Najnowsze

Najnowsze

Banki czeka gorszy rok. Zarobią mniej

Banki zakładają istotne pogorszenie wyników finansowych w stosunku do 2016 roku, spadek wyniesie łącznie 12,3 proc. - poinformowała Komisja Nadzoru Finansowego w opracowaniu poświęconym planom finansowym krajowych banków komercyjnych na 2017 rok.

Węgrzy tworzą nowe ikarusy. Chcą nimi zainteresować zagranicę

Węgierski producent autobusów Ikarus rozpocznie wytwarzanie autobusów na gaz ciekły w drugiej połowie 2017 roku. Powiadomił o tym w wywiadzie dla środowego dziennika „Magyar Hirlap” właściciel spółki Gabor Szeles. Węgrzy chcą mocno ruszyć ze sprzedażą w Europie i tym samym mogą stać się konkurencją dla polskiego Solarisa.

Nie tylko Polacy. Imigranci ważną kartą w negocjacjach Brexitu

Rozpoczynające się negocjacje w sprawie Brexitu są niezwykle ważne dla imigrantów przebywających w Wielkiej Brytanii. Szacuje się, że na Wyspach mieszka i pracuje około 916 tysięcy Polaków, 233 tysięcy Rumunów, 219 tysięcy Portugalczyków, 192 tysięcy Włochów i 165 tysięcy Francuzów. Gra toczy się także o zagwarantowanie praw pracującym w Unii Europejskiej Brytyjczykom, których jest około dwa miliony.

Polski konsulat ostrzelany. "W naszym interesie nie jest pogarszanie stosunków z Ukrainą"

W nocy z wtorku na środę ostrzelana została siedziba polskiego konsulatu w Łucku, na północnym zachodzie Ukrainy. - To kolejny incydent w relacjach polsko-ukraińskich. Nie łączyłbym tego z terroryzmem. Dzisiaj na Ukrainie tak wiele osób ma broń, że mógł to zrobić ekstremalnie nastawiony Ukrainiec - mówił w programie "Otwarcie Dnia" Bogusław Pacek, generał dywizji w stanie spoczynku. Zaznaczył, że w naszym interesie nie jest pogarszanie stosunków z Ukrainą. Władze w Kijowie wyraziły oburzenie z powodu incydentu.

Pół miliarda złotych na drogi. Wkrótce nowe umowy

Kolejne umowy dotyczące dofinansowania projektów drogowych środkami unijnymi zostaną podpisane w przyszłym tygodniu. Wartość dofinansowania ma sięgnąć około 500 milionów złotych - poinformował w środę wiceminister rozwoju Witold Słowik.

Początek Brexitu. Sprawdź, jak wygląda procedura rozwodu z Unią Europejską

W środę brytyjski rząd oficjalnie składa notyfikację o zamiarze opuszczenia Unii Europejskiej. To uruchomi proces negocjacji o warunkach Brexitu. Zgodnie z Traktatem Lizbońskim Wielka Brytania powinna opuścić UE najpóźniej dwa lata po rozpoczęciu procedury, czyli 29 marca 2019 roku. Bruksela zapewnia od dawna, że jest dobrze przygotowana do rozmów.

Miller: niewiele państw traktuje poważnie Antoniego Macierewicza

Minister Macierewicz pełni swoją misję kolejne miesiące, ale nie spotkał się jeszcze oficjalnie z Sekretarzem Obrony Stanów Zjednoczonych. Ma też niewielką liczbę kontaktów z europejskimi partnerami. To pokazuje, że niewiele państw traktuje poważnie naszego szefa Ministerstwa Obrony Narodowej. On ma niewątpliwy problem z komunikacją - powiedział w "Rozmowie Poranka" w TVN24 BiS Leszek Miller. Były premier dodał, że wśród naszych sojuszników narasta przekonanie, że polski rząd zachowuje się "nieracjonalnie i wysyła sprzeczne sygnały".

Od miodu do naczyń. Złoty czas dla "Made in England"

Brytyjscy przedsiębiorcy, którzy swojej produkcji nie przenieśli poza Wyspy liczą, że teraz ich wyroby pozwolą im jeszcze lepiej zarabiać. Bo dawniej tamtejsze produkty cieszyły się renomą z powodu wysokiej jakości i użycia najlepszych materiałów. Teraz, gdy Wielka Brytania zerwie z Unią Europejską mają nadzieję, że klienci ponownie zaufają renomie towarów sygnowanych "Made in England". Materiał z programu "24 Godziny".

Zamiast o Brexicie pisali o nogach. Burza na Wyspach Brytyjskich

Tuż przed uruchomieniem przez brytyjski rząd procedury Brexitu na Wyspach zawrzało. Powód? Okładka popularnego dziennika "Daily Mail", na której pojawiła się wielka fotografia premier Theresy May i pierwszej minister Szkocji Nicoli Sturgeon. Obie panie spotkały się w związku z zamiarem ogłoszenia przez Szkocję kolejnego referendum niepodległościowego. Burza wybuchła ponieważ gazeta nie zajmowała się kwestiami merytorycznymi rozmowy, lecz porównaniem, która z pań ma… zgrabniejsze nogi. Opinia publiczna uznała takie podejście za skandal. Materiał programu "24 Godziny".

W Stanach Zjednoczonych brakuje rąk do pracy. Przez narkotyki

Z Syrii, Sudanu, Czadu i Bhutanu pochodzą pracownicy, których przybywa na amerykańskim rynku pracy. Co ich łączy? Mieszkają w Stanach Zjednoczonych, mają tam pracę i chcą do niej chodzić. Bo Amerykanie notorycznie ją tracą z powodu narkotyków. I kimś trzeba ich zastąpić. A że coraz więcej Amerykanów oblewa testy na obecność niedozwolonych substancji. Materiał programu "24 Godziny".

To był tragiczny rok. Koszty klęsk wzrosły dwukrotnie

Koszty klęsk żywiołowych i katastrof wywołanych przez człowieka wyniosły w 2016 roku 175 miliardów dolarów, czyli prawie dwa razy więcej niż rok wcześniej, gdy wydano na ten cel 94 miliardy dolarów - wynika z opublikowanego we wtorek raportu towarzystwa Swiss Re.

"Biznes dla Ludzi", 28.03

Ile kosztuje zatrudnienie Ukraińca? Dlaczego Polacy wybierają mniejsze mieszkania? Czego dotyczy korekta w programie 500 plus? Czy Francuzi będą jedli mniej wołowiny? Na te pytania odpowiadaliśmy w programie "Biznes dla Ludzi" na antenie TVN24 BiS.