Najnowsze

Najnowsze

"Biznes dla Ludzi", 5.05

Czy szkoły zawodowe wracają do łask? Jakie są najpopularniejsze kierunki studiów? Jakie są koszty organizacji komunii? Dlaczego kredyt mieszkaniowy jest trudniej dostępny? Na te pytania odpowiedzieliśmy w programie "Biznes dla Ludzi".

Złoty opadł z sił. "Momentami był dzisiaj najsłabszą walutą na świecie"

To był zły dzień dla złotego. Okazał się nie tylko najsłabszą walutą w regionie, ale wypadał też blado na tle tak egzotycznych walut jak tajwański dolar, filipińskie peso, czy tajski baht. - Momentami złoty był dzisiaj najsłabszą walutą na świecie - komentuje redaktor rynkowy tvn24bis.pl Jakub Tomaszewski. Analitycy wskazują m.in. na sprawę listu ministra finansów do prezesa TK.

Szwed o nowych przepisach: chodzi o to, aby inne kraje nie "podbierały" nam pracowników

Niedawno weszły w życie przepisy, które miały ułatwić obcokrajowcom zza wschodniej granicy znalezienie pracy w Polsce, a dziś rząd przygotowuje zmiany mogące znacząco zahamować ich napływ. - Chodzi o to, aby inne kraje nie "podbierały" nam pracowników, na których nam zależy, czyli tych wysoko wykwalifikowanych - twierdził w TVN24 BiS Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Japończycy przeciwko Brexitowi. "To nasza brama do UE"

"Jeśli w brytyjskim referendum 23 czerwca większość opowie się za Brexitem, czyli wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, atrakcyjność tego kraju dla japońskich inwestorów spadnie" - powiedział w czwartek w Londynie premier Japonii Shinzo Abe.

Chiny zmieniają przepisy dla szpitali po śmierci internauty

Chińska komisja ds. zdrowia zabroniła szpitalom delegowania usług medycznych do zewnętrznych firm oraz promocji za pomocą ogłoszeń. Decyzja zapadła po śmierci chorego na raka studenta, który zmarł po terapii oferowanej za pośrednictwem wyszukiwarki internetowej.

Rekord na rynku samochodów. Polacy kupują na potęgę

Sprzedaż samochodów na rynku polskim jest na rekordowym poziomie - wynika z raport Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego oraz firmy doradczej KPMG. W Polsce zarejestrowano blisko 105 tys. nowych samochodów osobowych, czyli o 14,2 proc. więcej niż przed rokiem. Zdaniem analityków, to najlepszy wynik od kilku lat.

Wyborcza bitwa o Londyn. Wśród kandydatów Polak i muzułmanin

W Wielkiej Brytanii rozpoczęły się wybory samorządowe, podczas których wyłoniony zostanie nowy burmistrz Londynu. - To dla Polaków trudny wybór - mówił w programie "Otwarcie Dnia" w TVN24 BiS Michał Dembiński z Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej. Faworytem do objęcia stanowiska burmistrza Londynu po Borisie Johnsonie jest kandydat Partii Pracy 45-letni Sadiq Khan, zwolennik pozostania Wielkiej Brytanii w UE. Jeśli wygra, zostanie pierwszym muzułmaninem na czele europejskiej stolicy. Wśród kandydatów na burmistrza jest także urodzony na Wyspach Polak, Jan Żyliński.

Złoty traci. Przez list Szałamachy do Rzeplińskiego?

Minister finansów Paweł Szałamacha poprosił prezesa Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego o powstrzymanie się z wypowiedziami publicznymi do 13 maja, czyli czasu ogłoszenia decyzji agencji Moody's ws. wiarygodności kredytowej Polski. To wydarzenie nie pozostało bez wpływu na rynek walutowy - komentuje analityk tvn24bis.pl Jakub Tomaszewski.

Waszyngton o Nord Stream 2. "Nie możemy zamykać na to oczu"

Sekretarz stanu USA John Kerry wyraził zaniepokojenie planami budowy gazociągu Nord Stream 2. Okazją było posiedzenie Rady UE-USA ds. energii, która spotkała się w środę w Waszyngtonie i wypowiedziała przeciwko wykorzystaniu energii jako narzędzia w polityce.

"Moja miłość wzięła się z nieba". Podróż do krainy wina i gór

- Gruzja jest niesamowita i uzależnia - mówi w "Otwarciu Dnia" Paulina Labes, podróżniczka. Jak dodaje miłość do tego kraju "wzięła się z nieba". - Kiedy byłam tam pierwszy raz miałam tarapaty. Zgubiłam kartę i dowód, zostałam bez pieniędzy i pomógł mi pewien serdeczny Gruzin. Ten sentyment został i przerodził się w miłość do Gruzji - wskazuje Labes. Materiał z cyklu "Pokaż nam świat".

Balcerowicz wskazał główne kierunki reform na Ukrainie

Wzmocnienie systemu finansowego, wzrost gospodarczy, walka z korupcją i decentralizacja to najważniejsze kierunki reform, które należy realizować na Ukrainie – oświadczył Leszek Balcerowicz, współprzewodniczący zespołu doradców prezydenta Petra Poroszenki.

Możesz stracić wszystkie pieniądze. Ostrzeżenie przed e-pośrednikami

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego przestrzega przed podawaniem danych umożliwiających logowanie do rachunku bankowego, zlecanie przelewów oraz pobieranie historii rachunku podmiotom innym niż bank, w którym prowadzony jest dany rachunek. Zaznacza, że grozi to utratą środków na rachunku.

Unijny "mechanizm sprawiedliwości". Gorąca dyskusja w TVN24 BiS

Bez jednomyślności w Europie i w polskiej polityce. Wśród posłów różnych partii zasiadających w Sejmie nie ma zgody, co do opłat proponowanych przez Komisję Europejską za odmowę przyjmowania imigrantów. Gośćmi "Otwarcia Dnia" w TVN24 BiS w tym temacie byli Marek Jakubiak z Kukiz'15 oraz Marcin Święcicki z PO.

Chcesz wygrać "szóstkę"? Oto "najszczęśliwsze" liczby

W czwartek losowanie rekordowej sumy w totku: do wygrania aż 40 milionów złotych. Ta kwota z oczywistych względów rozpala wyobraźnię każdego. Chcesz trafić "szóstkę"? Wskazujemy, które liczby padały najczęściej w ostatnich 16 latach.

Uber pozyskał potężnego doradcę

Amerykańska firma Uber, która dzięki aplikacji na smartfony oferuje tanie przewozy osób, ogłosiła powołanie swojego komitetu doradczego, w skład którego weszły osobistości z różnych krajów, w tym była unijna komisarz z Holandii Neelie Kroes.

Przegląd prasy. Ukrainiec ma zarabiać tyle, co Polak

Nowelizacja ustawy, nad którą pracuje rząd, przewiduje, że pracownicy ze Wschodu powinni mieć zapewnione takie same pensje, jakie zarabiają Polacy - donosi "Rzeczpospolita". Dodatkowo, wymagane będą dodatkowe zezwolenia. Zdaniem dziennika ta decyzja może osłabić pozycję pracowników m.in. z Ukrainy.