Najnowsze

Najnowsze

Chcesz zwrócić bluzkę, ale ta ma plamę? Masz do tego prawo!

W sklepie internetowym można - w ciągu 14 dni - zwrócić nawet noszoną bluzkę z plamą, ale sprzedawca ma prawo do odszkodowania za zmniejszenie wartości rzeczy wskutek jej "niewłaściwego sprawdzania". Wyliczanie jego wysokości nastręcza firmom dużo kłopotów.

Wyremontują, zaśpiewają, zainspirują. Budowlańcy podbijają Stany Zjednoczone

Wyremontują, zaśpiewają piosenkę i zainspirują ludzi. Kto? Grupa amerykańskich, śpiewających i religijnych budowlańców, którzy podbijają Stany Zjednoczone. Zaczęło się od połączenia pracy z hobby, a teraz okazuje się, że miliony ludzi, nie tylko zresztą rodaków, mówią: Panowie, to jest świetne i chcemy więcej. Materiał "Faktów z zagranicy".

Sachs dla TVN24 BiŚ: Polska musi tworzyć technologie, a nie tylko je importować

Kolejny krok dla Polski to przekształcić się w społeczeństwo zaawansowane technologiczne. To największe wyzwanie, które Polska powinna postawić sama przed sobą. Chodzi o to, żeby tworzyć technologię, a nie tylko ją użytkować. Import technologii oznacza wyższy standard życia, ale nie postęp - powiedział TVN24 Biznes i Świat ekonomista Jeffrey Sachs, który współtworzył program polskiej transformacji po 1989 roku.

"Biznes dla Ludzi", 02.10

Jak otrzymać odszkodowanie za wakacje? Jak skutecznie uczyć się języków? Czym jest kara umowna? Jak rozmawiać z pracownikami? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w programie "Biznes dla ludzi".

"Syria z nadzieją patrzy w niebo". Co Rosjanie wiedzą o Damaszku?

Naloty zarządzone przez Kreml, to temat numer jeden w mediach i na moskiewskiej ulicy. Wielu Rosjan nie wie jednak, co ma myśleć, bo o Syrii po prostu nic nie wiedzą. W ostatnim sondażu Centrum Lewady 33 proc. ankietowanych powiedziało "nie interesuję się polityką Rosji wobec Syrii". Żadnych wątpliwości nie ma za to rządowa prasa, która używa sformułowań typu "Syria z nadzieją patrzy w niebo". To jednak nie uspokaja Rosjan, którzy w związku z kryzysem gospodarczym obawiają się także o koszta operacji w Syrii. Uspokaja ich przewodniczący Dumy, który zapewnia, że naloty potrwają maksymalnie 3-4 miesiące.

Twierdzą, że wymyślili mobilny internet. I idą na wojnę z Google, Huawei i Samsungiem

W amerykańskim mieście Reno w stanie Nevada, w budynku, gdzie na parterze znajduje się włoska restauracja, swoją siedzibę ma mało znana firma, która twierdzi, że "wymyśliła mobilny internet". W Unwired Planet pracuje zaledwie 16 osób. Firma niczego nie produkuje, ale jest właścicielem ponad 2 tys. patentów, pozyskanych głównie od Ericssona. Firma nazywa je "fundamentalnymi dla telefonii komórkowej".

Nowe limity w MDM. "Nawet 100 tys. złotych dopłaty"

- Dziś rodziny z trójką bądź większą liczbą dzieci mogą dostać w programie „Mieszkanie dla Młodych” nawet około 100 tys. złotych dopłaty. Jednak na np. na rynku wtórnym w Warszawie trudno znaleźć mieszkanie, którego cena mieściłaby się w programie. Na dodaniu rynku pierwotnego do puli mieszkań z dopłatą skorzysta więcej osób z mniejszych miast - powiedział Michał Krajkowski, ekspert Domu Kredytowego Notus.

Portugalczycy idą do urn. A wyborcy są ubożsi i sfrustrowani

Portugalczycy idą do urn. Dziś kończy się kampania wyborcza przed niedzielnym głosowaniem. Przez 4 lata rząd zaciskał pasa. Premier podniósł podatki, ciął emerytury. Budżet został uratowany, ale doszło do recesji, więc wyborcy są ubożsi i sfrustrowani.

Rząd ma plan na ratowanie kopalń. "Chodzi tylko o to, żeby utrzymać spokój społeczny"

Spółka TF Silesia przejmie 11 kopalń Kompanii Węglowej, co ma być podstawą do budowy silnego koncernu paliwowo-energetycznego - przewiduje przyjęty w środę przez rząd plan dla górnictwa. To działanie doraźne - oceniają eksperci. Kpina z górników - uważają związkowcy. W programie "Wybory, pieniądze, obietnice" o polskim górnictwie i politycznych deklaracjach ze swoimi gośćmi - Kazimierzem Krupą i Wojciechem Warskim - rozmawiał Robert Stanilewicz.

Rosja coraz bliżej Krymu. Zawisł prowizoryczny most

Dziennie ma nim przejeżdżać 40 tysięcy aut. Będzie miał 2-pasmowe jezdnie i linię kolejową. Zawiśnie 35 metrów nad powierzchnią morza. Mowa o moście, który ma łączyć Federację Rosyjską z Krymem. Gotowy ma być za trzy lata, ale już teraz powstał jego tymczasowy zamiennik.

Rosja nie odpuszcza embarga, a Polska znajduje nowe rynki

Polska dołączyła do elitarnego grona. Nasze jabłka mają trafić 10 października na wietnamski rynek; rocznie będziemy ich eksportować kilkadziesiąt tysięcy ton - poinformował w piątek na konferencji prasowej minister rolnictwa Marek Sawicki. Polska eksportuje te owoce do 68 krajów.

Dokumenty w TVN24 Biznes i Świat

W weekend w TVN24 Biznes i Świat ciekawe dokumenty. Zapraszamy na podróży do Rio i Londynu. Opowiemy również o tajemnicach śmierci Osamy bin Ladena.

Prof. Hausner: obecny model gospodarki nie jest prorozwojowy

Obecny model gospodarki rynkowej nie jest prorozwojowy - mówi członek Rady Polityki Pieniężnej prof. Jerzy Hausner. Jak wskazuje, pojawiają się zachowania pasożytnicze, takie jak "przechwytywanie zysku, a nie wytwarzanie wartości", dlatego - dodaje - potrzebna jest modyfikacja tego modelu.

Leżał w łóżku przez 70 dni. Tak zarobił 18 tys. dolarów

Drew Iwanicki jest jedną z osób, którym NASA zapłaciła 18 tys. dolarów za to, żeby przez 70 dni leżeli w łóżku i nie robili kompletnie nic. Mężczyzna całą dobę przez siedem dni w tygodniu był monitorowany i musiał przestrzegać ściśle określonej diety. Zabronione były nawet drzemki w środku dnia. Wszystko po to, aby zbadać, jak zachowa się ludzki organizm pozostający w tak długim okresie bez ruchu.

Francja wszczyna śledztwo ws. Volkswagena

Prokuratura w Paryżu wszczęła w piątek wstępne śledztwo przeciwko niemieckiemu koncernowi Volkswagen w sprawie "oszustwa" związanego z manipulowaniem pomiarami emisji spalin w samochodach tego producenta - poinformowały źródła sądowe. Dochodzenie dotyczy tylko aut Volkswagena sprzedawanych we Francji.

Szydło zgłasza projekt "przed ostatnim posiedzeniem". "To czysto wyborczy pomysł"

Na ostatniej prostej kampanii i przed ostatnim posiedzeniem Sejmu kandydatka PiS na premiera Beata Szydło zapowiedziała złożenie projektu ustawy "o minimalnej stawce za godzinę 12 zł". Jak mówiła, ma to być jednocześnie test na wiarygodność premier Ewy Kopacz, czy chce realizować obietnice dawane Polakom. Gest Szydło nie przeszedł niezauważony, szczególnie w sieci, gdzie dziennikarze wytknęli, że projekt wpływa do Sejmu przed ostatnim posiedzeniem, więc nie ma szans na uchwalenie.