Najnowsze

Najnowsze

"Biznes dla Ludzi", 7.07

Czy wyniki referendum w Grecji mogą mieć wpływ na wakacje w tym kraju? Czy w greckich bankach można obecnie przeprowadzać transakcje? Czy można wypłacać pieniądze z bankomatów w Grecji i jaki jest limit wypłat? Na te pytania odpowiedział Paweł Blajer w programie "Biznes dla Ludzi" - prosto z Krety.

Austria znosi tajemnicę bankową

Parlament Austrii dokonał we wtorek faktycznego zniesienia tajemnicy bankowej, co według rządu zwiększy wpływy skarbu państwa o około 700 mln euro dzięki opodatkowaniu dochodów z ukrywanych dotąd przed fiskusem aktywów kapitałowych.

Ruszył szczyt ostatniej szansy dla Grecji

Ciągle brakuje podstaw do negocjacji nad nowym programem wsparcia dla Grecji - powiedziała we wtorek kanclerz Niemiec Angela Merkel przed szczytem strefy euro w Brukseli. Zastrzegła, że ewentualne nowe wsparcie dla Aten będzie zależało od reform. Szczyt ruszył o godz. 18.00.

"NYT": dla dobra Europy trzeba utrzymać Grecję w strefie euro

Polityka oszczędności sparaliżowała Grecję i nie pomogła jej wierzycielom. Dalsze kary tego nie zmienią - pisze we wtorek "New York Times". Apeluje do przywódców eurolandu, by "dla dobra Europy" zrestrukturyzowali grecki dług i utrzymali kraj w strefie euro.

Bicz na polisolokaty. Rząd chce rozszerzyć uprawnienia UOKiK-u

Lepsza ochrona konsumenta na rynku finansowym dzięki rozszerzeniu uprawnień UOKiK - to cel projektu, który we wtorek przyjął rząd. Zmiany mają m.in. poprawić eliminowanie klauzul niedozwolonych w umowach czy pozwolić Urzędowi na wstrzymanie sprzedaży produktów.

Od 2016 roku wątpliwości na korzyść podatników. Projekt ordynacji

Od 1 stycznia 2016 r. wątpliwości mają być rozstrzygane na korzyść podatnika - zakłada projekt zmian w Ordynacji podatkowej, nad którym prace zakończyła we wtorek sejmowa komisja finansów publicznych. Wykreślono z niego jednak przepisy o przedawnieniu zaległości podatkowych.

Rosja chce postawić na Jedwabny Szlak. "Kluczowy projekt"

Powiązanie projektu Jedwabnego Szlaku i Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej może stać się kluczowym tematem rozmów podczas rozpoczynającego się w środę szczytu państw BRICS w Ufie na południu Rosji, z udziałem przedstawicieli państw SzOW oraz krajów partnerskich.

Grecja na krawędzi upadku. Ruszył szczyt ostatniej szansy

Grecja nie jest jedynym krajem z problemami. Nie można pod względem gospodarki podzielić kontynentu na Grecję i resztę europy - twierdzą goście otwarcia dnia Paweł Majtkowski, główny analityk Centrum Finansowego Aviva i Filip Konopczyński z Fundacji Kaleckiego.

"Nikomu nie zależy na wyjściu Grecji ze strefy euro"

Nikomu nie zależy na tym, żeby Grecja wyszła ze strefy euro - twierdzi Marcin Mróz, główny ekonomista Grupy Copernicus. Jak tłumaczy - otworzy to drogę do spekulacji, który kraj będzie następny. Europejski Mechanizm Stabilności może umorzyć długi Grecji - przekonuje zaś Wiesław Thor, członek rady nadzorczej mBanku.

Nowa odsłona greckiej tragedii. "W grze" trzy scenariusze

Mamy trzy scenariusze tego, co wydarzy się w Grecji. Najbardziej popularny i najwygodniejszy zarówno dla strefy euro, jak i samych Greków scenariusz przewiduje porozumienie oraz umorzenie części długu. Niektórzy szacują, że bez pomocy, spłata może potrwać nawet 60 lat. Drugi scenariusz, to brak porozumienia oraz Grexit. Trzeci wariant przewiduje czasowy Grexit. To oznaczałoby, że technicznie Grecja zawiesza swoje funkcjonowanie w strefie euro i wprowadza równoległą walutę. - Są trzy wyjścia na stole i w najbliższych dniach zobaczymy, jak poradzą sobie z nimi unijni przywódcy - mówiła w TVN24 BiŚ Karolina Hytrek-Prosiecka.