Najnowsze

Najnowsze

Po foliówkach przyszedł czas na kubki. Propozycja "podatku od latte"

Parlamentarzyści na Wyspach Brytyjskich zaczynają upominać się o środowisko. Brytyjczycy już wkrótce mogą płacić kilkadziesiąt pensów za każdy papierowy kubek w kawiarni i restauracji fast food. Posłowie liczą, że taka opłata - podobnie jak opłata za torebki plastikowe - wpłynie na mniejsze ich zużycie.

Boom na kryptowaluty. Ryzyko "nie jest tak duże, by regulować rynek"

Kryptowaluty, z uwagi między innymi na dużą zmienność wartości, wiążą się dla inwestorów z ryzykiem, przed którym Komisja Nadzoru Finansowego przestrzega, ale ryzyko dla systemu nie jest na tyle duże, by już dziś ten rynek regulować - mówił w piątek przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski.

Resort finansów poszukuje speca od podatków. Oferta pracy

Ministerstwo Finansów szuka kandydata do pracy. Dokładnie chodzi o osobę, która obejmie stanowisko w Radzie do Spraw Przeciwdziałania Unikaniu Opodatkowania. Ogłoszenie w tej sprawie resort finansów opublikował w piątek na swojej stronie internetowej.

Weekendowa przerwa przyniesie utrudnienia dla klientów kilku banków

Problemy z płatnościami kartą, brak dostępu do bankowości internetowej oraz niedostępna infolinia - to utrudnienia, o których uprzedzają klientów przed zbliżającym się weekendem banki. Powodem są zaplanowane prace serwisowe. Na długą przerwę w dostępie do niektórych usług muszą przygotować się klienci ING Banku Śląskiego.

Rekordowy poziom globalnego długu

Globalny dług urósł w trzecim kwartale 2017 roku do rekordowego poziomu 233 bilionów dolarów - wynika z raportu Institute for International Finance (IFF). To o ponad 16 bilionów więcej niż na koniec 2016 roku.

Luki zabezpieczeń w procesorach. Duża liczba zagrożonych urządzeń

Apple potwierdziło, że luka bezpieczeństwa dotyczy wszystkich urządzeń tej firmy - zarówno komputerów z systemem Mac OS, jak i urządzeń mobilnych z iOS. Firma poinformowała też, że na razie nie ma danych na temat wykorzystania tych luk przez hakerów. Własne poprawki do oprogramowania wprowadziły Amazon, Google, a także Microsoft i twórcy Linuxa.

Przygotowania do książęcego ślubu. Radny apeluje o usunięcie bezdomnych

W związku z majowym ślubem księcia Harry'ego z Meghan Markle, Simon Dudley z rady Gminy Windsor i Maidenhead zaapelował do policji o usuwanie bezdomnych. Napisał też na portalu społecznościowym, że miasto zalewa "epidemia bezdomnych i włóczęgów". Powołał się na obowiązujące prawo. Jednak wśród mieszkańców Windsoru czy właścicieli okolicznych sklepów nie słychać głosów, że bezdomni są zagrożeniem. Od postulatu odcina się też sama premier, Theresa May, która jest deputowaną z tego okręgu. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Dopłaty i darmowe parkowanie. Elektryczna rewolucja na Słowacji

Pięć tysięcy euro dopłaty, zwolnienie z opłat za autostrady czy parkowanie w miastach - to ma zachęcić Słowaków do przesiadki do aut elektrycznych. W tym roku u naszych południowych sąsiadów ma przybyć 25 tysięcy takich pojazdów. Część z tej liczby będą stanowiły służbowe pojazdy instytucji państwowych i samorządowych. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Przełomowe odkrycie naukowców. Raka pomogą pokonać wirusy

Naukowcy z Uniwersytetu w Leeds i kilku innych brytyjskich ośrodków odkryli, że w leczeniu raka mózgu pomagać mogą… wirusy. Odpowiednia terapia pozwala pobudzić system odpornościowy pacjentów, a ten sam jest w stanie zwalczać komórki nowotworowe, w które wniknął wirus. Przełomem jest odkrycie, że wirusy mogą przeniknąć do komórek nowotworowych w mózgu z krwiobiegu - co znacznie upraszcza terapię. Wyniki badań są obiecujące, ale prowadzone będą kolejne testy. Naukowcy podkreślają, że to uzupełniające leczenie, ale pozwala radykalnie poprawić skuteczność zasadniczej terapii. Materiał programu "24 Godziny".

Berlusconi każe słono płacić za miejsce na liście wyborczej

Forza Italia, szykująca się do walki w marcowych wyborach we Włoszech, zdecydowała, że kto chce kandydować z jej list, musi wpłacić na konto partii 30 tysięcy euro. Partia założona przez Silvia Berlusconiego jest w kłopotach finansowych po tym, jak zmieniono zasady finansowania ugrupowań politycznych we Włoszech. Na mocy ustawy wprowadzono możliwość odpisania przez podatników części należnego podatku na działalność wybranej przez nich partii, ale skorzystało z niej tylko niewielu podatników. Forza Italia dostała z tego tytułu w zeszłym roku około 600 tysięcy euro. A Berlusconi czy inni zamożni zwolennicy mogą wpłacać na konto ugrupowania maksymalnie 100 tysięcy euro rocznie. W poprzednich wyborach stawka za miejsca na listach Forza Italia wynosiła 25 tysięcy euro. Materiał programu "24 Godziny".

"Biznes dla Ludzi", 4.01

Mocny złoty, mniejszy dług publiczny w Niemczech oraz biznesy sportowców - to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zaprasza Robert Stanilewicz.

Na palcu noszą fortunę. Zawrotne ceny za zaręczynowe pierścionki

Dwa miliony dolarów - tyle kosztował pierścionek zaręczynowy z ogromnym diamentem, który aktor i model Chris Zylka wręczył ostatnio Paris Hilton. 36-letnia celebrytka, dziedziczka hotelowej fortuny Hiltonów, powiedziała "tak" w trakcie urlopu w Aspen, w stanie Kolorado. Nie była to jednak najwyższa cena, jaką zapłacono za tego typu pierścionek. Modelka Ksenia Tsaritsina, której oświadczył się rosyjski oligarcha Aleksiej Szapowałow, dostała najdroższy pierścionek zaręczynowy świata. 70-karatowe cudo kosztowało 10 milionów dolarów. Dla porównania pierścionek, który od księcia Harry'ego otrzymała Meghan Markle, jest wart "zaledwie" 50 tysięcy funtów. Materiał programu "Dzień na świecie" w TVN24 BiS.

7. edycja Nagrody Polskiej Rady Biznesu. Czas na zgłoszenia kandydatów

Gościem programu "Bilans" był profesor Krystian Jażdżewski, ubiegłoroczny laureat Nagrody Polskiej Rady Biznesu. Wraz z zespołem lekarzy i naukowców opracował metodę, dzięki której można przebadać wszystkie geny odpowiedzialne za powstawanie raka, taniej niż gdziekolwiek na świecie. Profesor zachęca do nominowania do Nagrody PRB "najlepszych ludzi, których warto naśladować".

"Bilans", 4.01

Nagroda Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta, słabszy kurs franka oraz równość płac na Islandii - to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Robert Stanilewicz.