Najnowsze

Najnowsze

Firma z Polski jako pierwsza stworzyła edukacyjny hologram, dzięki któremu turyści mogą poznać historię Pałacu w Chrzęsnem. Film opowiada widzom o najważniejszych wydarzeniach od momentu powstania pałacu. Jako duchy pojawiają się m.in Cyprian Kamil Norwid oraz Władysław Podkowiński, którzy wspominają momenty ze swojego życia. Holograficzna forma umożliwia wkomponowanie bohaterów we wnętrza pałacu, dlatego też widz ma wrażenie, że historia dzieje się tuż obok niego. Do stworzenia hologramu firma użyła trzech zsynchronizowanych ze sobą projektorów, które wyświetlają obraz na przezroczystej szybie. Jest to pierwsza instalacja tego typu w Polsce. Całość stwarza efekt, przypominający hologramy używane do realizacji koncertów z udziałem Tupaca i Michael Jacksona.

Deflacja na dobre zadomowiła się w Polsce, a realne stopy procentowe należą do najwyższych w Unii Europejskiej - informuje "Puls Biznesu". Zdaniem gazety nie służy to wiarygodności Rady Polityki Pieniężnej, której celem jest 2,5 proc. inflacji.

Ukraińska waluta traci na wartości. Dzisiaj w najbardziej krytycznym momencie za dolara trzeba było zapłacić 33 hrywny. Tuż przed 15. ukraiński bank centralny poinformował, że będzie oferował skup dolarów za 21,7 hrywny. Ukraiński premier Arsenij Jaceniuk skrytykował jako szkodliwą dla gospodarki decyzję Narodowego Banku Ukrainy (NBU) o trzydniowym zakazie realizowania przez banki zakupu walut na polecenie klientów. Zaznaczył, że decyzji nie konsultowano z rządem. Wieczorem bank centralny poinformował, że anuluje decyzję o zakazie handlu. Nie podano jednak oficjalnego powodu, dla którego zdecydowano się na taki krok.

Goście programu "Świat" Zbigniew Bujak z Komitetu Obywatelskiego Solidarności z Ukrainą, Paweł Kowal z Polskiej Akademii Nauk oraz Paweł Zalewski z Platformy Obywatelskiej analizowali aktualną sytuację na wschodzie Ukrainy.

Energetyka wiatrowa w Polsce osiągnęła sukces: wzrosła jej efektywność, a spadły koszty, w tej chwili buduje się wiatraki o mocy 1500 MW - wskazali w środę uczestnicy 70. Forum "Energia - Efekt - Środowisko" w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Jak poradzić sobie z trudnym klientem? Jak zbudować zgrany zespół w pracy? Jak uzyskać kredyt bez etatu? Odpowiedzi na te pytania zaprezentowaliśmy w programie "Biznes dla ludzi" w TVN24 Biznes i Świat.

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Nikołaj Patruszew oświadczył w środę, że celem zachodnich sankcji, nałożonych na Rosję za jej rolę w kryzysie ukraińskim, jest wywarcie presji na rozwój rosyjskiego sektora bogactw naturalnych.