Najnowsze

Najnowsze

Początek kłopotów w metrze

W nocy zamknięto stację Świętokrzyska. Metro na odcinku od przystanku Ratusz Arsenał do Centrum kursuje wahadłowo. Utrudnienia potrwają do poniedziałku. To jednak tylko przygrywka do prawdziwych problemów, bo w środę kłopoty zaczną się na dobre.

ZDM ostrzega: Sobieskiego zamknięta nawet 3 tygodnie

Minimum tydzień potrwa usuwanie skutków awarii ciepłowniczej na skrzyżowaniu Sobieskiego z Sikorskiego – poinformowała szefowa Zarządu Dróg Miejskich. W najgorszym wypadku prace mogą przeciągnąć się nawet do trzech tygodni.

Dokąd odchodzą tramwaje?

Na ulicach Warszawy jest ich coraz mniej. - Dokładnie 99. Do końca 2013 roku znikną prawie wszystkie - zapowiadają urzędnicy. Wysłużone modele 13n i 105 zjadą wkrótce na swoją ostatnią pętlę - skład złomu na Utracie, który już teraz wygląda jak niezwykłe tramwajowe cmentarzysko.

Elba obroniona. Na tydzień

Jeśli mieszkańcy opuszczą Elbę w ciągu tygodnia, nie poniosą konsekwencji za zniszczenie mienia - zapowiedział właściciel terenu, na którym funkcjonował squat. Takie stanowisko firmy Stora Enso Poland rozesłano do mediów wieczorem, po całodziennych przepychankach skłotersów z policją i ochroną, które próbowały ich stamtąd usunąć.

Wjechała na czerwonym. Trafiła w radiowóz

Co najmniej 500 złotych mandatu będzie musiała zapłacić kobieta, która około godziny 17 doprowadziła do zderzenia z policyjnym radiowozem. Kierująca fordem przejechała wcześniej na czerwonym świetle. O zdarzeniu poinformował Kontakt 24 internauta Basiak.

"Liczymy na wsparcie służb w przejęciu terenu"

Po kilku godzinach przepychanek przed squatem Elba właściciel terenu wystosował oświadczenie. – Jesteśmy zaskoczeni skalą oraz formą naruszeń naszych właścicielskich uprawnień. Liczymy na wsparcie ze strony wszelkich służb – czytamy w dokumencie.

"Czegoś takiego w życiu nie widziałem"

Poważna awaria na skrzyżowaniu Sobieskiego z Sikorskiego. Pękła rura z gorącą wodą, która wylała się na ulice i uwięziła miejski autobus oraz kilka samochodów. Skrzyżowanie zostało wyłączone z ruchu.

Utrudnienia w związku z derbami

Zamknięta Myśliwiecka i mnóstwo policji - wszystko w związku z meczem Legia - Polonia. Do późnych godzin wieczornych na Powiślu mogą być duże utrudnienia w ruchu. Wcześniej kibice Legii przemaszerowali przez centrum.

Walczą o squat. Policja użyła gazu

Armatka wodna, wóz strażacki a do tego gaz łzawiący i ranna policjantka - tak kończy się historia squatu Elba na Żoliborzu. Od przedpołudnia ochrona wspierana przez policję próbuje pozbyć się jego mieszkańców. Zatrzymano dwie osoby.

Superradar przetrwał awarię

Awaria zamknęła skrzyżowanie Sobieskiego z Sikorskiego. Gorąca woda wlała się na ulicę. Internauci tvnwarszawa.pl od razu pytali, co z nowymi fotoradarami, które od niedawna działają w tym miejscu.

"Płynęła rzeka gorącej wody. Byłem uwięziony w aucie"

- To był moment. Zapaliło się zielone światło i ruszyliśmy. Już po chwili nic nie było widać, całkowity brak widoczności - opowiada Bolesław Zapał, który był jednym z kierowców, który jako pierwszy przejeżdżał przez miejsce awarii magistrali ciepłowniczej w pobliżu toru Stegny w Warszawie. Mówi, że z auta nie dało się wyjść, bo ulicą "płynęła rzeka gorącej wody". Zanim przyszła pomoc spędził w samochodzie około pół godziny.

ZDM: Wybierzcie inną drogę

- Osoby planujące powrót do domów w ten rejon miasta powinny wybrać inną trasę – apeluje do kierowców Adam Sobieraj, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich. Po awarii magistrali ciepłowniczej na skrzyżowaniu Sikorskiego z Sobieskiego są ogromne utrudnienia.

Pierwsze minuty awarii

Samochody wjeżdżające w chmury pary, zdezorientowani kierowcy wychodzący z aut i gorąca woda płynąca ulicą jak lawa. Tak wyglądały pierwsze minuty awarii ciepłowniczej na Mokotwie zarejestrowane przez Reportera24 Oleksiaka_rybno.

SPEC: dwa biurowce bez ciepła Sprzatają teren

Początkowo nawet kilkadziesiąt tysięcy osób było bez ogrzewania i ciepłej wody. Wszystko w związku ogromną awarią ciepłowniczą na skrzyżowaniu al. Sikorskiego i ul. Sobieskiego, do której doszło w piątek przed 12.00.

Nalot ochrony na squat Elba

W squacie Elba przy ulicy Elbląskiej trwa akcja agencji ochroniarskiej. Firma, która wydzierżawiła teren chce usunąć osoby, które go nielegalnie zamieszkują.

Złodziej na cmentarzu. Zniknęły litery i krzyże

Stołeczna policja poszukuje sprawcy kradzieży na cmentarzu przy ulicy Leonidasa w Warszawie. Łupem rabusia padły metalowe litery, elementy ozdobne a także krzyże i figurki świętych. O zdarzeniu poinformowała nas Agnieszka, która przyszła w czwartek odwiedzić grób mamy i dziadków. Wśród zniszczonych nagrobków były te należące do jej rodziny.

Urzędniczka skarbówki wyłudziła 465 tysięcy złotych

Stołeczna policja zatrzymała 41-letnią pracowniczkę urzędu skarbowego Warszawa-Ursynów, która przez sześć lat przelewała pieniądze na swoje prywatne konto. Przywłaszczyła sobie w tym, czasie 465 tysięcy złotych. Kobiecie grozi do 10 lat więzienia.

Szukają szczątków bohaterów

Leżą na Powązkach, ale nie mają grobów. Bohaterowie antykomunistycznego podziemia, ofiary sądowych mordów i ubeckich katowni, wśród nich generał Nil, rotmistrz Pilecki, major Łupaszka. Ich szczątków na warszawskim cmentarzu szuka Instytut Pamięci Narodowej.

Szykujcie się na ciepły weekend

Przed nami słoneczny i przyjemnie ciepły dzień. W Warszawie temperatura wyniesie 12 st. Jeszcze cieplej będzie w sobotę i niedzielę - zapowiadają synoptycy. W Warszawie nie zabraknie dziś słońca, a temperatura wzrośnie maksymalnie do 12 st. C. Wieczorem pogodnie. Meteorolodzy nie spodziewają się opadów. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie w Warszawie około południa 1009 hPa, wolno spada.Prognoza pogody dla Warszawy na najbliższe dni

"Pokażmy, że warszawscy kibice potrafią wspaniale rywalizować"

Pojedynku Legii i Polonii specjalnie nie trzeba warszawiakom reklamować, to najważniejsze spotkanie w sezonie. "Czarne Koszule" zapowiadają, że chcą gonić prowadzącą w tabeli Ekstraklasy drużynę z Łazienkowskiej. Legia będzie szukać rewanżu za porażkę w ostatnich derbach. A władze i piłkarze obu klubów apelują do kibiców o kulturalny doping.