Najnowsze

Najnowsze

Rekord w programie MdM. Lawinowo rośnie liczba chętnych na dopłaty

We wrześniu wpłynęło do BGK ponad 3,7 tys. wniosków o dofinansowanie w ramach MdM na łączną kwotę 93,6 mln zł. Podwojenie liczby wniosków względem sierpnia to efekt wejścia w życie nowelizacji ustawy o MdM - powiedział z-ca dyrektora departamentu usług agencyjnych w BGK Bogusław Białowąs.

Reputacja Volkswagena w ruinie. "Mamy do czynienia z bezczelnym oszustwem"

Koszty Volkswagena w związku ze skandalem dotyczącym manipulowania pomiarem emisji spalin będą najprawdopodobniej sięgać dziesiątków miliardów dolarów i przedwcześnie zniweczą status najlepszego producenta aut na świecie, o co niemiecki koncern od dawna zabiegał. A całe lata może zająć odbudowywanie wizerunku marki - nieuchwytnej wartości budowanej przez dziesięciolecia, co jest być może najgorszą wiadomością dla Volkswagena.

Ropa trysnęła z dna Bałtyku. Lotos rozpoczyna wydobycie

Spółka Lotos Petrobaltic, jedyna firma poszukująca i wydobywająca ropę i gaz z polskiej strefy ekonomicznej Morza Bałtyckiego, uruchomiła wstępne wydobycie ropy na polu naftowym B8, którego potencjał wydobywczy oszacowano na 3,5 mln ton ropy.

Wskrzeszają legendę PRL-u. "To nasze polskie porsche"

Syrena, czyli motoryzacyjny symbol PRL, dostanie drugie życie. - To takie nasze polskie porsche. Syrena będzie pojazdem dla kolekcjonerów. Będzie kosztowała 50-60 tys. złotych - uważa Łukasz Byśkiniewicz, kierowca rajdowy i dziennikarz TVN Turbo.

Jest zgoda na przejęcie akcji Alior Banku przez PZU

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się na przejęcie Alior Banku przez PZU - poinformował KNF w czwartkowym komunikacie. Organ sprawujący nadzór nad finansami pozytywnie ocenił plan zabezpieczający interesy klientów banku i zapewniający bezpieczeństwo depozytów.

Wolny handel na Pacyfiku dogadany. Teraz czas na Europę?

Peterson Institute szacuje, że Europa może tracić na transpacyficznej umowie handlowej TPP 3,7 mld USD rocznie od 2025 r., kiedy - jak się oczekuje - umowa wejdzie w życie. To niewiele, ale i tak powinno być bodźcem do przyspieszenia prac nad umową USA z UE.

Największa umowa handlowa na świecie. Kto na niej skorzysta?

Skorzystać mają wszyscy. Od Australii, przez Brunei po Meksyk i Stany Zjednoczone. Mowa o największej światowej umowie handlowej. Interesy między 12 państwami mają być łatwiejsze i przeprowadzane na większą skalę. Dzięki temu dochód Stanów Zjednoczonych wzrośnie o około 70 mld dol. począwszy od 2025 roku. Jeszcze mocniej ma to odczuć Japonia, której dochód szacuje się, że wzrośnie o ponad 100 mld dol.

Politycy obiecują podwyżki. "To dobry czas"

Czy to czas na podnoszenie stawki minimalnej za godzinę pracy? - Polska gospodarka jest w dobrej sytuacji. Jeśli istnieje czas w cyklu koniunktury na to, żeby płace podnosić, to jest to czas relatywnie dobry, bo teraz łatwiej udźwignąć taki ciężar - powiedział Jakub Borowski, główny ekonomista Credit Agricole.

"Świat", 05.10

- Jeśli Państwo Islamskie zwycięży to będzie apokalipsa – powiedział w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat profesor Szewach Weiss. - Porozumienie między Putinem i Stanami Zjednoczonymi jest ważne, bo Państwo Islamskie, to wróg całego świata – dodał były ambasador Izraela w Polsce. - Nie będzie wojny światowej – zaznaczył rozmówca Jacka Stawiskiego i dodał: „to nie jest podobne do ziemnej wojny – wtedy ZSRR był mocarstwem”.