Najnowsze

Najnowsze

Radziwiłł: składka zdrowotna nie będzie wyższa

Absolutnie nie chcemy zwiększać obciążeń obywateli, bo nie ma to zgody - powiedział w programie "Jeden na jeden" w TVN24 Konstanty Radziwiłł pytany, czy składka zdrowotna będzie podwyższona. - To jest między innymi przejawem odpowiedzialności, żeby na nowo podzielić publiczne pieniądze tak, żeby więcej ich dedykować na zdrowie. Ale musi to być robione w warunkach odpowiedzialnego patrzenia na całość zadań państwa - dodał minister zdrowia.

Ulgi, ułatwienia i zachęty. Tak rząd chce namawiać do pojazdów na prąd

Samochody elektryczne będą zwolnione z akcyzy i będą mogły poruszać się po buspasach, a ich parkowanie będzie bezpłatne - w ten sposób resort energii chce promować pojazdy elektryczne. Ministerstwo wprowadziło zmiany w projekcie ustawy o elektromobilności. Jak mówił wiceminister Michał Kurtyka, "generalnie idziemy w kierunku urynkowienia, a mniej będziemy się starali sterować administracyjnie".

Finansowe wsparcie firm. Nowy raport

Kredyt bankowy, z którego korzysta 20,6 proc. przedsiębiorców i limit na koncie firmowym (11,4 proc.) - to główne sposoby finansowania bieżącej działalności przez firmy MŚP - wynika z raportu „Finansowanie działalności przez MŚP w Polsce”. Trzecim wyborem jest faktoring.

Z Karaibów na Antarktydę. "Całe życie na łódce"

Gośćmi programu "Pokaż nam świat" byli Justyna i Tomasz Łopata, którzy swoim katamaranem pływają między Karaibami a Antarktydą. Jak tłumaczą, przebywają głównie w cieplejszych rejonach, od czasu do czasu wyskakują na Antarktydę "dla równowagi". - O łódkę trzeba cały czas dbać - zaznacza kapitan Justyna Łopata.

Pieszo przez Islandię. Niesamowita wyprawa dwóch Polek

Gośćmi programu "Pokaż nam świat" były Joanna Mostowska i Paulina Pilch, które przez 14 dni przeszły 360 kilometrów z północy na południe Islandii. Jak przyznają "było dosyć zimno, ale nie tak bardzo, bo temperatura wynosiła około zera stopni". Podróżniczki wszystkie noce spędziły pod namiotem. Z powodu silnego wiatru musiały też pozostać w namiocie cały jeden dzień.

Wypaleni zawodowo. Zobacz, kto najczęściej jest zagrożony

Wypalenie zawodowe to poważny problem pracowników i firm. Dochodzi do niego, gdy praca przestaje przynosić satysfakcję, a pracownik czuje się przepracowany. Na wypalenie zawodowe najbardziej narażeni są tak zwani zawodowi pomagacze, czyli osoby stale udzielające pomocy innym, jak pracownicy medyczni oraz bliscy przewlekle chorych.

Polacy lubią tanio podróżować. Oto, ile wydajemy i dokąd latamy

Polacy coraz chętniej podróżują samolotem. To efekt większej dostępności tanich, bezpośrednich połączeń do wielu europejskich miast, które cieszą się największą popularnością. Prawie połowa podróżujących Polaków na bilet samolotowy, wraz z kosztami dojazdu na lotnisko, nie wydaje więcej niż 1 tysiąc złotych na osobę.

Tani lot i drogi pobyt. Sprawdź, ile wydasz w podróży na Islandię

Jak sprawdził Jakub Porada, lot z Warszawy do Reykjaviku i z powrotem można znaleźć już za 431 złotych. Sześciodniowa wycieczka z biurem podróży to koszt około 6 tysięcy złotych. Cena za nocleg w Islandii wynosi minimum 300 złotych, drogo jest tez na miejscu. Za litr benzyny trzeba zapłacić 6,70 złotych, burger kosztuje około 65 złotych, a pizza - 50 złotych. Do Polski warto przywieźć jako pamiątkę islandzki chleb wulkaniczny, który można kupić za około 26 złotych. Zobacz materiał programu "Pokaż nam świat".

Rafalska podała, ile pieniędzy poszło na 500 plus. "Budżet ma się znakomicie"

Wydatki na politykę rodzinną wynoszą obecnie ponad 3 procent PKB; jesteśmy w czołówce państw europejskich, które inwestują w rodzinę - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Dodała, że na program Rodzina 500 plus wydano dotychczas 33 mld zł. Naszą ambicją jest model rodziny dwa plus trzy - mówiła.

Przeglądarki "wiedzą" o nas coraz więcej. Sprawdź, jak się chronić

Swego czasu reklamy wyświetlane były na podstawie zawartości strony, na której się znajdowały. Obecnie bazują na danych, które pochodzą z ciągłego śledzenia użytkownika we wszystkim, co robi. To bezsensowne i kompletnie niepotrzebne naruszanie prywatności - powiedział Jon von Tetzchner, twórca przeglądarki Vivaldi i były szef Opera Software.

Mandat za przebitą oponę w samochodzie. Sprawdź, jak tego uniknąć

Przebita opona, awaria samochodu, czy kolizja - taki kłopot może przytrafić każdemu. Niestety część kierowców nie wie, jak wtedy postępować. - Rzeczą pierwszorzędną jest usunięcie samochodu z drogi. Nie można zostawiać go na środku - podkreśla Kuba Bielak z TVN Turbo. Warto o tym pamiętać, bo jak wskazuje policja, za tamowanie i utrudnianie ruchu "grozi mandat w wysokości do 500 złotych". Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

Przywiozą z imprezy, podrzucą do miasta i same zaparkują. Auta przyszłości

Tradycyjne auta i znane nam dziś prowadzenie samochodów ma odejść do lamusa - twierdzi firma Continental. To, że takie rozwiązanie jest realne potwierdza również Karol Wójcicki, popularyzator nauki. - Pozostaje twórcom zebrać wszystko w jedną całość i wyprodukować takie urządzenia - ocenia. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

Taksówki tylko dla kobiet. Brazylijki bronią się przed gwałtami

W Brazylii powstała specjalna aplikacja FemiTaxi, dzięki której kobiety mogą bezpieczniej podróżować. Wszystko dlatego, że mają pewność, że przyjedzie po nie samochód kierowany przez osobę tej samej płci. Impulsem, jak można się domyślać, była rosnąca liczba gwałtów w Brazylii. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Ponad miliard "niewidzialnych" ludzi na świecie. Przerażające dane

Ponad 1,1 miliarda osób na świecie, głównie w Afryce i w Azji, nie ma dowodu osobistego ani żadnego innego oficjalnego dokumentu, aby potwierdzić swą tożsamość, co pozbawia je dostępu do służby zdrowia, możliwości korzystania z pomocy społecznej lub edukacji - ogłosił Bank Światowy.