy ruszają na podbój Arktyki

Za kołem polarnym czeka bogactwo, które świat dopiero spróbuje zagospodarować. Wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik chce, by polskie firmy brały w tym udział – pisze "Puls Biznesu".

Francja nawołuje do walki ze zmianami klimatycznymi

Francja wezwała w niedzielę do "powszechnej i natychmiastowej mobilizacji" w związku ze zmianami klimatu, które stanowią "poważne zagrożenie dla bioróżnorodności, bezpieczeństwa żywnościowego i zdrowia". Za rok Paryż będzie gościć konferencję klimatyczną ONZ.

Kryzys sprzyja miliarderom. Od chwili jego wybuchu ich liczba podwoiła się

Na świecie jest dwa razy więcej miliarderów niż przed kryzysem ekonomicznym - wynika z raportu międzynarodowej organizacji humanitarnej Oxfam. W marcu tego roku na świecie było ich 1645, podczas gdy w 2009 roku - zaledwie 793. Oxfam podkreśla rosnące dysproporcje pomiędzy światem bogatych i biednych. Setki milionów ludzi żyją w skrajnej nędzy, bez opieki zdrowotnej i edukacji, a bogacze nadal gromadzą majątek. Przedstawiciele organizacji nawołują do walki z tym trendem. - Po pierwsze musimy zlikwidować luki podatkowe, które wykorzystują korporacje i najbogatsi. Musimy też chronić zasoby naturalne w krajach, które je mają. Pieniądze, które przynoszą muszą zostać w tych krajach i budować ich gospodarki. Chodzi mi głównie o ropę i gaz. Konieczne jest też podniesienie płacy minimalnej - uważa Paul O'Brien z Oxfam America.

Waszyngton nowym celem hakerów z Rosji? Kreml zaprzecza

Międzynarodowi eksperci nie mają złudzeń - Rosja jest dziś ojczyzną najgroźniejszych przestępców, jacy działają w sieci. To właśnie rosyjscy cyberprzestępcy mogą stać za ostatnimi atakami hakerów na Biały Dom. - Przestępstwa związane z bezpieczeństwem państwowym to ich nowa specjalizacja - mówi Mikko Hypponen z F-Secure. Analitycy w moskiewskiej siedzibie firmy Kaspersky Lab, która monitoruje światową cyberprzestępczość, mówią o gwałtownym wzroście cyberataków na zachodnie cele militarne i polityczne, nie wykluczając zaangażowania w nie państwa rosyjskiego. - Podejrzewamy, że rządy na świecie nawiązują obecnie kontakt z cyberprzestępcami i płacą im za tworzenie złośliwego oprogramowania - mówi Siergiej Łożkin, badacz ds. bezpieczeństwa w Kaspersky Lab.