Najnowsze

Najnowsze

Nazywa się Emma. Pracuje jako robot masażysta

Robot masażysta zadebiutował w tym tygodniu w klinice tradycyjnej medycyny chińskiej (TCM) w Singapurze. Nazywa się Emma. Masuje pacjentów ramieniem wyposażonym w końcówki podobne do dłoni i kciuka.

Prawie 150 kilometrów nowych dróg jeszcze w tym roku. Aktualna lista inwestycji

Blisko 150 kilometrów nowych dróg zostanie oddanych do użytku jeszcze w tym roku - poinformowało tvn24bis.pl Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwo. Chodzi o inwestycje w województwach: dolnośląskim, lubuskim, mazowieckim, podlaskim oraz warmińsko-mazurskim. Ich łączna wartość przekracza 6,3 miliardów złotych. Ponadto, zakończyć mają się też niektóre inwestycje na kolei.

Wyjeżdżają z kraju i śpią na ulicy. By zarobić

Coraz gorsza sytuacja w Wenezueli zmusza jej mieszkańców do emigracji zarobkowej. Część z nich wyjechała do sąsiedniej Kolumbii, ale tam także o zarobek trudno. Aby mieć szanse przesłania jakichkolwiek pieniędzy do rodzin w kraju, wenezuelscy migranci śpią na ulicach miast. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Prawie dwa miliardy złotych na inwestycje w Gaz-Systemie

Wydatki inwestycyjne Gaz-Systemu w 2018 r. wyniosą ok. 1,9 mld zł - powiedział wiceprezes spółki Artur Zawartko. Jak dodał, Gaz-System koncentruje się na rozbudowie systemu na potrzeby Baltic Pipe oraz na elementach gazowego korytarza Północ-Południe.

To miał być zwykły rejs. Statek próbował przepłynąć pod mostem

Ewakuacja kilku osób przy pomocy śmigłowca - tak skończył się jeden z rejsów w Ekwadorze. W jego wyniku zniszczony został most łączący wyspę Santay z miastem Guayaquil. Wszystko dlatego, że prawdopodobnie nie zgłoszono zamiaru przepłynięcia i w efekcie most zwodzony nie został podniesiony. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Prowadzone jest dochodzenie w celu ustalenia dokładnych przyczyn wypadku. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Wpadł na pomysł jak ochronić dzieci przed smogiem. Niezwykły wynalazek

To może być niezwykła ulga dla najmłodszych. Brytyjski wynalazca Yosi Romano wpadł na pomysł, jak zapobiec wdychaniu zanieczyszczonego powietrza przez dzieci przewożone w wózkach. Pomóc ma Brizi, prototyp systemu, który filtruje powietrze. W jego skład wchodzi też aplikacja pomagająca rodzicom spacerować tam, gdzie zanieczyszczenie powietrza jest najmniejsze. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Na Wall Steet wzrosty. Inwestorzy liczą na udany sezon wyników

Piątkowe notowania na Wall Street zakończyły się niedużymi wzrostami indeksów, inwestorzy liczą na udany sezon wyników. Rosły ceny ropy, ale zwyżki osłabły, po tym jak prezydent USA ogłosił, że nie potwierdzi przestrzegania przez Iran porozumienia nuklearnego.

Fiński koncern zbrojeniowy inwestuje w Estonii

Koncern Patria, którego większościowym udziałowcem jest fińskie państwo, poinformował w piątek o zakupie 60 proc. akcji spółki Milrem, największego estońskiego przedsiębiorstwa serwisowego z sektora obronnego i bezpieczeństwa.

"Biznes dla Ludzi", 13.10

Różny skład tych samych produktów, badanie cen masła, zarobki lekarzy oraz mały postęp w negocjacjach w sprawie brexitu - to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

"Bilans", 13.10

Pomoc dla frankowiczów to główny tematt programu "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

Najpierw pieniądze, potem badanie techniczne. Jest podpis prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelę ustawy o ruchu drogowym, zakładającą przyspieszenie wejścia w życie przepisów dotyczących Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców CEPiK 2.0 w zakresie Centralnej Ewidencji pojazdów. Oznacza to, że już za miesiąc za badanie techniczne dopuszczające pojazd do ruchu trzeba będzie zapłacić przed jego przeprowadzeniem.

