Najnowsze

Najnowsze

Największa taka fabryka w Europie. Koreańczycy inwestują w Polsce

Bateria co dziewiątego samochodu elektrycznego jeżdżącego po Europie będzie mogła pochodzić z Polski - oświadczył w czwartek wicepremier Mateusz Morawiecki przy okazji wręczenia koreańskiej firmie LG Chem zezwolenia na prowadzenie działalności. Zdaniem szefa resortu finansów, pod względem wartości będzie to największa, od co najmniej 2001 roku, inwestycja nad Wisłą.

Zmiana projektu ograniczenia handlu. "W niedziele i święta oraz w niektóre inne dni"

Ograniczenie zakazu handlu do dwóch niedziel w miesiącu "nie jest optymalne" ale "rozsądne" - wskazała w programie "Jeden na jeden" w TVN24 Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. W czwartek projektem zajmie się sejmowa podkomisja do spraw rynku pracy, po zmianach PiS projekt ma nowy tytuł: "o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni".

Prezydencki projekt w Sejmie. Ale frankowicze poczekają na pomoc

Sejm w pierwszej kolejności powinien uchwalić prezydencki projekt o wsparciu kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji; to jest to, na co dzisiaj możemy sobie jako państwo pozwolić i na co mogą sobie pozwolić banki - mówi szef sejmowej komisji finansów Jacek Sasin (PiS). W piątek pierwsze czytanie projektu.

Amerykanie nie chcą się rozbrajać, ale lepiej strzelać. Kontrowersje po atakach w Las Vegas

Po tragicznej strzelaninie w Las Vegas, w której zginęło 58 osób, pojawiły się głosy o zakazie posiadania broni, jednak nie to przykuwa uwagę mieszkańców. Zauważono zwiększone zainteresowanie szkoleniami strzeleckimi. Ludzie nie chcą się rozbrajać, lecz skuteczniej bronić w razie zagrożenia - wskazują eksperci. Dotyczy to między innymi nauczycieli, którzy mają pozwolenie na przychodzenie z bronią do szkół. Zdaniem ekspertów, to jednak niewiele pomoże, a taki sposób radzenia sobie z problemem rodzi kontrowersje. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Na mundial Anglicy chcą zabrać ekipę kontrwywiadowczą

Anglicy chcą zwiększyć swoje szanse na zwycięstwo w piłkarskich Mistrzostwach Świata w Rosji. Pomóc ma w tym specjalna ekipa kontrwywiadowcza, o czym pisze dziennik "Daily Star". Zdaniem gazety chodzi o to, by nikt nie wykradł tajemnic sportowych. "Ostatnia rzecz, której chcemy to wyciek informacji. Zależy nam, by po prostu móc skoncentrować się na piłce" - mówi źródło. Sprawę skomentowała już rosyjska ambasada w Londynie, która wskazała, że "lepiej byłoby zabrać ekipę piłkarską". Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Po upływie pół wieku musical "Hair" wraca. W wersji nieco zmienionej

Jeden z najsłynniejszych musicali "Hair" obchodzi 50-lecie. Z tej okazji w Londynie, w tym tygodniu przedstawienie wraca na deski teatru, ale w nieco zmienionej wersji. Na potrzeby nowej wersji musicalu uaktualnione zostały teksty piosenek i dialogi. Nawiązują one do teraźniejszej sytuacji na scenie politycznej. - Równość kobiet, prawa środowisk LGBT, kwestie osób czarnoskórych, sprawy środowiskowe i nuklearne. Wszystkie te problemy z którymi Ameryka musiała zmierzyć się 50 lat temu wciąż nam towarzyszą. Zawiedliśmy się na kraju i społeczeństwie - mówi Jonathan O'Boyle, dyrektor nowej wersji musicalu "Hair". Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Noworodki uzależnione od narkotyków. "Patrzenie na te dzieci jest przygnębiające"

Ten rok przynosi coraz to nowe wiadomości o rosnącej skali uzależnienia od opioidów w USA. Według ostatnich szacunków, z przedawkowania w tym roku umrze nawet 77 tysięcy Amerykanów. Problem widać także w szpitalach położniczych, bo coraz częstsze są przypadki, że uzależnione kobiety rodzą dzieci, które od razu trzeba leczyć z narkomanii. - Patrzenie na te dzieci jest przygnębiające, kiedy widzisz jak się trzęsą czujesz się tak jakbyś nie mógł im pomóc - mówi David Egger z Multicare Deaconess Hospital. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

"Niemcy nie osiągną celów klimatycznych"

Niemcy nie zrealizują wyznaczonych przez siebie celów ochrony klimatu, zakładających redukcję o 40 procent emisji gazów cieplarnianych do 2020 roku - pisze w środę dziennik "Sueddeutsche Zeitung", powołując się na ekspertów ministerstwa ochrony środowiska.

Amerykanom mogą podrożeć kredyty. "Kolejna podwyżka stóp zasadna"

Wielu członków Rezerwy Federalnej uważało, że kolejna podwyżka stóp proc. w 2017 r. jest zasadna - wynika z protokołu z wrześniowego posiedzenia amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Również wielu z nich wyraziło obawy, że niska inflacja może nie mieć charakteru przejściowego.

Rostowski: deficyt Polski będzie trzecim najwyższym w całej Unii

- Cieszę się, jak są dobre wyniki, tylko pytanie, na ile one są trwałe, a na ile tylko przejściowe - powiedział Jacek Rostowski, były wicepremier i minister finansów. Jak wskazał gość programu "Fakty po Faktach" w TVN24, wicepremier Mateusz Morawiecki nie zasłużył na jego gratulacje. - W budżecie, który jest zaplanowany na przyszły rok, deficyt jest tak wysoki, że będzie trzecim najwyższym w całej Unii Europejskiej - alarmuje Rostowski.

"Bilans", 11.10

Likwidacja zmiany czasu z letniego na zimowy, wydatki na służbę zdrowia oraz zmiany w kontroli państwowych spółek - to główne tematy programu "Bilans" w TVN24 BiS. O nowej ustawie reprywatyzacyjnej oraz budżecie mówiła zaś Izabela Leszczyna z Platformy Obywatelskiej.

Ceny mieszkań nieznacznie wzrosły. Nowy raport NBP

Średnie ceny mieszkań w pierwszej połowie 2016 r. były stabilne, natomiast w drugiej połowie 2016 r. nieznacznie wzrosły - wynika z raportu Narodowego Banku Polskiego. Najwyższe ceny odnotowano w Warszawie, Gdańsku, Gdyni, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu.

Wygrali "największy przetarg w Polsce". To ich poniosło na giełdzie

Spółka Ursus Bus wygrała przetarg na dostawę elektrycznych autobusów niskopodłogowych dla Zielonej Góry. Kontrakt warty 96,5 miliona złotych brutto obejmuje dostawę 47 fabrycznie nowych autobusów miejskich o długości 12 metrów. Dostawy mają być realizowane w 2018 roku. Na tę informacje dobrze zareagowali inwestorzy.

"Biznes dla Ludzi", 11.10

Nowa ustawa reprywatyzacyjna - to główny temat programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gośćmi Roberta Stanilewicza byli doktor Łukasz Bernatowicz, radca prawny oraz Krzysztof Rąpała, radca prawny. Ponadto, pojawił się temat opłat za parkowanie.

Bez dostępu do konta. Awaria Facebooka

Prawie cztery godziny trwała awaria Facebooka, która dotknęła użytkowników W Europie i Stanach Zjednoczonych. - Pracujemy nad jak najszybszym powrotem do normalnego funkcjonowania - mówił rzecznik spółki. Po godzinie 21.00 użytkownicy w Polsce mogli swobodnie korzystać z usług portalu społecznościowego.

WIG 20 najwyżej od czterech lat

WIG 20 wzrósł w środę o 1,4 proc. do 2.551,78 pkt., pokonując tym samym maksima z 2014 r. i wspinając się na najwyższy poziom od końca listopada 2013 r. Mocno w górę poszły notowania spółek energetycznych. Kurs Energi zwyżkował o prawie 8 proc.

Ryanair otwiera nowe połączenie. To może być wakacyjny hit

Od maja przyszłego roku z łódzkiego Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta będzie można polecieć do Aten. Regularne połączenia do stolicy Grecji uruchomi irlandzki niskokosztowy przewoźnik lotniczy Ryanair, który do tej pory obsługiwał z Łodzi trzy kierunki.

Zmiana czasu na zimowy. To już może ostatni raz, projekt idzie jak burza

Sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych poparła jednogłośnie projekt ustawy autorstwa PSL, który zakłada brak zmiany czasu na letni i zimowy. Czas letni miałby obowiązywać cały rok, od 1 października 2018 roku - wyjaśnił w środę prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. - To jeszcze nie finał (...) teraz projekt trafia do drugiego czytania, ale taka deklaracja wszystkich partii na komisji jest niesamowita - powiedział szef ludowców.