Najnowsze

Najnowsze

Rafał Hirsch: najniżej oprocentowany dług w historii Polski

Polska chce w tym półroczu wyemitować obligacje denominowane we franku szwajcarskim. Będzie to bardzo ciekawe wydarzenie, bo z pewnością będzie to dług publiczny zaciągnięty przez Polskę przy najmniejszych w historii odsetkach, a kto wie, może nawet przy odsetkach ujemnych.

"Świat", 13.04

To straż graniczna musi zdecydować, czy wpuścić do Polski rosyjskich motocyklistów z grupy "Nocne Wilki" - powiedział w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat wiceminister spraw zagranicznych Rafał Trzaskowski. Pytany o wypowiedzi lidera "Nocnych Wilków" Aleksandra Załdostanowa, gość Jolanty Pieńkowskiej stwierdził, że "nie jest zwolennikiem wpuszczania do Polski ludzi, którzy mówią takie rzeczy".

Bilans: Gazprom zmienia strategię, hakerzy w natarciu, Chiny na zakręcie

Rosja nie planuje przedłużenia wygasającego w 2019 roku kontraktu z Ukrainą na tranzyt gazu ziemnego do Europy. ABW spodziewa się fali cyberataków. Początek nowego tygodnia przyniósł minimalne umocnienie polskiej waluty. Chińska gospodarka mocno przyhamowała. Oto najważniejsze gospodarcze informacje dnia.

Nowa Kompania Węglowa powstanie do końca czerwca

Do końca czerwca powstanie tzw. Nowa Kompania Węglowa, czyli do końca czerwca do Nowej KW zostanie przekazanych jedenaście kopalń KW lub ich części – zapowiedział w poniedziałek w Katowicach wiceminister skarbu Wojciech Kowalczyk.

Tania siła robocza czy pełnoprawny obywatel. Kim jest współczesny imigrant?

Czy na unijnym rynku pracy wszyscy Europejczycy rzeczywiście są równi? A może obywatele z poszczególnych krajów korzystają z praw gwarantowanych przez prawo w różnym stopniu. Czy osoby z nowych krajów członkowskich pracujące poza granicami kraju pochodzenia postrzegane są tylko jako tania siła robocza? Na te pytania spróbują odpowiedzieć uczestnicy debaty z cyklu "Mam prawo", zatytułowanej "Imigrant czy obywatel - kim jesteśmy na unijnym rynku pracy?". Konferencja odbędzie się w piątek na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Barszcz z tubki? Rosjanie wprowadzają jedzenie jak z kosmosu

Nie każdego stać na turystyczny lot w kosmos, który kosztuje ponad 50 mln dolarów. Jednak już teraz każdy może poczuć się, jak kosmonauta próbując spożywanego tam jedzenia. Automat z daniami z kosmosu ustawiony jest w moskiewskiej galerii VVC Exhibition Center.

Świetny rok dla giełdowych debiutów. IPO najwyższe od 15 lat

Pierwszy kwartał tego roku był najlepszym od 15 lat pod względem wartości ofert publicznych (IPO) na europejskich giełdach – wynika z danych PwC. Według firmy doradczej w tym okresie miało miejsce 81 debiutów, których łączna wartość wyniosła 16,4 mld euro.

Tradycyjne projekty węglowe nie dostaną pieniędzy od EBI

Zasady Europejskiego Banku Inwestycyjnego wykluczają inwestowanie w tradycyjne projekty węglowe - przypomniał w poniedziałek wiceprezes banku Jonathan Taylor. Standardy emisji CO2 muszą spełniać również projekty finansowane przez EBI w ramach "planu Junckera".

"Rosjanie chcą rosyjskiej żywności". Nowy trend ma pobudzić gospodarkę

Rosjanie chcą rosyjskiej żywności - to nowy patriotyczny trend, który zapanował w kraju rządzonym przez Władimira Putina. Po latach zaniedbań w sektorze rolnictwa, produkcja rolna przeżywa okres przebudzenia. Zachodnie sankcje i wprowadzony w odwecie przez Kreml zakaz importu żywności z Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych spowodował wzrost zainteresowania Rosjan lokalnymi, ekologicznymi produktami.

Kiedy wolny handel z USA? Europosłowie mieli niemal 900 poprawek

Europosłowie zgłosili ok. 900 poprawek do raportu z zaleceniami dotyczącymi negocjacji między UE a USA w sprawie wywołującej kontrowersje transatlantyckiej umowy handlowo-inwestycyjnej (TTIP). W poniedziałek debatowała nad nimi komisja handlu zagranicznego PE.

"Biznes dla Ludzi", 13.04

Jak ubiegać się o "becikowe"? Jakich obowiązków szef nie może zlecić kobiecie? Co zrobić, gdy zgubimy dokumenty za granicą? Jak budować relacje z klientami? Na te pytania odpowiedział Paweł Blajer w programie "Biznes dla Ludzi" na antenie TVN24 Biznes i Świat.

Transport wpadł w kłopoty. Przez blokadę handlową z Rosją

W marcu br. upadłość ogłosiły 83 firmy, czyli o 43,1 proc. więcej niż miesiąc wcześniej, ale to wynika m.in. z sezonowości tego zjawiska - podała KUKE. Jej eksperci szacują, że w całym 2015 r. bankructwo zaliczy ok. 754 firm - to o 7,8 proc. mniej niż w 2014 r.

Turysta wciąż bez ochrony. Za bierność urzędników państwo zapłaci miliony

Polaków wyjeżdżających na wakacje miał chronić specjalny fundusz, ale nie powstał. Prace nad jego powstaniem zakończyły się awanturą i odwołaniem wiceministra sportu i turystyki. Bruksela przy użyciu dyrektywy zmusza kraje członkowskie do ochrony podróżujących turystów, ale nasze władze ociągają się z wprowadzeniem regulacji. I są już pierwsze skutki takiego działania. Niedawno Skarb Państwa przegrał pierwszą sprawę z klientami biura podróży, które upadło. W efekcie tego państwo, czyli my wszyscy musimy zapłacić odszkodowanie. - To wierzchołek góry lodowej. Poszkodowanych turystów są tysiące - mówi dr Piotr Cybula, który prowadził sprawę.

Polska potęga na Wyspach na politycznym celowniku. Sprawdź, kim są imigranci w Wielkiej Brytanii

Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii nie chcą być wciąż obrażani i wykorzystywania w kampanii wyborczej. Stąd pomysł na kampanię, która ma zmienić nastawienie do nich. Na plakatach, które mają pojawić się we wszystkich większych miastach w Wielkiej Brytanii, pokazanych będzie 15 pracujących na Wyspach imigrantów. Jak tłumaczą "chcą pokazać, jak wiele Brytyjczycy im zawdzięczają – i to każdego dnia". My pokazujemy - posługując się brytyjskimi statystykami - obraz Polaków na Wyspach. W Wielkiej Brytanii mieszka 679 tys. Polaków.

Złoty za mocno urósł? "Nie ma powodu do niepokoju"

Umocnienie złotego nie jest powodem do niepokoju, a zmiany kursów walut są wynikiem zawirowań na rynkach finansowych związanych z programem skupu aktywów prowadzonym przez Europejski Bank Centralny - ocenił członek zarządu NBP Eugeniusz Gatnar.