Najnowsze

Najnowsze

Giganci szukają ropy w Zachodniopomorskiem

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz Lotos Petrobaltic rozpoczęły wiercenie otworu poszukiwawczego na koncesji Kamień Pomorski. Według szacunków na obszarze przygotowywanych prac w gminie Golczewo (Zachodniopomorskie) może być 7,5 mln baryłek ekwiwalentu ropy (boe).

Polacy mają coraz więcej kart płatniczych

Polacy noszą w portfelach coraz więcej kart płatniczych. - Na koniec pierwszego kwartału 2017 roku znajdowało się na polskim rynku 37,7 mln kart. To wzrost o 2,3 procent - podaje Narodowy Bank Polski.

Ropa znów poniżej 50 dolarów. "Rynek jest nieco zaniepokojony"

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają o ponad 1 procent, po zniżce podczas poprzedniej sesji o 2 procent. Jeszcze we wtorek surowiec kosztował ponad 50 dolarów, ale po danych o zapasach ropy w USA nie dało się tego poziomu utrzymać - podają maklerzy.

Maluch podbił serca wszystkich pasażerów. Przez jeden gest

Pokład samolotu lecącego z Kansas do Chicago. Mały chłopiec po wejściu na pokład nieświadomie wywołał uśmiech na twarzach wielu pasażerów - przywitał się z każdym przybijając tak zwanego "żółwika". Rodzice przyznają, że maluch robi to za każdym razem przed rozpoczęciem podróży. Materiał z programu "24 Godziny" TVN24 BiS.

Pożegnanie z tronem. Po 70 latach odchodzi na emeryturę

Małżonek królowej Elżbiety II, książę Edynburga Filip, będzie obecny na paradzie wojskowej w centrum brytyjskiej stolicy. Ma to być jego ostatni oficjalny udział w imprezie o charakterze publicznym przed wycofaniem się z pełnienia funkcji reprezentacyjnych. Oznacza to, że po ponad 70 latach wycofa się oficjalnie z życia publicznego. Książę Filip jest najdłużej urzędującym małżonkiem brytyjskiego monarchy, znanym między innymi ze specyficznego poczucia humoru. Więcej na ten temat dowiesz się, oglądając TVN24 BiS.

Siedzenia w samolotach są coraz węższe. "To zagrożenie dla podróżnych"

Amerykańska Federalna Agencja Lotnictwa musi zbadać rozmiar siedzeń w samolotach. Taką decyzję wydał sąd stanu Waszyngton, który uznał, że ściśnięte ze sobą wąskie siedzenia i mała przestrzeń na nogi może być zagrożeniem dla podróżnych, na przykład podczas ewakuacji. O tym, jak zmieniała się wielkość siedzeń w samolotach na przestrzeni lat w magazynie "24 Godziny" opowiadała Kamila Kalińczak.

Przegląd prasy. Grozi ci wysoki podatek. Fiskus nie uznaje umów deweloperskich

Rośnie liczba sporów dotyczących ulgi mieszkaniowej. Skorzystać mogą z niej ci, którzy w trakcie pięciu lat od momentu nabycia prawa do nieruchomości sprzedali ją, a środki przeznaczyli na zakup innej. "Rzeczpospolita" informuje, że urzędnicy coraz częściej odmawiają ulgi tym, którzy dysponują wyłącznie umową deweloperską. "Warunkiem jest umowa przenosząca własność" - pisze we środę "Rzeczpospolita".

Wzrosty na nowojorskich giełdach

Pierwsza sesja w sierpniu przyniosła kontynuację wzrostów indeksów na nowojorskich giełdach. Dow Jones ustanowił nowe historyczne maksimum i zbliżył się na niecałe 40 pkt. do poziomu 22 tys. pkt. W górę poszły także S&P 500 i Nasdaq.

"Biznes dla Ludzi", 1.08

Agencja ratingowa Fitch negatywnie ocenia konflikt na linii Warszawa - Bruksela - oto jeden z tematów programu "Biznes dla Ludzi" TVN24 BiS. Robert Stanilewicz mówił też o problematyce regulacji kart SIM. Jego gościem był Emil Konarzewski, partner zarządzający w firmie Audytel. W programie była też mowa o trwającej, mimo decyzji europejskiego Trybunału, wycince Puszczy Białowieskiej oraz sytuacji na polskim rynku pracy.

Duża zmiana na rynku moto. Powstaje megakoncern

Francuski koncern motoryzacyjny PSA, właściciel marek Peugeot, Citroen i DS, sfinalizował we wtorek przejęcie Opla i Vauxhalla za 1,3 mld euro. W ten sposób powstaje drugi co do wielkości, po Volkswagenie, producent samochodów w Europie. Prezes PSA Carlos Tavares podkreślił, że "Opel pozostanie niemiecki, a Vauxhall brytyjski".

Związkowcy z ZUS na liście ostrzeżeń KNF. Organizacja odpowiada

Związek Zawodowy, który zrzesza pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych trafił na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego - poinformowała KNF we wtorkowym komunikacie. Związkowcy zaprzeczają zarzutom, jakie zdecydowały o wpisaniu organizacji na "czarna listę".

"Bilans", 1.08

Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej apeluje do prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowanie ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii. O obawach wobec nowego prawa Robert Stanilewicz rozmawiał z Tomaszem Podgajniakiem z Polskiej Izby Energetyki Odnawialnej i Bartłomiejem Derskim z portalu "Wysokie Napięcie". W programie "Bilans" prowadzący mówił też między innymi o fali wniosków w sprawie dotacji w ramach programu 500 Plus.

"Marco Polo" z Gdyni pomoże powiększyć terytorium Monako

Dok pływający o nazwie "Marco Polo", który został wykonany w gdyńskiej stoczni Crist, ma zostać załadowany na specjalny statek w najbliższą sobotę 5 sierpnia. Posłuży do produkcji konstrukcji żelbetonowych podczas powiększenia powierzchni lądowej księstwa Monako - poinformował we wtorek gdyński port.

"Trzeba się pozbyć ich z kraju". Zaatakowali "krzesła w burkach"

Norwescy narodowcy nie popisali się spostrzegawczością. Pomylili puste krzesła w autobusie z wizerunkiem kobiet ubranych w burki. W komentarzach pod zdjęciem, opublikowanym na stronie zrzeszającej narodowców, użytkownicy portalu społecznościowego wyrażali swój lęk przed islamizacją kraju. Sprawę nagłośnił jeden z norweskich dziennikarzy.

Polacy a telefony komórkowe. Nowe badania

92 procent Polaków korzysta z telefonów komórkowych - wynika z najnowszego badania CBOS. Ponad 57 proc, ankietowanych używa smartfonów, 43 proc. woli klasyczne telefony komórkowe. Telefonu używamy głównie do prowadzenia rozmów, a także wysyłania esemesów i robienia zdjęć.

Gospodarka strefy euro w górę

Gospodarka strefy euro urosła w drugim kwartale tego roku o 2,1 proc., a całej Unii Europejskiej o 2,2 proc. w porównaniu do tego samego okresu w roku 2016 - wynika z wtorkowych danych Eurostatu.

Polska mówi "nie" mikroapartamentom. Chcą zmienić minimalny metraż

Chcemy, aby od przyszłego roku minimalna powierzchnia budowanego mieszkania wynosiła 25 metrów kwadratowych - poinformował wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski. Nowe przepisy mają przeciwdziałać między innymi nieuczciwym praktykom rynkowym - oferowania tak zwanych aparthoteli jako mieszkań.