Przygotuj się na:

BUDOWA PĘTLI NA WOLI

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna budowę nowej pętli autobusowej na Woli. W związku z tym, od wtorku kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Jak informuje ratusz, stara pętla przy Płockiej jest za mała, by mogło się na niej jednocześnie zatrzymywać kilka autobusów przegubowych.

Samochód wpadł na chodnik przy Grójeckiej. Nie żyje piesza

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke,
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Śmiertelny wypadek na ulicy GrójeckiejTVN24
wideo 2/2
TVN24Śmiertelny wypadek na ulicy Grójeckiej

Samochód wypadł z drogi i wjechał na chodnik przy Grójeckiej. - Zginęła idąca chodnikiem kobieta. Druga ranna osoba jest w ciężkim stanie – informuje straż pożarna.

Jak przekazał reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz, do zdarzenia doszło na ulicy Grójeckiej, w pobliżu wiaduktu nad torami kolejowymi i przystankiem PKP Rakowiec. Stołeczna policja informowała na początku, że w wyniku zderzenia dwie osoby z obrażeniami zostały przewiezione do szpitala.

Straż pożarna przekazała z kolei, że na miejscu zginęła jedna osoba – kobieta, która w chwili wypadku szła chodnikiem. - Auto osobowe wypadło z drogi przez bariery i przycisnęło kobietę, która szła chodnikiem. Zginęła na miejscu. Do szpitala został też zabrany w stanie ciężkim mężczyzna, również przechodzień. Kierowcy nic się nie stało – podał Łukasz Płaskociński ze stołecznej straży pożarnej. 

Jak doprecyzowała policja, zmarła kobieta miała 70 lat, a ranny mężczyzna to 74-latek.

"Kierowca w wieku około 20 lat, trzeźwy"

- Kierowca został zatrzymany przez policję, siedzi w radiowozie. Policjanci założyli mu kajdanki – relacjonował Węgrzynowicz.

Z informacji przekazanych przez Gabrielę Putyrę z KSP wynika, że audi kierował mężczyzna w wieku około 20 lat. - Był trzeźwy. Na miejscu trwają czynności z udziałem prokuratura – przekazała policjantka.

Były utrudnienia w kierunku Okęcia.

Informowaliśmy też o zderzeniu samochodu z pociągiem:

Zderzenie auta z pociągiemMateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl

Autor:katke, mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl