Najnowsze

Najnowsze

Boom na polskim niebie. Takiego ruchu jeszcze nie było

Polskie porty lotnicze obsłużyły w 2018 roku prawie 45,8 miliona pasażerów. To o 14,5 procent więcej niż rok wcześniej, kiedy liczba pasażerów wyniosła prawie 40 milionów - wynika ze wstępnych danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC).

Czy masz w sobie gen inwestora?

Poszukiwania genu inwestora trwają. Niezależnie, czy ten czy inne geny to z pewnością odziedziczyłeś je po swoich przodkach. Nowoczesne technologie i setki tysięcy badań naukowych łącząc siły stają się jednym z najciekawszych obszarów inwestycyjnych na świecie. Na najbardziej rozwiniętym rynku, czyli w USA, wykonano już kilkanaście milionów konsumenckich badań genetycznych, a ich ilość w ostatnim tylko roku podwoiła się.

Ustawa do poprawy. "Rynek jest bardziej skomplikowany, niż się wydawało politykom"

Do Sejmu trafił projekt nowelizacji ustawy o cenach prądu. Zapowiadany wcześniej przez resort energii dokument z jednej strony ma realizować postulaty Komisji Europejskiej dotyczące niezależności Urzędu Regulacji Energetyki, z drugiej doprecyzowuje przyjęte w pośpiechu pod koniec ubiegłego roku rozwiązania. - Rynek energii elektrycznej jest bardziej skomplikowany, niż się wydawało politykom - komentował w TVN24 BiS Bartłomiej Derski z portalu wysokienapiecie.pl.

Rozbudowa lotniska w Radomiu z problemami

Konieczny będzie drugi przetarg na przebudowę i wydłużenie drogi startowej na lotnisku w Radomiu. Jak poinformowała spółka Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze, zostanie on ogłoszony w marcu. Pierwszy przetarg został unieważniony, bo jedyna oferta, która wpłynęła była wyższa o 200 milionów złotych od kwoty, którą zamierzał przeznaczyć na ten cel inwestor.

Wycinka na Mierzei Wiślanej trwa non stop. Leśnicy: ingerencja jest minimalna

- Ingerencja związana z wycinką jest minimalna. To 0,5 procent wszystkich lasów, które znajdują się na Mierzei Wiślanej - poinformował w poniedziałek Bartłomiej Obajtek, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku. Minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk przekonuje, że rząd "spełnił wszelkie potrzebne procedury". - Zachowujemy najwyższe standardy ochrony środowiska, jesteśmy w ciągłym kontakcie z Komisją Europejską - wskazał.

Przegląd prasy: Rząd chce wzmocnić 300 plus

Program Dobry start wpisał się na stałe w politykę rodzinną rządu i będzie kontynuowany w następnych latach - zapowiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Jak poinformował "Dziennik Gazeta Prawna" program ma być gwarantowany ustawą.

"Po Bangladeszu żaden inny kraj może już nie być tak ciekawy"

Od samego lądowania w stolicy, Dhace, jesteśmy rzuceni w sam środek miasta. Od razu uderzamy w ścianę dźwięków, wielkomiejskiego chaosu - mówił Sebastian Placzek, podróżnik. Jak wskazywał, mimo że zabytki w Bangladeszu "możemy policzyć na palcach jednej ręki (...), to sam w sobie jest to ciekawy kraj, w którym co krok odkrywamy coś zupełnie nowego". - To jest póki co kraj dla osób, które podróżują z plecakiem, nie wyobrażam sobie kogoś, kto nagle wyrusza z plaży z Saint-Tropez do Bangladeszu - ocenił gość programu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS. Jego zdaniem "po Bangladeszu żaden inny kraj może już nie być tak ciekawy, może tak nie zaskakiwać".

Ile kosztuje podróż do Bangladeszu?

Blisko 3 tysiące złotych - tyle trzeba zapłacić za bilet lotniczy, z dwoma przesiadkami, z Warszawy do Dhaki. Nocleg na miejscu kosztuje od 71 do 879 złotych za dobę. Zorganizowana, szesnastodniowa wycieczka do Bhutanu, Bangladeszu i Birmy to zaś wydatek rzędu ponad 16 tysięcy złotych.

Państwo dwa razy większe niż Polska. "Przestrzeń, pustka, przygoda"

Namibia to kraj pustynny. Kraj dwa razy większy od Polski, a zamieszkały przez raptem 2,5 miliona ludzi - mówiła Anna Olej-Kobus, współautorka książki "Namibia. Przez pustynię i busz". Jej zdaniem ten afrykański kraj można scharakteryzować trzema słowami: "przestrzeń, pustka, przygoda". - Śmieję się, że to kraj kompletny, dlatego że ma piękne krajobrazy, najpiękniejszą pustynię świata, cudowne zwierzęta: od słonia aż po endemity - wtórował Krzysztof Kobus. Materiał z programu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Polscy kierowcy pobili niechlubny rekord. Fala mandatów z zagranicy

Ponad 1,5 miliona - tyle pytań wpłynęło do Krajowego Punktu Kontaktowego o dane polskich kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość na terenie Unii Europejskiej - wynika z informacji przekazanych tvn24bis.pl przez Ministerstwo Cyfryzacji. W stosunku do roku 2017 to wzrost o 50 procent.

Funkcjonalność i bezpieczeństwo docenione przez Polaków

Ponad 600 tysięcy sprzedanych aut, coraz mocniejsza pozycja na światowych rynkach i... wyjątkowo atrakcyjna oferta, mogąca trafić w gust najbardziej wymagającego klienta. Volvo Car Poland podsumowało 2018 rok, który dla szwedzkiego koncernu był pod każdym względem rekordowy!

Rewolucja na przejściu dla pieszych? Statystyki są dramatyczne

Pieszy powinien mieć pierwszeństwo nie tak jak obecnie w momencie, kiedy już jest na przejściu dla pieszych, tylko w momencie, kiedy się zbliża do tego przejścia - wskazał Piotr Mierzejewski z biura Rzecznika Praw Obywatelskich. RPO zwrócił się w sprawie zmiany przepisów do Ministerstwa Infrastruktury, które nie mówi "nie". Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

Putin wraca do zimnowojennej idei. Zachód u progu cichej rewolucji

Technologiczny wyścig był tak nieodłącznym elementem zimnej wojny, jak szpiegowanie i mocarstwowa retoryka. Choć żelazna kurtyna runęła trzy dekady temu, to pewne idee i marzenia przetrwały. Jednym z imperialnych pomysłów, który oparł się próbie czasu, jest ponaddźwiękowy samolot pasażerski.