Najnowsze

Najnowsze

Tragiczna sytuacja w Wenezueli

Kryzys w Wenezueli trwa. O podłożach konfliktu oraz szansach na jego zakończenie rozmawiają goście programu "Otwarcie Dnia" w TVN24 BiS, Maciej Stasiński z "Gazety Wyborczej" oraz Lech Miodek, były dyplomata.

Biorą się za Arktykę. "To w naszym interesie"

Finlandia przejmuje w czwartek od Stanów Zjednoczonych przewodnictwo w Radzie Arktycznej i Arktycznej Radzie Gospodarczej. Finowie chcą przekonać pozostałe państwa, że modernizacja przestarzałej infrastruktury w obszarach arktycznych będzie korzystna dla środowiska i biznesu.

Twarda reformatorka podała się do dymisji. Oto jej następca

Pełniącym obowiązki prezesa Banku Narodowego Ukrainy (NBU) będzie jego dotychczasowy pierwszy wiceprezes Jakiw Smolij – poinformowała w opublikowanym w środę wywiadzie dla agencji Interfax-Ukraina szefowa NBU Wałerija Hontariewa, która tego dnia odeszła ze stanowiska.

O biznesie, Europie i Polsce. Ruszył ważny kongres

Potrzebny jest nowy pomysł na Europę. Dawny porządek już nie działa – mówili uczestnicy Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach podczas inauguracji jego 9. edycji. Podkreślali, że propozycje oparte na podziale Unii Europejskiej są najgorszą z recept.

Tajna misja zakończona. Gigant wraca po dwóch latach w kosmosie

Wahadłowiec X-37B wraca po dwóch latach misji kosmicznej. Szczegóły stacjonowania w kosmosie były utajnione, dlatego do mediów jak dotąd wyciekło niewiele faktów. O tym, co udało się o ustalić o pobycie wojskowej maszyny w przestrzeni kosmicznej opowiadał w "Otwarciu Dnia" TVN24 BiS Karol Wójcicki z portalu "Z głową w chmurach".

Wizyta przedstawiciela Kremla w Białym Domu

Jedno z najważniejszych wydarzeń bieżącego tygodnia: spotkanie amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa z szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowem. O oczekiwaniach i nastrojach przed wizytą przedstawiciela Kremla w USA mówił prosto z Moskwy, Andrzej Zaucha, korespondent "Faktów" TVN. W programie "Otwarcie Dnia" TVN24 BiS sytuacje komentował też Jacek Pałasiński.

Projekt Polaków z nagrodą. To "latające laboratorium"

Opracowana przez naukowców z Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach (GIG) mobilna platforma do pomiaru zanieczyszczeń powietrza została nagrodzona podczas Międzynarodowych Targów Wynalazczości Badań Naukowych i Nowych Technologii "Innova" w Barcelonie.

Sukces nowego podatku. Wpływy mają być wyższe niż zakładano

Wpływy z podatku bankowego w 2017 roku mogą być wyższe o 10 procent niż założono w budżecie - ocenił w środę wiceszef resortu finansów Wiesław Janczyk. W ustawie budżetowej na ten założono, że kwota z tytułu podatku od instytucji finansowych wyniesie 3,9 miliardów złotych.

Ministerstwo Finansów podało stan swojego konta

Na koniec kwietnia 2017 roku resort finansów miał w złotych i walutach 73,7 miliardy złotych wobec 70,5 miliardów złotych na koniec marca 2017 roku - poinformowało Ministerstwo Finansów w środę w komunikacie. Zgromadzone środki stanowią zabezpieczenie płynności w finansowaniu potrzeb pożyczkowych.

Szesnastolatek doradcą minister cyfryzacji. Zobacz, czym się zajmuje

Ma zaledwie 16 lat, ale już został doradcą minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej. - Znalazłem dużo problemów w dostępie do e-usług dla osób, które nie ukończyły 18. roku życia. Zgłosiłem te problemy pani minister cyfryzacji i zaproponowano mi taką formę współpracy - mówi w rozmowie z TVN24 Tymon Radzik.

Oto najbardziej kiczowate muzeum na świecie

Co jest a co nie jest kiczem - spory o to toczą się od dawna. Pewnie każdy ma swoją definicję tego zjawiska. Dla niezdecydowanych - podpowiedź przygotował pewien mieszkaniec stolicy Rumunii. Własnym staraniem przygotował i otworzył w Bukareszcie muzeum kiczu. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Karabiny, maczety i wóz pancerny. Tak walczą narkotykowe gangi w Meksyku

O tym, że narkotykowe gangi to często małe armie – wiadomo nie od dziś. Dobrze uzbrojone bandy sieją postrach w wielu miejscowościach, używają automatycznej broni, nowoczesnych środków łączności, a narkotyki przemycają dronami. Ale wciąż czymś zaskakują – tak jak odkrytym właśnie przez meksykańską policję wozem pancernym domowej roboty. Materiał z programu "24 Godziny".

Resort obrony ujawnia, ile zarabiał Bartłomiej Misiewicz

Bez odpowiedniego wykształcenia, doświadczenia, ale za to z imponującym wynagrodzeniem - tak wyglądała kariera Bartłomieja Misiewicza w Ministerstwie Obrony Narodowej. O zarobki współpracownika Antoniego Macierewicza w interpelacji zapytała grupa posłów Platformy Obywatelskiej. Na pismo odpowiedział wiceminister Bartosz Kownacki.

Skazali go za zbrodnię wojenną. Wyszedł z więzienia i opowiada o tej tragedii

Alexander Blackman - pierwszy brytyjski żołnierz, skazany po II wojnie światowej za zbrodnię wojenną – wyszedł z więzienia. W wyniku apelacji – zmieniono mu kwalifikację czynu, a karę skrócono. Blackman udzielił pierwszego wywiadu telewizyjnego. Były już żołnierz mówi, że sam nie wie, dlaczego zastrzelił rannego, unieszkodliwionego już Taliba. Zdarzenie miało miejsce 6 lat temu. W Wielkiej Brytanii trwa debata czy to zasłużony weteran czy przestępca. O tej kontrowersyjnej historii w programie "24 Godziny" opowiadał Michał Sznajder.

Chcą, by turyści oglądali fontannę di Trevi w biegu

Władze Rzymu mają coraz większy problem z utrzymaniem porządku i spokoju koło fontanny di Trevi, masowo odwiedzanej przez turystów. Mnożą się skoki do wody, mimo wysokich kar za te wybryki. Burmistrz chce wprowadzić zakaz zatrzymywania się przed fontanną.

Odchodzi szef rady nadzorczej PGZ. Zarząd z nowymi członkami

Tomasz Siemiątkowski zrezygnował z funkcji przewodniczącego rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej - poinformował wiceszef MON Bartosz Kownacki. Siemiątkowski pełnił tę funkcję od 2013 roku. Rada powołała też dwóch nowych członków zarządu - Szczepana Rumana i Roberta Guta.

Rolnicy sięgają po dopłaty. Ważny termin

Do 5 maja do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wpłynęło 617 tysięcy wniosków o dopłaty bezpośrednie. Termin składania dokumentów upływa 15 maja - poinformował rzecznik Agencji Łukasz Kubiak.