Zderzenie z pociągiem. "Samochodem podróżowała kobieta z trójką dzieci"

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP
Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.plZderzenie auta z pociągiem

Zderzenie pociągu Warszawskiej Kolei Dojazdowej z samochodem osobowym na ulicy Jutrzenki. Autem podróżowała matka z trójką dzieci, wszyscy trafili na obserwację do szpitala. Były utrudnienia w kursowaniu pociągów WKD.

Do zdarzenia doszło na ulicy Jutrzenki, która przecina linię WKD. Pociąg jechał z Warszawy Śródmieścia do Podkowy Leśnej. - Tuż przy stacji WKD Salomea doszło do zderzenia pociągu z volkswagenem. Samochodem podróżowała kobieta z trójką dzieci. Wszyscy opuścili pojazd przed przybyciem straży - przekazał nam Michał Konopka ze stołecznej straży pożarnej.

Jak dodał, kobieta i dzieci zostali przekazani ratownikom pogotowia. - Zostali zabrani na obserwację do szpitala - dodał Konopka. Dzieci są w wieku siedmiu, trzech lat i półtora roku. Kierująca była trzeźwa.

Na miejscu był reporter tvnwarszawa.pl Mateusz Szmelter. - Najprawdopodobniej pociąg jechał wolno, ponieważ hamował przed stacją. Po uderzeniu przepchnął samochód o kilkanaście metrów. Zniszczona jest przednia część pojazdu po stronie pasażera. Jak na zderzenie z pociągiem zniszczenia nie są poważne. Można tu mówić o sporym szczęściu osób, które jechały autem - przekazał Szmelter.

Początkowo torowisko było zablokowane w obu kierunkach. O godzinie 17.35 przewoźnik poinformował, że ruch pociągów został wznowiony na całej trasie.

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl