Duża sieć wycofuje produkty. "W trosce o bezpieczeństwo klientów"

Z kraju

Niedziele handlowe w 2020 rokutvn24
wideo 2/3

Firma Pepco poinformowała na swojej stronie internetowej o wycofaniu kilku produktów. Jak możemy przeczytać w komunikacie, decyzja została podjęta "w trosce o komfort i bezpieczeństwo klientów".

Sieć poinformowała, że ze sprzedaży został wycofany dinozaur zdalnie sterowany, o numerze partii SKU 304848. Jak wskazano, "powodem wycofania produktu jest możliwe nagrzewanie się komory bateryjnej zabawki". Kolejna decyzja dotyczy maskotek/przytulanek z różowym gryzakiem o numerach partii: SKU 29868202, 29868302,29865902, 29866102, 30467601. "Powodem wycofania produktu są niekomfortowe odczucia organoleptyczne w postaci gorzkiego posmaku" - czytamy w komunikacie. Jednocześnie firma Pepco poinformowała, że "produkt został przetestowany i jest całkowicie bezpieczny".

ZOBACZ ZDJĘCIA ZABAWEK

Wycofane produkty

W ostatnich dniach sieć sklepów Aldi poinformowała o wycofaniu ze sprzedaży jednej partii warzyw na patelnię. "W produkcie tym stwierdzono bakterię Listeria monocytogenes, co może stwarzać ryzyko dla zdrowia konsumentów" - podkreśliła w komunikacie spółka.

Z obrotu wycofano także partię oleju z ryżu SoRiso.

Z kolei na początku lutego informowaliśmy, że sieć Carrefour Polska poinformowała o wycofaniu z rynku odkurzacza bezworkowego marki Klindo.

Autor: mb//dap / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: materiały prasowe