Najnowsze

Najnowsze

- Na polecenie prokuratora policja zatrzymała we wtorek rano dwie osoby w związku z nieprawidłowościami przy reprywatyzacji nieruchomości przy Skaryszewskiej 11 w Warszawie - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik. Obu postawiono zarzuty, za które grozi im do 10 lat więzienia.

"Nie da się" - twierdzili urzędnicy, kiedy na Kabatach rozpoczął się protest przeciwko przebudowie ulicy Relaksowej. Po kilku żywiołowych spotkaniach z mieszkańcami burmistrz zmienił zdanie i przedstawił ursynowianom nowy projekt. Jak twierdzi - dostaną więcej niż chcieli.

Gdyby przed sezonem ktoś zaoferował w ciemno siódme miejsce dla ONICO Warszawa, wcale bym nie brał. Nie dlatego, że wydałoby się słabe. Raczej dlatego, że solidny kibic musi wierzyć w play-offy, a deklarować nawet finał. Gdyby ktoś w połowie sezonu powiedział, że ONICO skończy na ósmej pozycji, nie tylko bym nie dowierzał, ale pewnie nawet wyśmiewał.

Strategiczny plan rozwoju Warszawy, rozwój centrów lokalnych w dzielnicach, ale też ożywienie centrum, uporządkowanie kwestii reklam - to kolejne propozycje, o których Rafał Trzaskowski i Paweł Rabiej, kandydaci PO i Nowoczesnej na prezydenta stolicy i jego zastępcę, chcą rozmawiać z mieszkańcami.

Po południu doszło do dwóch kolizji na trasie S8. Na wysokości Gwiaździstej, na jezdni w kierunku Marek zderzyły się dwa samochody osobowe i ciężarówka. Z kolei na jezdni w przeciwnym kierunku ruchu, na wysokości Mickiewicza, zderzyły się dwa pojazdy.

Na stacji w Otwocku doszło do awarii urządzeń sterujących ruchem. Pociągi SKM i Kolei Mazowieckich kursują z opóźnieniami. W cierpliwość musieli uzbroić się również pasażerowie podróżujący składami WKD. Z powodu uszkodzenia sieci trakcyjnej między Warszawą a Komorowem składy kursowały tylko po jednym torze.