Samochód wpadł na chodnik przy Grójeckiej. Nie żyje piesza

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke,
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Śmiertelny wypadek na ulicy GrójeckiejTVN24
wideo 2/2
TVN24Śmiertelny wypadek na ulicy Grójeckiej

Samochód wypadł z drogi i wjechał na chodnik przy Grójeckiej. - Zginęła idąca chodnikiem kobieta. Druga ranna osoba jest w ciężkim stanie – informuje straż pożarna.

Jak przekazał reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz, do zdarzenia doszło na ulicy Grójeckiej, w pobliżu wiaduktu nad torami kolejowymi i przystankiem PKP Rakowiec. Stołeczna policja informowała na początku, że w wyniku zderzenia dwie osoby z obrażeniami zostały przewiezione do szpitala.

Straż pożarna przekazała z kolei, że na miejscu zginęła jedna osoba – kobieta, która w chwili wypadku szła chodnikiem. - Auto osobowe wypadło z drogi przez bariery i przycisnęło kobietę, która szła chodnikiem. Zginęła na miejscu. Do szpitala został też zabrany w stanie ciężkim mężczyzna, również przechodzień. Kierowcy nic się nie stało – podał Łukasz Płaskociński ze stołecznej straży pożarnej. 

Jak doprecyzowała policja, zmarła kobieta miała 70 lat, a ranny mężczyzna to 74-latek.

"Kierowca w wieku około 20 lat, trzeźwy"

- Kierowca został zatrzymany przez policję, siedzi w radiowozie. Policjanci założyli mu kajdanki – relacjonował Węgrzynowicz.

Z informacji przekazanych przez Gabrielę Putyrę z KSP wynika, że audi kierował mężczyzna w wieku około 20 lat. - Był trzeźwy. Na miejscu trwają czynności z udziałem prokuratura – przekazała policjantka.

Były utrudnienia w kierunku Okęcia.

Informowaliśmy też o zderzeniu samochodu z pociągiem:

Zderzenie auta z pociągiemMateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl

Autor:katke, mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl