Najnowsze

Najnowsze

Atakuje aplikacje i kradnie dane. Uwaga na mobilny wirus bankowy

Użytkownicy Androida muszą uważać. Zmodyfikowany mobilny trojan bankowy Faketoken szyfruje dane użytkownika podszywając się pod różne programy igry. Jak informuje Kaspersky Lab potrafi wykraść dane uwierzytelniające z ponad 2 tys. aplikacji finansowych. - Nie zgadzajmy się automatycznie na przekazanie praw i udzielenie zezwoleń, gdy prosi o to aplikacja - radzą eksperci.

50 tysięcy biegaczy, 2 miliony kibiców. Fenomen maratonu w Nowym Jorku

Zwiedzaj świat biegając - to życiowe motto Łukasza Remisiewicza, autora bloga Runeat.pl. Jak mówi, w ten sposób nigdy nie zobaczymy tego samego co zwykły turysta. - Kiedy w Rzymie rano poszedłem pobiegać pod Fontannę di Trevi nie było tam nikogo, jak pójdziesz w ciągu dnia, to jest tłum i nie ma szans na zdjęcia - opowiadał Łukasz Remisiewicz. Podróżnikowi w ubiegłym roku udało się przebiec m.in. maraton w Nowym Jorku. Teraz przed nim kolejne wyzwania związane ze startem w niezwykle wymagającym nowojorskim triatlonie.

Miedziaki wracają do polskiego producenta. Zastąpi Brytyjczyków

W wyniku ramowej umowy zawartej z Narodowym Bankiem Polskim, Mennica Polska od początku 2017 roku będzie ponownie odpowiedzialna za produkcję monet o nominałach 1, 2 i 5 groszy - poinformowała sama Mennica w poniedziałek w komunikacie. Wartość zlecenia to ponad 106 mln zł.

Chaos w polskim parlamencie oczami kobiet. Debata w TVN24 BiS

Jakie kobiety odbierają to co wydarzyło się w ostatnich dniach w Parlamencie? Pytaliśmy o to uczestniczki "Debaty kobiet" w TVN24 BiS. W studio gościły prof. Monika Płatek z Uniwersytetu - prawniczka, Dorota Głowacka z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz Paulina Piechna-Więckiewicz z Inicjatywy Polska.

Prezydent podpisał ustawę ws. wieku emerytalnego. "To piękny dzień"

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę obniżającą wiek emerytalny. Przewiduje obniżenie od 1 października 2017 r. wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. - Tę sprawę traktowaliśmy i traktujemy jako niezmiernie ważną - powiedział prezydent tuż pod podpisaniu ustawy.

Ukraina nacjonalizuje największy prywatny bank

Sto procent akcji PrivatBanku przejmie rząd. Władze w Kijowie podjął decyzję w sprawie nacjonalizacji największego banku w kraju. Ten ruch ma zapewnić stabilność finansów kraju. - Narodowy Bank Ukrainy (NBU) uznał, że największy bank w tym kraju, PrywatBank, jest niewypłacalny - oświadczyła w poniedziałek szefowa NBU Wałeria Hontariewa, tłumacząc podjętą przez rząd decyzję o jego nacjonalizacji.

Gazociąg Opal. Polski rząd skarży się do Trybunału UE

Polski rząd zaskarżył do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej decyzję Komisji Europejskiej w sprawie gazociągu Opal, lądowego przedłużenia Nord Stream - poinformowała rzecznik MSZ Joanna Wajda. Według polskiej strony decyzja ta dodatkowo wzmacnia pozycję Gazpromu.

Szał świątecznych zakupów. Ile i na co wydamy pieniądze?

1121 zł - tyle wyniosą świąteczne wydatki przeciętnej polskiej rodziny. Najwięcej z tej kwoty wydamy na artykuły spożywcze (512 zł). Tuż za nimi znajdują się prezenty (489 zł), a na podium są jeszcze spotkania towarzyskie (120 zł). Część klientów z zakupami wstrzymuje się do ostatniego momentu. Sprawdzamy, na co i kiedy Polacy wydadzą w tym roku najwięcej pieniędzy.

Przegląd prasy. Pszczoły w wielkim mieście

Pszczoły pokochały dachy centrów handlowych w Warszawie. Ule znajdują się m.in. na Arkadii, Galerii Mokotów i Warszawie Wileńskiej. Umieściła je tam firma Pszczelarium, która zabiega o przywrócenie bioróżnorodności w stolicy - pisze "Puls Biznesu".

