Najnowsze

Najnowsze

Cięcia w dopłatach. "To najdroższa forma opieki nad dziećmi"

Niania jest najdroższą formą opieki nad dziećmi do lat trzech i najmniej popularną - tak wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Marcin Zieleniecki uzasadnił zmniejszenie dopłat do składek ZUS niań. W ocenie wiceministra państwo powinno działać na rzecz dostępności instytucji opieki nad dziećmi, czyli żłobków i klubów dziecięcych.

Wielki Piątek będzie wolny od pracy? Jest odpowiedź na interpelację

Wielki Piątek stanie się dniem wolnym od pracy? Tego chciałby Marian Zembala, poseł Platformy Obywatelskiej, który złożył w tej sprawie interpelację. Posłowi odpowiedział wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed, który wymienił plusy i minusy wprowadzenia kolejnego dnia wolnego od pracy. Zaznaczył, że propozycja wymaga szerokich konsultacji społecznych, także ze środowiskami kościelnymi.

Potężny rachunek za roaming. Sikorski: chciwość czy już złodziejstwo?

Radosław Sikorski, były minister spraw zagranicznych, po krótkim pobycie w Szwajcarii za korzystanie z telefonu otrzymał rachunek na ponad 4 tysiące złotych. "To jeszcze chciwość czy już złodziejstwo?" - zapytał na Twitterze. Polski operator tłumaczy jednak, że pod względem opłat telekomunikacyjnych "Szwajcaria jest wyjątkowym krajem w Europie".

ZUS rozpoczął wysyłkę PIT-ów

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłanie deklaracji podatkowych PIT za 2017 rok. Formularze otrzymają wszystkie osoby, które w ubiegłym roku chociaż raz pobrały świadczenie z ZUS. Deklaracje będą wysyłane do podatników sukcesywnie, nie później niż do końca lutego.

Flagowa reforma Mateusza Morawieckiego. Sejm przyjął pakiet ustaw

Co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone; działalność nierejestrowa; ulga na start dla początkujących - to niektóre założenia Prawa przedsiębiorców, najważniejszej ustawy z pakietu Konstytucji Biznesu, którą w piątek uchwalił Sejm. Posłowie chcą też powołania Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Wiceszef Nowoczesnej: zlikwidujemy program Rodzina 500 plus

Zlikwidujemy program 500 plus, gdy dojdziemy do władzy. Wprowadzimy "Aktywną Rodzinę" - zapowiedział w piątek wiceprzewodniczący Nowoczesnej Witold Zembaczyński. Pomysł skomentowała na portalu społecznościowym wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek.

Zegar Zagłady odlicza czas do katastrofy. Apokalipsa coraz bliżej

Wskazuje tylko dwie minuty do północy. Mowa o Doomsday Clock, czyli Zegarze Zagłady, który odlicza czas do światowej katastrofy. Pierwotnie, powstały w 1947 roku za sprawą naukowców z Uniwersytetu Chicagowskiego zegar, miał symbolizować ryzyko wojny nuklearnej. Obecnie ma odzwierciedlać także zagrożenie ze strony społeczeństwa i środowiska. Zegar Zagłady właśnie został po raz kolejny przesunięty bliżej północy, ponieważ - zdaniem naukowców - do apokalipsy jest coraz bliżej, a światowi przywódcy nie są w stanie sprostać problemom ludzkości i zagrożeniu ze strony Kim Dzong Una. Materiał programu "24 godziny" w TVN24 BiS.

"Biznes dla Ludzi", 25.01

Spotkanie liderów w Davos, podróżowanie w czasach taniego dolara, ograniczenie handlu w niedziele oraz samoparkujące kapcie w Japonii - to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

"Bilans", 25.01

Wejście Polski do strefy euro oraz kwestia zarabiania w internecie - to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

Polska wśród najszybciej wyludniających się krajów świata

Populacje państw Europy Środkowo-Wschodniej będą się kurczyć w dramatycznym tempie. Wśród najbardziej zagrożonych państw na świecie jest Polska, która w ciągu 32 lat (do 2050 roku) może stracić 15 procent ludności - wynika z prognoz Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Brytyjski dziennik: Kaspersky kontrolowany przez rosyjskie służby

Brytyjski dziennik "The Times" poinformował w czwartek, że według zeznań sygnalisty oprogramowanie antywirusowe firmy Kaspersky Lab jest kontrolowane przez rosyjski wywiad, który wykorzystał je do uzyskiwania nieautoryzowanego dostępu do tajnych plików. Firma zaprzecza doniesieniom.

Oszuści wyłudzają kredyty na setki milionów złotych

Biuro Informacji Kredytowej szacuje, że w sektorze bankowym mogło dojść do 67 tysięcy wyłudzeń na łączną kwotę nawet 600 milionów złotych. Problem nie dotyczy tylko banków. Jest też dobra wiadomość. Zdaniem analityków Polacy są coraz bardziej świadomi czyhających na nich zagrożeń.