Najnowsze

Najnowsze

Kto zastąpi Marka Belkę?

W przyszłym roku Prezydent, Sejm i Senat będą decydować o stanowiskach w Narodowym Banku Polskim i Radzie Polityki Pieniężnej. W czerwcu kończy się m.in. kadencja Marka Belki. Teoretycznie mógłby pozostać na stanowisku, ale jest to mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę "aferę taśmową". Belka dał się też poznać jako krytyk prezydenckiego pomysłu pomocy frankowiczom.

Do 2050 r. w miastach będzie nas niemal dwa razy więcej

Do 2050 roku liczba mieszkańców miast na świecie będzie niemal dwukrotnie większa i wyniesie 6,4 mld ludzi. Oznacza to, że władze powinny w większym niż dotąd stopniu uwzględniać w planowaniu urbanistycznym wpływ migracji i migrantów na rozwój miast - wynika z raportu IOM.

Funkcjonariusze ABW w siedzibie KGHM

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego weszli dzisiaj do siedziby KGHM. Zabezpieczyli dokumentację związaną z inwestycjami spółki. Śledztwo dotyczy wyrządzenie szkody majątkowej w wielkich rozmiarach.

Parlament Europejski potępia oszustwo Volkswagena

Parlament Europejski stanowczo potępił w przyjętej we wtorek rezolucji oszustwa producentów samochodów w związku z ujawnionym niedawno skandalem dotyczącym manipulowania pomiarem emisji spalin w pojazdach Volkswagena. Wezwał do podjęcia działań przez KE.

Kiedy ruszy program "Rodzina 500+"?

Prawo i Sprawiedliwość przygotowało projekt ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci. Program nazwano "Rodzina 500+". Zgodnie z przedwyborczą zapowiedzią Beaty Szydło, to priorytet dla nowego rządu.

Kowalczyk: program 500+ w ciągu pierwszych 100 dni rządu

Program 500 Plus chcemy uruchomić w ciągi pierwszych 100 dni rządu - powiedział na antenie TVN24 Biznes i Świat Henryk Kowalczyk, poseł PiS wymieniany wśród kandydatów na szefa jednego z resortów gospodarczych. - Koszt tego programu w przyszłym roku to 18-19 mld zł - dodał.

Nowe zasiłki dla przedsiębiorczych matek wejdą w życie później

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która opóźni wejście w życie nowych zasad opłacania składek i wypłacania zasiłków macierzyńskich kobietom prowadzącym działalność gospodarczą. Pierwotnie przepisy z tym związane miały się zmienić 1 listopada. Spotkało się to jednak z licznymi prostestami.

Prezydent zablokował zieloną ustawę

Prezydent zawetował ustawę o ratyfikacji tzw. poprawki dauhańskiej, przedłużającej obowiązywanie w Polsce Protokołu z Kioto do 2020. Protokół dotyczy redukcji emisji CO2 - poinformowała Kancelaria Prezydenta.

Auta dla księży z rabatami. Ruszył program "Ziarno"

Nietypowa oferta dla osób związanych ze środowiskiem Kościoła Katolickiego. Koreański producent samochodów uruchomił w naszym kraju specjalny program "Ziarno". Oferuje on sprzedaż samochodów ze zniżkami. - Staramy się kierować naszą ofertę do osób wykonujących prace cieszące się zaufaniem społecznym - tłumaczą przedstawiciele producenta samochodów.

Koniec lewicy w parlamencie?

Lewicowe idee nie znikną z parlamentu mimo porażki polskiej lewicy. Zdaniem dr. Jarosława Flisa z Uniwersytetu Jagielońskiego pod względem ekonomicznym będą reprezentowane głównie przez PiS i PSL. Zjednoczona Lewica przegrała, bo nie zawalczyła o zmianę głównej linii politycznego podziału, która przebiega między Polską solidarną a liberalną - dodaje.

Koszt realizacji obietnic PiS-u. Skąd wziąć pieniądze?

Plany są ambitne, a lista obietnic długa i droga. Prawo i Sprawiedliwość chce sfinansować swój program uszczelniając system podatkowy, oraz pieniędzmi od hipermarketów i banków. Czy to realny plan, czy tylko lista pobożnych życzeń - wyliczył Łukasz Kozłowski z Pracodawców RP.