Kryzys sejmowy a sprawy Polski. "Inwestorzy dostali bardzo złą wiadomość"

- Mleko się wylało, obraz Polski uległ pogorszeniu. Osoby, które są zainteresowane Polską, inwestują dostały bardzo złą wiadomość. Obawiam, że wszyscy na tym stracimy - powiedział o skutkach kryzysu sejmowego prof. Witold Orłowski, główny ekonomista PwC. Jego zdaniem, początek tygodnia na giełdzie nie powinien przynieść dramatów. - Wszystkie rzeczy, które się dzieją nie dotyczą bezpośrednio gospodarki i trudno oczekiwać żeby giełda i złoty natychmiast reagowały na to, co się dzieje - wskazywał prof. Orłowski.

Pracujesz na budowie? Szykują ważne rozporządzenie

Ministerstwo Rozwoju planuje wydanie w grudniu rozporządzenia, które zmniejsza obowiązki dot. szkoleń operatorów maszyn, by ułatwić działalność w szczególności firm budowlanych i pracowników tego sektora - poinformował wiceminister rozwoju Mariusz Haładyj.

Jak na chaos w Sejmie zareagują rynki? "Rewolucji nie będzie"

O tym, jak rynki mogą zachować się w reakcji na wydarzenia w Sejmie dyskutowali na antenie TVN24BiS dr Wojciech Warski, wiceprzewodniczący Rady Dialogu Społecznego w Business Center Club oraz Grzegorz Cydejko, dziennikarz ekonomiczny. - To, z czym możemy mieć do czynienia jutro, to chwilowe przecenienie indeksów, ale tylko chwilowe, bo w gruncie rzeczy one i tak są nisko - mówił Cydejko. - Więc nie spodziewam się jakiegoś głębokiego załamania - dodał. Z kolei dr Warski stwierdził, że "rewolucji nie będzie". - To nie są wydarzenia, ciągle jeszcze, których skutkiem może być jakieś dramatyczne tąpnięcie. Natomiast to, co się wydarzyło w czasie weekendu, jest kolejnym elementem burzącym ład mentalny w Polsce, który ma olbrzymie znaczenie dla działań gospodarczych - ocenił.

Wiemy, o ile wzrosną rachunki za prąd. Sprawdź, w której jesteś grupie

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził 15 i 16 grudnia taryfy, jakie firmy będą pobierać za elektryczność w przyszłym roku. Nowe stawki spowodują nieznaczny wzrost opłat. Z obliczeń urzędu wynika, że w gospodarstwach domowych w Polsce rachunki za prąd mają wzrosnąć maksymalnie o niespełna 4 proc.

Idzie rewolucja na kolei. "Niższe ceny biletów"

Przewoźnicy kolejowi dostaną równy dostęp do rynków we wszystkich krajach Unii Europejskiej i będą mogli startować w przetargach na równi z miejscowymi firmami - przewiduje nowe prawo, które poparli w tym tygodniu europosłowie. Przewoźnicy konkurując o klienta będą musieli przedstawić mu atrakcyjną ofertę, więc jest nadzieja, że ceny za bilety spadną. Nowe przepisy zaczną obowiązywać za cztery lata.

Cudzoziemcy w Niemczech gorzej opłacani. Sprawdź, ile zarabiają

Pełnoetatowi pracownicy niemieccy zarobili w 2015 roku średnio 3141 euro brutto na miesiąc, natomiast obcokrajowcy pracujący w Niemczech na takich samych umowach dostali znacznie mniej - donosi „Der Spiegel”. Rozbieżności mogą częściowo wynikać z różnic w kwalifikacjach, jednak nie jest to jedyne uzasadnienie.

Ameryka patrzy na wydarzenia w polskim Sejmie

O tym, jak amerykańskie media relacjonują wydarzenia wokół obrad Sejmu w Polsce opowiadał Marcin Wrona. „The Wall Street Journal” pisze m.in. „o eskalacji konfliktu, który paraliżuje Polskę”, a także cytuje słowa Jarosława Kaczyńskiego, którego zdaniem wydarzenia w polskim Sejmie to „chuligaństwo parlamentarne”. Korespondent „Faktów TVN” podkreśla, że obecnie uwaga Amerykanów skierowana jest na nowego prezydenta-elekta i informacje o tym, jaki wpływ na politykę USA mają rosyjscy hakerzy.

Służby uderzą w paliwową mafię. Będą kontrole i monitoring cystern

Pakiet paliwowy spowodował gwałtowny wzrost legalnej sprzedaży paliw, ale ministerstwo finansów zapowiada dalsze działania. - Najważniejszym elementem walki z mafią paliwową będą kontrole - zapowiedział wiceminister finansów Wiesław Jasiński. Ma być wprowadzony monitoring przewozu paliw w Polsce i zmiany w prawie energetycznym.