Gazprom przyciśnięty. Rośnie szansa na tańszy gaz

Komisja Europejska na piątkowym spotkaniu z Gazpromem "osiągnęła znaczne postępy w rozmowach na temat umożliwienia swobodnego przepływu gazu po konkurencyjnych cenach w Europie Środkowej i Wschodniej". Gazprom uznał rozmowy za 'konstruktywne".

Oto najlepsze uczelnie. Ich dyplom daje duże szanse na pracę

Ukończenie nawet najlepszej szkoły nie jest gwarancją znalezienia dobrej pracy. Są jednak uczelnie, które znacznie tę szansę zwiększają. Organizacja Times Higher Education stworzyła ranking, przyznając punkty na podstawie poziomu zatrudnienia absolwentów. Wśród tysiąca uczelni wyższych z całego świata to właśnie brytyjskie uniwersytety uzyskały najwięcej punktów w Europie. Ale wysokie miejsca zajęły także wybrane uczelnie z Niemiec, Francji i Hiszpanii. Zobacz, które z nich dają swoim absolwentom największe szanse na pracę.

Czeski przewoźnik dostał zgodę na wjazd do Polski

Prezes Urzędu Transportu Kolejowego wydał decyzję o przyznaniu otwartego dostępu na trasie Praga - Kraków spółce LEO Express. Oznacza to, że czeski przewoźnik będzie mógł złożyć wniosek do zarządcy infrastruktury i rozpocząć przewozy od 10 grudnia. Kilka miesięcy wcześniej LEO Express otrzymał od Prezesa UTK polski certyfikat bezpieczeństwa.

Potężne pieniądze na promocję aut elektrycznych

Wielka Brytania planuje przeznaczyć miliard funtów na promocję pojazdów napędzanych elektrycznie oraz wzmocnić innowacyjność i badania w sektorze napędów niskoemisyjnych. To część planów obejmujących wydatki z puli 2,5 miliarda funtów do 2021 roku, które mają ułatwić ograniczanie emisji spalin.

Podniebna rewolucja. Autonomiczne taksówki po pierwszych testach

Lata z prędkością do 100 kilometrów na godzinę, a w powietrzu może spędzić do 30 minut. Mowa o autonomicznej taksówce powietrznej, która pomyślnie przeszła pierwsze loty testowe w Dubaju. Volocopter na swój pokład zabierze maksymalnie dwie osoby. Według szefów niemieckiego start-upa, taksówka jest całkowicie bezpiecznym środkiem transportu, chętni mają ją zamawiać przez specjalną aplikację. Marzeniem władz Dubaju jest, aby prototypowe taksówki przewoziły turystów już podczas Expo 2020.

Polacy w ogonie Europy. Lekarzy jest mało, rezydenci pokazują skalę problemu

Lekarze rezydenci kolejny dzień prowadzą protest głodowy w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie. Jak mówią, walczą o przeznaczenie większych pieniędzy z budżetu na system zdrowia w Polsce. Nie ukrywają, że zależy im także na podwyżkach, bo ich obecne pensje są dla nich upokarzające. Sprawdzamy, ile mogłoby to kosztować.

Produkty w Polsce gorsze niż na Zachodzie. "Niedopuszczalne"

Podwójna jakość produktów konsumenckich jest niedopuszczalna, takie praktyki trzeba ukrócić - mówili w piątek w Bratysławie premierzy krajów Grupy Wyszehradzkiej. Premier Beata Szydło zwracała uwagę, że problem jest szczególnie widoczny w państwach Europy Środkowej. - Nie spocznę, dopóki te niesprawiedliwe praktyki nie zostaną całkowicie usunięte z jednolitego unijnego rynku - wtórował Robert Fico, premier Słowacji.