PiS znajdzie "złoty środek"? Musi pogodzić pracodawców i pracowników

Biznes ukarał Platformę Obywatelską. Przedsiębiorczy elektorat wzmocnił swoimi głosami PiS i partię Ryszarda Petru. Goście programu "Otwarcie dnia" nie mają wątpliwości, że zatrzymanie przy sobie nowych wyborców zależy od tego, czy partia Jarosława Kaczyńskiego znajdzie "złoty środek" na pogodzenie oczekiwań pracodawców i pracowników.

Kazachstan zaprasza polskie firmy do inwestowania

Firmy, które zainwestują w Kazachstanie ponad 20 mln dolarów, mogą liczyć na zwrot do 30 proc. poniesionych kosztów. Przez 10 lat będą zwolnione z płacenia podatków. Zachęcamy polskie firmy, żeby korzystały z tych możliwości - mówi PAP ambasador Kazachstanu w Polsce Jerik Utembajew.

Będą pieniądze dla gmin na mieszkania zakładowe

Gminy, które będą chciały kupić mieszkania zakładowe, będą mogły skorzystać z dofinansowania z Funduszu Dopłat BKG - zakłada podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacja ustawy o finansowym wsparciu przy tworzeniu lokali mieszkalnych.

Nawet 5,77 zł za głos. Sprawdź, ile pieniędzy trafi do partii

Subwencje z budżetu państwa, przez najbliższe cztery lata, otrzymywać będą nie tylko partie, które wejdą do Sejmu: PiS, PO, Nowoczesna, PSL. Otrzymają je także: KORWiN, Razem i Zjednoczona Lewica. Bez wsparcia zostanie formacja Kukiz’15 – gdyż startowała jako komitet wyborców, a nie partia. Ile dostaną poszczególne partie? Wyliczenia dziennikarzy TVN24 BiŚ.

Prezydent podpisał nowelę ustawy o transporcie kolejowym

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelę ustawy o transporcie kolejowym oraz niektórych innych ustaw. Regulacja przewiduje zakaz przekazywania środków publicznych między przewoźnikami kolejowymi, powiązanymi kapitałowo - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Poprawka ta pozwala ujednolicić polskie prawo z europejskim.

500 złotych na dziecko. Nie dla każdego i pod czujnym okiem państwa

Prawo i Sprawiedliwość przygotowało projekt ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci. Program nazwano "Rodzina 500 plus". Zgodnie z przedwyborczą zapowiedzią Beaty Szydło, to priorytet dla nowego rządu. Do kogo jest skierowany? Co powinien zawierać wniosek? Jaki jest czas pomocy? Przyglądamy się sztandarowemu projektowi Prawa i Sprawiedliwości.

Belka: bankom się upiekło, ale problem frankowiczów powróci

Bankom na razie upiekło się ustawowe rozwiązanie kredytów walutowych - powiedział prof. Marek Belka, szef NBP. Jego zdaniem problem frankowiczów powróci w nowym Sejmie, szczególnie, że "nie można wykluczyć kolejnego skokowego umocnienia franka szwajcarskiego". Dodał też, że banki powinny zrehabilitować się względem klientów i odbudować swoją reputację, bo "sprowadziły na siebie społeczne odium".

Efekt 007. James Bond - szpieg, który kocha marki

James Bond, czyli uwielbiany na całym świecie agent specjalny powraca. A wraz z nim kolejne marki alkoholi (także polskich), samochodów i zegarków, a nawet broni. W 24. już filmie o szpiegu znów ulokowano wiele produktów i usług. Dzięki temu producenci zarobią miliony dolarów nie tylko w kinach.

Pomoc dla górnictwa. BGK rozmawia z sektorem finansowym

BGK jest zaangażowany w rozmowy ws. JSW, Katowickiego Holdingu Węglowego i Kompanii Węglowej z najważniejszymi partnerami finansowymi - mówi PAP prezes BGK Dariusz Kacprzyk. Szef banku ocenia, że są "bardzo poważne szanse na to, żeby rozmowy przyniosły dobry rezultat".