Najnowsze

Najnowsze

"Bilans", 23.03

Odwołanie prezesa PZU Michała Krupińskiego - to główny temat programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Mateusza Walczaka byli Marek Tejchman z "Dziennika Gazety Prawnej" i Kazimierz Krupa z Kancelarii Drawbrigde.

Wzrosną ceny roamingu. Brexit może mocno uderzyć w konsumentów

Organizacje konsumenckie przygotowały listę rekomendacji dla negocjatorów w rozmowach o wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Alarmują, że po Brexicie wzrosną ceny roamingu, zmienią się zasady transgranicznej opieki zdrowotnej czy opłaty za zakup w sklepach internetowych. "Europejscy konsumenci przez ponad 40 lat ogromnie skorzystali na unijnej polityce konsumenckiej, więc dziś wiele naszych praw uznajemy za pewnik. Tymczasem to się może zmienić" - podają europejskie organizacje w stanowisku.

Co piąty Polak uważa, że nie płaci żadnych podatków. Zaskakujące wyniki badań

Wiedza Polaków na temat podatków jest zaskakująco mała - wskazuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Jak wynika z najnowszych badań, 21 proc. Polaków uważa, że "nie płaci żadnych podatków, ani PIT-u, ani CIT-u, ani nawet VAT-u". Propozycję wprowadzenia nowego systemu podatkowego, w którym pracownicy nie musieliby się rozliczać na koniec roku, gdyż wszystkie podatki byłyby odprowadzane przez pracodawcę, popiera 91 proc. ankietowanych.

Planujesz emeryturę, złóż wniosek. "Im szybciej, tym lepiej"

Kapitał początkowy ma wpływ na wysokość przyszłej emerytury - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych i apeluje, aby już dzisiaj składać wnioski o jego przeliczenie. - Im szybciej, tym lepiej - podkreśla zakład, bo już od października obowiązuje niższy wiek emerytalny. Szacuje się, że w tym roku na emerytury może przejść nawet pół miliona osób.

Nie był z bajki Morawieckiego. Jego usunięcie skrupulatnie zaplanowano, co do godziny

Snuł plany ekspansji, zapowiadał nowości w ofercie PZU i chwalił się najwyższymi w historii przychodami spółki. Tak było kilka dni temu, a wczoraj został odwołany z funkcji prezesa ubezpieczeniowego giganta. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", wyznaczenie daty a nawet godziny posiedzenia rady nadzorczej PZU mogło nie być przypadkowe - w tym czasie prezes PiS Jarosław Kaczyński przebywał w Londynie i w razie jakiejkolwiek próby obrony Krupińskiego nie mógłby interweniować. W ostatnim momencie o planach Morawieckiego miała dowiedzieć się premier.

Milionowe zarobki w bankach. Zobacz, ile zgarniają w Polsce prezesi

29 milionów złotych - tyle łącznie w ubiegłym roku zarobiło dziewięciu prezesów największych banków w Polsce. To o 16 procent mniej niż rok wcześniej. Liderem okazał się Włoch Luigi Lovaglio, szef Pekao, który zarobił łącznie 8,34 mln złotych. Podium uzupełniają jeszcze Joao Bras Jorge, kierujący Bankiem Millennium oraz Cezary Stypułkowski z mBanku. Zobacz, jak prezentują się zarobki na szczytach bankowości w Polsce.

Skarbówka będzie mogła zablokować konto bankowe. Trzy wątpliwości prawnika

Boję się o osoby, które przypadkowo zostaną poddane procedurze zablokowania rachunku. Jeżeli taki przedsiębiorca będzie miał niefart i jego konto zostanie zablokowane, to nie ma on możliwości odwołania się. A blokada rachunku uniemożliwia prowadzenie działalności gospodarczej - ocenia dr Zbigniew Marek Czarny, specjalista prawa bankowego. Chodzi o nowy projekt autorstwa Ministerstwa Finansów.

Jest tymczasowy szef PZU

Członek Rady Nadzorczej PZU Marcin Chludziński pokieruje tymczasowo zarządem największego ubezpieczyciela w Polsce. Wczoraj z funkcji prezesa odwołano niespodziewanie Michała Krupińskiego.

Porodówki pękają w szwach. Skąd ten baby boom?

W styczniu 2017 roku urodziło się o ponad 7 procent więcej dzieci niż w tym samym miesiącu rok temu. Jeśli ta tendencja się utrzyma, to w tym roku będziemy mieli najwięcej urodzeń od siedmiu lat. Czy możemy już mówić o baby boomie? Oto, co wpływa na dzietność w Polsce.

Najpierw bezpieczeństwo, potem informacja

Działania brytyjskich służb oraz policjanta, który stracił życie podczas akcji antyterrorystycznej komentował w "Otwarciu dnia" w TVN24 BIS Maciej Karczyński, były funkcjonariusz Policji i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Czy Polska przyjmie Deklarację Rzymską?

Premier Beata Szydło w programie "Jeden na Jeden" w TVN24 oświadczyła, że nie przyjmie Deklaracji Rzymskiej, jeśli nie będzie w niej polskich postulatów. Te słowa w "Otwarciu dnia" komentowali dziennikarze Grzegorz Miecugow z TVN24 oraz Adam Szostkiewicz z "Polityki".

Londyńska policja nie ujawnia personaliów sprawcy, choć je zna. Dlaczego?

Policja nie ujawnia danych sprawcy, choć je posiada. - Tak naprawdę na ten chaos informacyjny wczoraj składały się dość żywe reakcje reporterów - przede wszystkim reporterów z Europy Środkowej i Zachodniej, którzy są nieprzyzwyczajeni do pewnej brytyjskiej kultury podawania informacji na taki temat - mówił Grzegorz Cieślak, z Centrum Badań nad Ryzykami Społecznymi Collegium Civitas. Gość "Otwarcia dnia" w TVN24 BiS dodał również, że personalia nie są ujawniane także z uwagi na to, że śledztwo wciąż jest prowadzone.

Dlaczego "złote dziecko PiS" straciło posadę? Kilka powodów

Miano "złotego dziecka PiS-u", cztery języki, świetne wykształcenie i spore doświadczenie - dlaczego Michał Krupiński musiał odejść ze stanowiska prezesa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń? To jedna z kwestii, które Robert Stanilewicz poruszył w cyklu "3…2…1…".

Bezrobocie w dół. Tak dobrze na rynku pracy dawno nie było

Stopa bezrobocia w lutym 2017 roku spadła do 8,5 procent z 8,6 procent w styczniu 2017 roku - podał w czwartek Główny Urząd Statystyczny. W urzędach pracy zarejestrowanych było 1 milion 383,4 tysięcy bezrobotnych wobec 1 miliona 397,1 tysiąca osób przed miesiącem.

Słynne brytyjskie taksówki pojadą na prąd

Producent słynnych londyńskich taksówek otworzył w środkowej Anglii nową fabrykę, w której produkować będzie pojazdy elektryczne. Będą oferowane nie tylko na rynku wewnętrznym, ale też poza granicami Wielkiej Brytanii.

Włosi coraz dłużej na garnuszku rodziców

W nieodległej perspektywie Włosi będą osiągać niezależność finansową dopiero w wieku 38 lat - wynika z przedstawionego raportu. Powodem jest, jak podkreślono, chroniczny brak szans życiowych i pracy. Bezrobocie wśród młodzieży wynosi około 40 procent.

Podatek dziesięć razy niższy niż planowano. Nowy plan resortu

Stawka opłaty za użytkowanie gruntów pokrytych wodami ma wynieść 89 groszy, a nie jak wcześniej zapowiadano 8,90 złotych - proponuje Ministerstwo Środowiska. Chodzi o tak zwany podatek denny, który mają wnosić prowadzący porty, przystanie i mariny śródlądowe.

Przegląd prasy: Wakacje w Polsce drogie jak na Zachodzie

Turyści planujący urlop w kraju muszą przygotować się na większy wydatek. Hotelarze podnoszą opłaty za noclegi. To efekt wysokiej frekwencji w zeszłym roku i rosnąca skala rezerwacji na nadchodzący sezon - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".