Najnowsze

Najnowsze

Kolejne polskie biura podróży zawieszają wyjazdy do Tunezji

Biura TUI, Itaka i Rianbow Tours poinformowały, że po dzisiejszym zamachu w kurorcie Susa, wycofują ze swojej oferty wyjazdy do Tunezji. Jak zapewniają, ich klienci nie ucierpieli w wyniku ataku i będą ściągani do kraju w najbliższych dniach. Także biuro Neckermann poinformowało nas, że w hotelach, które byly celem terrorystów, nie było ich klientów. Susa - jak i cała Tunezja - znajduje się na liście ostrzeżeń MSZ z adnotacją "Nie podróżuj", ale była bardzo popularna wśród polskich turystów.

Cipras: odmawiamy przyjęcia ultimatum i szantaży. Tusk odpowiada

Premier Grecji Aleksis Cipras oświadczył w Brukseli, gdzie prowadzi negocjacje z wierzycielami Aten, że odmawia przyjęcia "ultimatum i szantaży". Zapowiedział, że jego rząd będzie walczył o wzajemny szacunek stron, które prowadzą rozmowy ws. zadłużenia Grecji.

O krok od porozumienia? Grecy mogą dostać kolejne miliardy

Coraz bliżej do porozumienia ws. Grecji. W piątek przywódcy Niemiec i Francji w prywatnej rozmowie z premierem Aleksisem Ciprasem uzgodnili, że przekażą Atenom kolejną transzę pomocy, jeśli grecki parlament zgodzi się na przeprowadzenia listy wynegocjowanych reform - pisze Reuters.

Gazprom inwestuje w gazociąg do Chin i chwali się "pozytywnymi wynikami finansowymi"

Gazprom zainwestuje do 2017 roku blisko 9 mld dolarów w budowę gazociągu do Chin. To efekt umowy między Moskwą a Pekinem, w ramach której Rosja będzie przez 30 lat dostarczać gaz do Chin. Firma poinformowała też, że "pomimo sankcji nałożonych na Rosję i Gazprom oraz znaczącego spadku cen gazu, odnotowaliśmy pozytywne wyniki finansowe za 2014 r." Nie podaje jednak szczegółów.

Chiny chcą silnej Europy. "Wierzymy, że dojdzie do porozumienia z Grecją"

Chiny są pewne, że rozmowy Grecji z wierzycielami zakończą się porozumieniem, jeszcze przed przyszłotygodniową wizytą premiera Li Keqianga w Europie. - Mamy pełne zaufanie do tego, jak sytuacja będzie się rozwijać - powiedział wiceminister spraw zagranicznych Chin Wang Chao. - Chcielibyśmy, aby Ateny pozostały w strefie euro i doceniamy wysiłki obu stron w tym zakresie - dodał.

Na wakacje zabierz iPolaka. Będziesz bezpieczniejszy

Zabierasz smartfon lub tablet na wakacje? Pamiętaj, by zainstalować na nich aplikację „iPolak” przygotowaną przez polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Dzięki niej podróż będzie bardziej bezpieczna. Możesz też skorzystać z internetowego poradnika polakzagranica.msz.gov.pl.

Pracująca matka zwiększa szansę na karierę córki

Córki, których matki pracowały, gdy te były małe, mają w przyszłości zdecydowanie większą szansę na zdobycie dobrej pracy i wysokiej pozycji zawodowej - wynika z badań naukowców z amerykańskiego Uniwersytetu Harvarda. Jednocześnie badacze podkreślają, że matki nie powinny zapominać o spędzaniu czasu ze swoim potomstwem.

Goldman Sachs: w lipcu Ukrainę czeka bankructwo

Analitycy amerykańskiego banku Goldman Sachs Group oceniają, że Kijów nie będzie w stanie w przyszłym miesiącu dokonać płatności za obligacje, powiększy swój dług o kolejne miliardy dolarów i ostatecznie ogłosi bankructwo.

"Świat", 25.06

Kolejne spotkanie eurogrupy w sprawie programu pomocowego dla Grecji w najbliższą sobotę. Zdaniem polskiego Ministra Spraw Zagranicznych impas w rozmowach Aten z wierzycielami to tylko przejściowe turbulencje a przyszłość Grecji nierozłącznie wiąże się z Unią Europejską. Grzegorz Schetyna był gościem programu "Świat".

Izrael wyrzuca afrykańskich imigrantów. "To zdrada tradycji i zły interes"

"Jerozolima potrzebuje imigrantów z Afryki. Dlaczego więc ich wydala" - pyta Bloomberg. W Izraelu mieszka ponad 45 tys. Afrykańczyków ubiegających się o azyl. Są to głównie chrześcijanie i muzułmanie, co ma zagrażać żydowskiej tożsamości. Niedawno rząd wprowadził program, który przyspiesza deportację imigrantów a ci, którzy odmawiają wyjazdu są wtrącani do więzień.

Morska woda ratunkiem na suszę. Kalifornia stawia na odsalanie

Trwająca już czwarty rok susza w Kalifornii skłoniła tamtejsze władze do podjęcia kroków, które jeszcze niedawno byłoby nie do pomyślenia. Aby zwiększyć dostawy wody amerykański stan postanowił wykorzystać wodę morską - pisze "Fortune". Nad budową własnych zakładów tego typu pracują też Arabia Saudyjska, Indie i Australia.

"Biznes dla Ludzi", 25.06

Jak bezpiecznie podróżować z dzieckiem? Jakie są koszty prowadzenia działalności gospodarczej we własnym mieszkaniu? Czy ekspedient odpowiada za kradzież w sklepie? Na te pytania odpowiedział Paweł Blajer w programie "Biznes dla Ludzi" na antenie TVN24 Biznes i Świat.

"Jabłka niezgody" między Grecją a jej wierzycielami. O co toczy się gra?

W prowadzonych pod ogromną presją czasu negocjacjach pomiędzy Grecją a wierzycielami wciąż daleko do ostatecznych rozwiązań. Główne rozbieżności dotyczą podatków i emerytur. Wierzyciele proponują, by obniżona 13-procentowa stawka VAT nie obejmowała usług gastronomicznych, a ogólne dochody z tytułu zmian w VAT sięgnęły 1 proc. PKB wobec ok. 0,75 proc. w propozycji Aten. Ponadto wierzyciele chcą, by Ateny zrezygnowały z jednorazowego nadzwyczajnego 12-proc. podatku od zysków firm wyższych niż 0,5 mln euro i podniosły podatek CIT z 26 do 28 proc., a nie do 29 proc., jak zaproponowali Grecy. Strony różnią się, jeśli chodzi o skalę i tempo zmian w systemie emerytalnym. Wierzyciele nalegają m.in. na szybsze niż proponują Ateny wygaszanie możliwości wcześniejszego przechodzenia na emeryturę. Kolejna rozbieżność to skala cięć wydatków na wojskowość: Grecy proponują 200 mln euro, wierzyciele chcą dwa razy więcej.