Najnowsze

Najnowsze

Kakao coraz droższe. Przez ebolę

Cena tony kakao wynosi 3113 dolarów i wzrosła w ciągu roku o 15 proc. To sporo, jeśli porównamy ją z sytuacją na giełdach towarowych, które wg indeksu Bloomberga spadły o 7 proc., lub z wynikami giełd papierów wartościowych, które wg indeksu MSCI zniżkowały o 1 proc. Wpływ na to ma m.in. epidemia eboli w Afryce Zachodniej, gdzie produkuje się najwięcej kakao na świecie.

Soros wzywa UE i MFW: Pożyczcie Ukrainie 20 mld dolarów

Amerykański miliarder George Soros wezwał w czwartek Unię Europejską i Międzynarodowy Fundusz Walutowy do pożyczenia Ukrainie 20 mld dol., argumentując, że poczynania Rosji wobec Kijowa stanowią "zagrożenie egzystencjalne dla Europy".

Bilans: atak na GPW, rubel na dnie i rozmowy na szczycie

W czwartek przez kilka godzin nie działała strona warszawskiej giełdy, która mogła zostać zaatakowana przez przedstawicieli Państwa Islamskiego. Wartość rosyjskiego rubla znów pobiła historyczne minima. Premier Ewa Kopacz spotkała się w kuluarach szczytu klimatycznego z kanclerz Niemiec Angelą Merkel i prezydentem Francji Francois Hollande'em, by szukać kompromisu ws. polityki klimatycznej UE.

"Świat", 23.10

W programie "Świat" Bartosz Węglarczyk pytał szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. Stanisława Kozieja m.in. o to, jak wygląda nowa strategia bezpieczeństwa Polski.

Dżihadyści zaatakowali stronę warszawskiej giełdy? "Wykradziono dane klientów GPW"

W czwartek przez kilka godzin nie działała strona warszawskiej giełdy. Nie wiadomo, co było przyczyną awarii, ale - jak pisze "Rzeczpospolita" - mogła zostać zaatakowana przez przedstawicieli Państwa Islamskiego. Z kolei portal niebezpiecznik.pl. informuje, że w sieci pojawiły się dane wykradzione klientom GPW, w tym adresy i hasła do poczty elektronicznej.

"Polska jest zapóźnionym i brudnym krajem”. Toczy się gra o globalną dominację technologiczną

Do tej pory Polska odgrywała rolę złego policjanta blokując przyjmowanie ambitnych celów polityki klimatyczno-energetycznej. Już trzy razy zawetowała unijne cele dotyczące ochrony klimatu, a inne kraje, w dużej mierze z tzw. nowych krajów UE chowały się za naszymi plecami. Tym razem może być inaczej. Powstała koalicja państw, które domagają się rekompensat potencjalnych strat. Ale może się okazać, że więcej na tym stracą, niż zyskają.

Prezes SKOK: publikacja KNF oparta na nieprawdziwych danych

Publikacja KNF na temat SKOK-ów jest oparta na danych nieaktualnych i nieprawdziwych - uważa prezes Kasy Krajowej SKOK Rafał Matusiak. KNF zarzuca SKOK-om, że przez zagraniczną spółkę przejmują podmioty grupy i gromadzą zyski za granicą.

"Biznes dla Ludzi", 23.10

Jakie zmiany zaszły w umowach cywilno-prawnych? Jak być konkurencyjnym na rynku pracy? Jak skutecznie obniżyć sobie rachunek za prąd? Czy opłaca się korzystać z usług doradcy? Na te pytania, wraz z ekspertami, odpowiedział Łukasz Kijek w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 Biznes i Świat

Ukraina skarży się WTO na rosyjskie embargo

Ukraina poskarżyła się Światowej Organizacji Handlu (WTO) na decyzję Rosji, która wprowadziła zakaz importu z Ukrainy warzyw i owoców - poinformowało w czwartek ukraińskie ministerstwo rolnictwa. Zakaz obowiązuje od środy, 22 października.

Ewa Kopacz w drodze na szczyt klimatyczny: jestem skoncentrowana i zdeterminowana

- Jestem skoncentrowana i zdeterminowana. Trzymajcie kciuki - powiedziała do dziennikarzy premier Ewa Kopacz przed szczytem klimatycznym w Brukseli. Przywódcy państw UE będą uzgadniać ambitne porozumienie, dzięki któremu Unia chce ograniczyć tempo zmian klimatycznych. O kompromis nie będzie jednak łatwo, bo kraje UE spierają się m.in. o podział kosztów polityki klimatycznej.

Kryzys energetyczny puka do bram Egiptu. BP połączy siły z rywalem, by wpompować gaz w gospodarkę?

Brytyjski koncern energetyczny BG Group chce połączyć siły ze swoim rywalem BP, aby zapełnić terminal LNG w egipskiej Aleksandrii, skąd skroplony gaz miałby być eksportowany do Azji i Ameryki Płd - dowiedział się Reuters. Egipt stoi u progu największego od dekad kryzysu energetycznego. Przy spadku produkcji gazu i wysokiej konsumpcji, kraj nad Morzem Czerwonym zamienił się w ciągu trzech lat z eksportera energii w importera.

Szef Tesco rezygnuje po ujawnieniu fikcyjności zysków spółki

O 5,5 proc. spadła sprzedaż w sieci hipermarketów Tesco w drugim kwartale tego roku. Okazuje się też, że "dziura" w szacunkowych zyskach jest większa niż wcześniej oczekiwano. Firma straciła w ostatnim miesiącu 20 proc. swojej wartości po tym, jak podała zawyżone prognozy wzrostu. Szef brytyjskiej sieci Richard Broadbent złożył w czwartek rezygnację.