Gdzie Kidawa-Błońska nie dotrze, tam innych poślą

TVN24 | Wybory prezydenckie 2020

Autor:
asty/adso
Źródło:
PAP
Sondaż prezydencki Ipsos dla Oko.pressIpsos dla OKO.press
wideo 2/5
Ipsos dla OKO.pressSondaż prezydencki Ipsos dla Oko.press (materiał z 24 lutego)

Wszędzie tam, gdzie w ramach kampanii nie dotrze Małgorzata Kidawa-Błońska, będą parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej, którzy zaprezentują jej program - o takim ustaleniu zarządu Platformy Obywatelskiej poinformował w środę rzecznik partii Jan Grabiec.

W środę, po około trzygodzinnym posiedzeniu zarządu PO, przyjęto dalszy plan kampanii Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, informację o finansowaniu kampanii, a także o stanie przygotowań w regionach i powoływaniu powiatowych sztabów - poinformował rzecznik Platformy.

Plan kampanii - jak mówił - został przedstawiony przez jej szefów Bartosza Arłukowicza i Michała Gramatykę. - Mamy zapewnienie pełnego finansowania całej kampanii, możliwości w tym zakresie zostały zabezpieczone - podkreślił Jan Grabiec.

Parlamentarzyści wesprą Małgorzatę Kidawę-Błońską

Wyjaśnił, że kampania finansowana będzie zarówno ze środków własnych PO, jak i z kredytu. - Oczywiście liczymy też na wpłaty sympatyków, z całą pewnością komitet będzie się zwracał do tych, którzy zechcą przekazać na kampanię darowiznę, zgodnie z Kodeksem wyborczym - mówił.

Tematem posiedzenia zarządu - jak powiedział Grabiec - było wsparcie kampanii Małgorzaty Kidawy-Błońskiej przez parlamentarzystów. Ustalono, że wszędzie tam, gdzie nie dotrze sama kandydatka, a nie uda jej się dotrzeć do wszystkich powiatów, dotrą parlamentarzyści PO oraz europosłowie, którzy będą prezentować jej program. - Parlamentarzyści, których mamy przecież 160, będą wspierać w ten sposób Małgorzatę Kidawę-Błońską - podkreślił.

- W przyszłym tygodniu będziemy już po konwencji, podczas której sama kandydatka opowie o swoim planie dla Polski, więc nasi parlamentarzyści, zarówno Platformy, jak i całej Koalicji Obywatelskiej będą rozmawiać z ludźmi o programie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej - dodał.

Rzecznik PO zapewnił, że sama Kidawa-Błońska będzie na pewno we wszystkich regionach Polski, natomiast "jeśli zdarzy się jakaś miejscowość, w której jej nie będzie, na pewno będą tam posłowie, senatorowie, europosłowie Koalicji Obywatelskiej i Koalicji Europejskiej".

Małgorzata Kidawa-Błońska może liczyć na wsparcie parlamentarzystów
TVN24

"Konwencja będzie oficjalną inauguracją ostrej fazy kampanii"

Pytany o program kandydatki, który zostanie zaprezentowany podczas sobotniej konwencji, Grabiec podkreślił, że będzie dotyczyć "wszystkich problemów Polaków, od drożyzny, poprzez kwestie dotyczące ochrony środowiska i zanieczyszczenia powietrza, po sprawy międzynarodowe, status międzynarodowy Polski i fundusze unijne". - Program całościowy będzie odpowiadał na bardzo wiele pytań - zaznaczył.

- Jeśli kampania wyborcza jest maratonem, to można powiedzieć, że jesteśmy po tych pierwszych kilometrach rozbiegowych i wkraczamy w dojrzałą fazę - powiedział Grabiec. - Konwencja będzie oficjalną inauguracją ostrej fazy kampanii - dodał.

Małgorzata Kidawa-Błońska nie brała udziału w środowym posiedzeniu zarządu. Podczas obrad - jak mówił rzecznik partii - nie było też właściwie pozakampanijnych tematów. Pojawił się jedynie temat walki z koronawirusem i inicjatyw Koalicji Obywatelskiej w tym zakresie.

Nie było jednak mowy - jak dodał Grabiec - o sprawach personalnych, np. o obsadzie stanowiska szefa klubu parlamentarnego KO. Klub ten, jak zaznaczył, zbiera się na wyjazdowym posiedzeniu w dniach 2-3 marca, ale również wtedy raczej nie dojdzie do powołania nowego szefa.

asty/adso

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty: