Deweloperzy zalewają rynek mieszkaniami

Po trzech kwartałach tego roku łączna liczba sprzedanych mieszkań wynosi ponad 37 tys.
Po trzech kwartałach tego roku łączna liczba sprzedanych mieszkań wynosi ponad 37 tys.
Źródło zdj. gł.: Shutterstock
Firmy budujące osiedla pobiły rekord: o ponad 20 proc. kwartalnie wzrosła liczba mieszkań, jakie wprowadziły do oferty - informuje "Rzeczpospolita". Są duże szanse, że bieżący rok zakończą oddaniem rekordowej liczby lokali.

Po trzech kwartałach tego roku łączna liczba sprzedanych mieszkań wynosi ponad 37 tys. i wystarczy sprzedaż niespełna 6 tys. lokali w czwartym kwartale, by deweloperzy pobili dotychczasowy rekordowy wynik z 2014 roku - powiedział gazecie Kazimierz Kirejczyk prezes firmy Reas.

Rośnie liczba transakcji

Jednocześnie deweloperzy poprawili o prawie 4 proc. w III kwartale br. wyniki sprzedaży z II kwartału – wynika z najnowszych danych firmy Reas. Liczba transakcji od lipca do września tego roku w sześciu aglomeracjach o największej skali obrotów na rynku pierwotnym (w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Poznaniu, Wrocławiu i Łodzi) wyniosła blisko 13,2 tys.

Budowniczowie osiedli najwyraźniej są dobrej myśli na przyszłość. Od siedmiu lat nie wydano tylu pozwoleń na budowę.

Autor: tol / Źródło: PAP

Zobacz także: