Najnowsze

Najnowsze

Gigantyczne koszty upadku Schengen. 110 mld euro

Stały powrót do kontroli na granicach między państwami strefy Schengen oznaczałby dla państw europejskich koszt wysokości ok. 110 miliardów euro w ciągu najbliższych 10 lat - wynika z analizy France Strategie, think tanku doradzającego francuskiemu rządowi.

Ultimatum Camerona: albo reformy, albo Brexit

David Cameron nie składa broni. Po rozmowach z Donaldem Tuskiem i Jean-Claudem Junckerem daleko do porozumienia, ale Londyn stawia sprawę jasno - reformy albo Brexit. Zdaniem gości "Otwarcia Dnia": Agnieszki Wiśniewskiej z "Krytyki Politycznej" oraz politolog dr Renaty Mieńkowskiej-Norkiene z UW, taka postawa Wielkiej Brytanii to jawny szantaż.

Fleek pobije Snapchata? Zyskuje, bo jest bez cenzury

Rośnie rywal dla Snapchata, aplikacji, którą pokochały miliony młodych ludzi na całym świecie. Rywal zwie się Fleek i wygrywa tym, że publikowanych za jego pośrednictwem wiadomości nikt nie kontroluje - informuje "Business Insider".

1300 tureckich hoteli pod młotek. Bo Rosjanie przestali przyjeżdżać

Już blisko 1 300 tureckich hoteli w nadmorskich miejscowościach wypoczynkowych zostało wystawionych na sprzedaż - podaje „The Moscow Times”, powołując się na turecki dziennik „Today’s Zaman”. Powodem jest turystyczna „posucha” wywołana rosyjskimi sankcjami oraz serią ataków terrorystycznych.

600 euro na dziecko. We Włoszech

O 600 euro miesięcznie przez pół roku na opiekunkę do dziecka albo o możliwość skorzystania z usług prywatnego bądź państwowego żłobka mogą ubiegać się we Włoszech pracujące matki. Ruszyła akcja zbierania internetowych wniosków o takie wsparcie.

Ropa znów bije w Wall Street. Ale Alphabet święci triumfy

Wtorkowa sesja na nowojorskich giełdach przeszła pod znakiem spadków głównych indeksów w związku z obniżkami cen ropy. Zdaniem ekspertów Goldman Sachs jej ceny nie wrócą do trwałych wzrostów, bo zawarcie porozumienia Rosja-OPEC jest narazie mało prawdopodobne.

"Świat", 2.02

- To dobry kompromis (…) polski rząd się na to zgodzi – powiedział w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat Kazimierz Marcinkiewicz komentując projekt porozumienia między Unią Europejską a Wielką Brytanią. - PiS też się nauczy tego, że Unia Europejska to unia kompromisów – dodał były premier. - W Wielkiej Brytanii wzrasta niechęć do imigrantów i Cameron chce ochłodzić emocje odbierając część przywilejów – zaznaczył gość programu "Świat".

Serwerownie Microsoftu pod wodą. Bo tak jest taniej

Microsoft udostępnił zdjęcia z montażu i zanurzania swojej pierwszej podwodnej serwerowni. Ponad studniowy test serwera poszedł lepiej, niż się spodziewano. Dlatego Microsoft zamierza podążać ścieżką wyznaczoną przez projekt Natick. Umieszczanie centrów danych pod wodą znacznie obniża bowiem koszty chłodzenia serwerów, a w wielu przypadkach pozwala zlokalizować je w pobliżu dużych ośrodków miejskich.

Wielka Brytania negocjuje z UE. Polacy stracą zasiłki?

Świadczenie socjalne są ważne nie tylko dla brytyjskiego budżetu, ale także dla mieszkających w Wielkiej Brytanii setek tysięcy Polaków. Co ewentualne porozumienie na linii Londyn - Bruksela dla nich oznacza? Materiał Jakuba Loski w programie "Fakty z Zagranicy".

"Biznes dla ludzi", 02.02

Co zrobić, aby dostać 500 zł na dziecko? Kto powinien sprzątać choinki? Jakie są najnowsze zmiany w przepisach prawa pracy? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań w programie "Biznes dla ludzi" w TVN24 Biznes i Świat.

Rosyjski gaz niepotrzebny? Surowiec może przypłynąć do Polski z Norwegii

- Rząd polski zrobi wszystko, by zapewnić dobry klimat i warunki do zrealizowania budowy gazociągu z Morza Północnego do Polski - powiedziała we wtorek w Norwegii premier Beata Szydło. Zapytana przez rosyjskiego dziennikarza, czy będzie to konkurencyjne przedsięwzięcie dla drugiej nitki gazociągu Nord Stream szefowa rządu odpowiedziała: "Uważamy, że inwestycja Nord Stream 2 (...) jest nieuzasadniona ze względów ekonomicznych. I uważamy, że ona ma tylko i wyłącznie podłoże polityczne."

Rafalska: nikt nie zostawi pracy z powodu 500 zł

- Wprowadzenie górnego kryterium dochodowego w programie "Rodzina 500 plus" przyniosłoby oszczędności rzędu 5 mln złotych - powiedziała w programie "Tak jest" Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Dodała, że nie obawia się osłabienia motywacji do pracy w rodzinach, które otrzymają świadczenie. - Nikt nie zostawi pracy z powodu 500 zł - stwierdziła.

Rosja z rekordem wydobycia ropy. Przechytrzyła kolegów z OPEC?

Rosja pobiła kolejny rekord w wydobyciu ropy naftowej. Pompuje obecnie najwięcej surowca od czasów Związku Radzieckiego. Planuje też otworzyć kolejne odwierty. Wiele wskazuje na to, że rozmowy z OPEC na temat ograniczenia produkcji były tylko działaniem mającym na celu czasowe podbicie ceny surowca.

Walka o prezydenturę w USA. Trump wielkim przegranym?

Amerykańskie prawybory prezydenckie w pierwszym stanie już za nami. W Iowa wśród demokratów wygrywa Hillary Clinton, a wśród republikanów Bernie Sanders. O tym, kto może zmierzyć się w walce o fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych w TVN24 Biznes i Świat rozmawiali Roman Rewald z Kancelarii Weil i Andrzej Kurnicki, prezes EuroAmerican Company.