Przygotuj się na:

44. MARATON WARSZAWSKI

W niedzielę tysiące biegaczy pobiegnie w Maratonie Warszawskim. Wydarzeniu będą towarzyszyć także inne biegi. Starty zaplanowane są z Konwiktorskiej, a trasy obejmą Łazienki Królewskie, Stare Miasto, warszawską Pragę, a także Żoliborz czy Bielany. Multimedialny Park Fontann przemieni się w strefę kibicowania.

pogoda

pogoda

Sezon burzowy w Polsce już rozpoczęty. Grzmiało wczoraj, grzmi też od rana. W TVN Meteo na bieżąco relacjonujemy, gdzie nad naszym krajem biją pioruny. Przygotowaliśmy też mapę, na której nasi synoptycy zaznaczyli procentowe prawdopodobieństwo pojawienia się burz w sobotę i niedzielę.

Alergikom w Polsce nie jest obecnie wesoło. Na cztery pylące drzewa, trzy robią to bardzo mocno i obecne są w całym kraju. Są to: brzoza, topola i jesion. Tylko alergenu wierzby stężenie w powietrzu jest bardzo niskie.

Piątek okaże się pod względem pogody urozmaicony. Będzie padać, jednak od czasu do czasu powinno się również przejaśniać. Na termometrach zobaczymy nawet 19 st. Celsjusza. Tak wysokiej temperaturze mogą towarzyszyć burze.

Mieszkańcy Kalkuty żyją jak w saunie. Słupki rtęci w najcieplejszym momencie dnia pokazują prawie 38 st. C, ale ze względu na wysoką wilgotność subiektywne odczucie temperatury jest na znacznie wyższym poziomie. Będzie jeszcze gorzej - zapowiadają tamtejsi synoptycy.

W czwartek nastała deszczowa aura, która potrwa co najmniej do początku nowego tygodnia. Nad Polską pojawiły się burze. Pocieszeniem dla spragnionych wiosennej i słonecznej pogody będzie temperatura. Słupki rtęci sięgną nawet 21 kresek.

Dla alergików wiosna to nie najlepszy czas - im lepsza pogoda, tym trudniej im oddychać za sprawą pyłków unoszących się w powietrzu. We wtorek szczególnie uciążliwe okażą się topole i brzozy - to one pylić będą najmocniej.

Druga połowa kwietnia przyniesie ocieplenie. Z początku niewielkie, kilkustopniowe, jednak pod koniec miesiąca pogoda zrehabilituje się za chłodną Wielkanoc i zaserwuje nam przedsmak lata. Przyjdzie pora na krótkie spodenki i bluzki z krótkim rękawem, bo na termometrach zobaczymy prawie 30 st. C!

Przed nami deszczowe dni do weekendu. Jedynym dniem, gdzie wszędzie w Polsce powinno być pogodnie, będzie środa. Poza tym każdego dnia gdzieś spadnie deszcz, a gdzie indziej nawet pojawi się burza. Zobacz, kto kiedy zmoknie w prognozie TVN Meteo na najbliższe pięć dni.

Deszczowa pogoda w niedzielę z pewnością przyniesie ulgę alergikom, którzy o tej porze roku chodzą często zakatarzeni. Najwięcej pyli wciąż olsza. Zaraz za nią jest leszczyna i topola. Pyłków cisu w polskim powietrzu nadal najmniej.