Najnowsze

Najnowsze

Zamordował dziewczynę, nakarmił nią psy. Piłkarz wraca na boisko

Bramkarz Bruno Souza zamordował swoją byłą dziewczynę, która urodziła mu syna. Jej ciałem nakarmił psy. Za dokonanie tej zbrodni dostał 22 lata więzienia. Po siedmiu wyszedł, choć nie jest pewne, czy do niego nie wróci, ponieważ apelacja jest w toku. Ale gdy tylko wyszedł, trzecioligowy klub Boa Esporte podpisał z nim kontrakt. Sprawa dzieli społeczeństwo – jedni mówią, że trzeba mu dać szansę, inni oburzają się, że został potraktowany zbyt pobłażliwie. Materiał z programu "24 Godziny".

Polska cukrem stoi. Najlepszy wynik od 14 lat

Produkcja cukru w kampanii 2016/2017 wyniosła ponad 2 mln ton, czyli o 620 tysięcy ton więcej niż sezon wcześniej. Jest to najlepszy wynik od sezonu 2002/2003 - podał Związek Producentów Cukru w Polsce.

Rasistowski wybryk amerykańskiego polityka

Republikański kongresmen Steve King publicznie głosi antyimigranckie hasła, nawiązujące do najgorszych przejawów rasizmu z amerykańskiej przeszłości. Słowa polityka wywołały burzę w Ameryce, ale ten - nie zmienia tonu wypowiedzi. O sprawie w programie "24 Godziny" opowiadał Michał Sznajder.

"Za stary na kasę, czyli zatrudnimy osobę do 45 lat na stanowisko..."

"Zatrudnimy osobę do 45 lat na stanowisko..." - Robert Stanilewicz w nowym cyklu "3...2...1..." analizuje, jak naprawdę wygląda sytuacja na rynku pracy w Polsce. Wyjaśnia także, na czym polegało zamieszanie wokół informacji o liczbie potencjalnych pasażerów, których obsługiwać ma w przyszłości Centralny Port Lotniczy. Dodatkowo próbuje odpowiedzieć na pytanie, co stanie się, gdy część pieniędzy z Otwartych Funduszy Emerytalnych trafi na Indywidualne Konta Zabezpieczenia Emerytalnego.

70 tysięcy euro za obiad z Silvio Berlusconim

70 tysięcy euro zaoferowała zachowująca anonimowość kobieta za obiad z byłym premierem Włoch Silvio Berlusconim. Spotkanie wylicytowała podczas aukcji dobroczynnej. Cała kwota zostanie przekazana ludności z terenów trzęsienia ziemi w środkowej części kraju.

Chcą zachęcić Polaków do oszczędzania. Zmiany w Otwartych Funduszach Emerytalnych

Bardzo istotnym elementem zmian w Otwartych Funduszach Emerytalnych jest zachęcenie Polaków do tego, aby zadeklarowali dodatkowe oszczędności, po to, aby upowszechnić III filar - mówił w programie "Bilans" prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. Jak dodał wszystkie oszczędności emerytalne zgromadzone w III filarze stanowią zaledwie 1 procent Produktu Krajowego Brutto. Zmiany w systemie emerytalnym zakładają, że 25 procent środków zgromadzonych w OFE trafi do Funduszu Rezerwy Demograficznej, a jednocześnie ich wartość zostanie zewidencjonowana na subkontach prowadzonych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Reszta aktywów ma zostać przekazana na Indywidualne Konta Zabezpieczenia Emerytalnego.

Lekkie spadki na Wall Street

Czwartkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się lekkimi spadkami głównych indeksów. W centrum uwagi inwestorów były decyzje banków centralnych. Notowania ropy naftowej pozostają bez większych zmian.

Proces frankowiczów przeciw dużemu bankowi. Jest decyzja sądu

Sąd Apelacyjny w Łodzi oddalił zażalenie mBanku na decyzję tamtejszego sądu okręgowego, który w grudniu ubiegłego roku zdecydował, że będzie postępowanie grupowe frankowiczów przeciw bankowi. O tej decyzji poinformował w czwartek pełnomocnik frankowiczów Iwo Gabrysiak. Bank w odpowiedzi przesłanej tvn24bis.pl poinformował, że będzie mógł odnieść się do argumentacji Sądu Apelacyjnego po otrzymaniu postanowienia na piśmie.

Eurosceptycy bez funduszy z Unii Europejskiej? Debata Młodych w TVN24 BiS

Ugrupowania eurosceptyczne, które nawołują do rozwiązania Unii Europejskiej, nie powinny otrzymywać funduszy unijnych - uważa szef frakcji chadeckiej Europejskiej Partii Ludowej w PE Manfred Weber. Czy jest to dobry pomysł? Spytaliśmy o to gości Debaty Młodych w TVN24 BiS: Michalinę Koblę (Inicjatywa Polska), Michała Jakubka (Młodzi Demokraci) oraz Jana Strzeżka (Polska Razem).

"Bilans", 16.03

Rosnące pensje Polaków i możliwe lokalizacje Centralnego Portu Lotniczego to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

Tani przewoźnik otwiera bazę na poznańskim lotnisku

Jedna z największych linii lotniczych irlandzki Ryanair w październiku otworzy swoją bazę na poznańskim lotnisku Ławica. Dzięki inwestycji wartej 100 mln dolarów, stolica Wielkopolski zyska siedem nowych połączeń oraz ponad 300 miejsc pracy.

Polski urząd bierze pod lupę regulaminy Facebooka

UOKiK wszczął postępowanie, którego przedmiotem są wzorce umów i regulaminy stosowane w ramach serwisu Facebook przez spółkę Facebook Ireland Ltd. Według ekspertów to zapowiedź większego zainteresowania Urzędu tego typu sprawami.

"Biznes dla Ludzi", 16.03

Czy fiskus rozstrzyga wątpliwości na korzyść podatnika? Gdzie żyje się najlepiej? Ile dzieci urodziło się w styczniu? Na te pytania w programie "Biznes dla Ludzi" odpowiadali Agata Zamęcka i Robert Stanilewicz.

15 miliardów złotych w 10 lat. Państwo chce zarobić na hazardzie

Ponad 15 miliardów złotych w ciągu 10 lat zyska budżet państwa, dzięki wchodzącej w życie 1 kwietnia nowej ustawie hazardowej - zapewnia Ministerstwo Finansów. Wiceminister finansów Wiesław Janczyk zapowiada, że po 1 kwietnia wszystkie funkcjonujące poza kasynami automaty do gry staną się nielegalne.