pogoda

pogoda

Nad niektórymi regionami kraju pojawiają się wyładowania atmosferyczne. Sprawdź, gdzie jest burza, i śledź aktualną sytuację pogodową w Polsce na tvnmeteo.pl.

Po wyjątkowo chłodnych poprzednich wiosennych miesiącach czerwiec zaczął się bardzo ciepło, a w niektórych regionach kraju wręcz gorąco. A czego możemy spodziewać się w pogodzie w pierwszej połowie wakacji? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przedstawił wstępną prognozę na lipiec.

Na dużym obszarze kraju przez cały piątek można spodziewać się pogodnej aury. W innych regionach wystąpią opady deszczu oraz burze, którym może towarzyszyć grad. Termometry wskażą maksymalnie 26 stopni Celsjusza.

Według amerykańskiego Centrum Prognozowania Klimatu tego lata na Pacyfiku utrzymywać się będą neutralne warunki pogodowe. Oznacza to, że zjawiska El Niño i La Niña najprawdopodobniej nie pojawią się w najbliższym czasie.

Nad Polską pojawiły się ciemne chmury i wyładowania atmosferyczne. Sprawdź, gdzie jest burza i jaka jest aktualna sytuacja pogodowa w kraju.

W ciągu następnych dni nie powinniśmy spodziewać się zmian w temperaturze, jednak za sprawą niżów wystąpi więcej opadów deszczu i burz. Kiedy zagrzmi, wiatr w porywach rozpędzi się nawet do 90 kilometrów na godzinę.

Mieszkańcy Mongolii zobaczyli w niedzielę padający śnieg. Nawet w tej części świata opady tego typu w czerwcu należą do rzadkości. Prognozy na najbliższe dni także nie napawają optymizmem.