Najnowsze

Najnowsze

Ropa coraz tańsza. Total może stracić 3 mld dolarów rocznie

Jeśli cena 80 dolarów za baryłkę ropy utrzymałaby się przez okrągły rok, stracilibyśmy 3 mld dolarów. To sporo, musimy być gotowi na taki scenariusz - przyznał szef departamentu eksploracji i produkcji koncernu naftowego Total Arnaud Breuillac.

Raport: spada liczba bezrobotnych, maleje ryzyko utraty pracy

Od 2013 roku wynagrodzenia Polaków rosną, jednak presja płacowa w Polsce wciąż jest niewielka; osoby zatrudnione chętnie zmieniają pracę; spada liczba bezrobotnych, maleje też ryzyko utraty pracy - wskazuje najnowszy, opublikowany w czwartek raport NBP nt. rynku pracy.

Shrek i kucyk Pony razem? Wielkie przejęcie w branży

Spółka DreamWorks Animation ma być przejęta przez Hasbro. Cena za akcję ma wahać się od 30 do 35 dolarów. To o wiele więcej niż kurs akcji podczas notowań na giełdzie w środę, które sięgnęły 22,37 dolarów.

Superkomputer w Świerku zadba o naszą energetykę

Jeden z największych superkomputerów w Polsce działa w otwartym w czwartek pod Warszawą Centrum Informatycznym Świerk. Będzie wykonywał obliczenia głównie na użytek polskiej energetyki, a szczególnie na potrzeby budowanych w Polsce elektrowni jądrowych.

GPS zamiast krowich dzwonków? Szwajcarzy oburzeni

Burzę wywołała w Szwajcarii praca doktorska poświęcona dzwonkom noszonym przez krowy i możliwościom zastąpienia ich przez GPS. Autor pracy przekonuje, że dźwięk dzwonków i ich waga są szkodliwe dla zdrowia zwierząt, a krytycy zarzucają ignorowanie tradycji.

"Gdyby nie sankcje, Putin kontrolowałby już połowę Ukrainy"

Nowe sankcje dla Moskwy mogłyby znowu zadziałać. Władimir Putin nie chce mocniej wkroczyć na Ukrainę właśnie przez zachodnie restrykcje. Rosja jest w katastrofalnej sytuacji gospodarczej. Gdyby nie było sankcji, z Rosją walczyłaby już połowa Ukrainy - powiedział TVN24 Biznes i Świat Mykoła Kniażycki, poseł Rady Najwyższej Ukrainy i właściciel Espreso TV. Jak dodał, rozwiązanie sytuacji na wschodzie Ukrainy zależy tylko od Putina. - Ale on nie jest normalnym politykiem i człowiekiem. Będzie chciał kontrolować coraz więcej terytorium Ukrainy - zaznaczył Kniażycki.

Związkowcy: program naprawczy Kompanii nieaktualny

Dotychczasowy program naprawczy Kompanii Węglowej jest już nieaktualny – wynika z informacji zarządu spółki przekazanych przez związki zawodowe. Powód to fiasko jednego z zakładanych źródeł finansowania: spółka nie wyemituje euroobligacji.

Afera węglowa na Ukrainie. Minister energetyki przesłuchany w prokuraturze

Ukraińska prokuratura bada sprawę zakupu węgla z Republiki Południowej Afryki. Jednym z przesłuchanych jest minister energetyki i przemysłu węglowego Jurij Prodan. Kontrolę w resorcie zlecił prezydent Petro Poroszenko, który uznał, że cena za importowany węgiel z RPA - 86 dol. za tonę - przekracza jego wartość rynkową. Ukraina jest zmuszona importować węgiel z powodu napiętej sytuacji na wschodzie kraju.

GDDKiA kończy analizy. Znikną bramki na autostradach?

Analizy GDDKiA ws. natężenia ruchu na autostradach powinny być gotowe do końca listopada - powiedział PAP wiceszef MIR Zbigniew Rynasiewicz. Dodał, że na podstawie wyliczeń dyrekcji zapadną ostateczne rozstrzygnięcia dot. elektronicznego systemu poboru opłat.

Które unijne kraje najmocniej odczuwają sankcje?

Zachód zastanawia się nad kolejnymi sankcjami gospodarczymi wobec Rosji. Tymczasem gospodarki krajów Unii Europejskiej już teraz odczuwają wpływ tych restrykcji. Ograniczenie wymiany handlowej uderza zwłaszcza w te kraje, które są najmocniej uzależnione od Rosji, czyli Niemcy, Holandię i Belgię.

Honda wzywa kolejne auta. Przez eksplodującą poduszkę

Honda wezwała 170 tys. właścicieli aut do wymiany poduszek powietrznych. Koncern motoryzacyjny twierdzi, że system, który ma chronić pasażerów w czasie wypadku, jest wadliwy i poduszki powietrzne mogą eksplodować w czasie jazdy.

Co nam da lądownik Philae?

Lądownik automatycznego próbnika międzyplanetarnego Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) osiadł w środę na powierzchni jądra komety, co jest pierwszym takim przypadkiem w dziejach astronautyki - poinformowała ESA. - My na ziemi i miłośnicy astronomi będziemy ściągać zdjęcia z powierzchni komety. Będziemy chcieli zobaczyć jak wygląda A także obserwować jak wygląda kometa z pewnej odległości - mówił astronom Jerzy Rafalski.