Najnowsze

Najnowsze

Atak na izraelskich piłkarzy. "Była to grupa pseudokibiców"

Członkowie izraelskiej drużyny piłki nożnej zostali zaatakowani po meczu towarzyskim pod Warszawą. Zamaskowani napastnicy - jak relacjonuje ekipa gości - mieli poczekać, aż odjedzie policja zabezpieczająca spotkanie, a potem "wedrzeć się na boisko i próbować pobić kilku członków zespołu".

Zapis niemieckich zbrodni ukryli w metalowych skrzyniach

75 lat temu zakopano dziesięć metalowych skrzyń pod budynkiem szkoły na Nowolipkach 68. Stanowiły część Archiwum Ringelbluma - Podziemnego Archiwum Getta Warszawskiego. W 1999 r. zostało ono wpisane na Listę "Pamięć Świata", gromadzącą najważniejsze dokumenty, jakie przechowała ludzkość.

Kolejne kamienice pod lupą komisji. Wezwani lokatorzy i brat Jakuba R.

Poznańska 14 i Marszałkowska 43 - to kolejne nieruchomości, których zwrotom przyjrzy się niebawem komisja weryfikacyjna. Jawne posiedzenia w tej sprawie odbędą się odpowiednio 30 sierpnia i 6 września. Wśród wezwanych świadków będą m.in. lokatorzy i brat Jakuba R., byłego wiceszefa Biura Gospodarki Nieruchomościami.

Znieważyli znak Polski Walczącej? Ruszył proces

Przed stołecznym sądem ruszył w środę proces trójki aktywistów partii Zieloni, którym zarzucono znieważenie znaku Polski Walczącej. W czerwcu 2016 r., podczas Marszu Godności, trzymali oni zielony transparent ze znakiem, na końcu kotwicy namalowane zostały symbole płci.

Gorąco i burzowo. Ostrzeżenie dla Mazowsza

W środę i czwartek w stolicy znów będzie gorąco. Słupek rtęci w termometrze poszybuje ponad 30 stopni Celsjusza. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla Mazowsza, nie tylko przed upałem, ale i przed burzami.

Pożar domku letniskowego. "Nie było szans, by kogoś uratować"

Do tragicznego zdarzenia doszło w środę nad ranem w Wilczkowicach Dolnych w województwie mazowieckim. W pożarze domku letniskowego zginęły trzy osoby. - Były bardzo duże płomienie, bardzo wysokie - tłumaczył st. kpt. Karol Kierzkowski z mazowieckiej straży pożarnej.

Pojmany w wyniku zdrady, zamordowany na rozkaz szefa SS

73 lata temu, między 2 a 7 sierpnia 1944 r., bezpośrednio po wybuchu Powstania Warszawskiego, na rozkaz szefa SS Heinricha Himmlera został zamordowany Komendant Główny Armii Krajowej gen. Stefan Rowecki "Grot". Gen. Rowecki został pojmany przez Gestapo w Warszawie w czerwcu 1943 r. w wyniku zdrady.

Ponad 300 takich miejsc w Warszawie

Walczyli i ginęli za Polskę. Polska dziś o nich pamięta, a tę pamięć pielęgnuje Muzeum Powstania Warszawskiego, wolontariusze i harcerze. 1 sierpnia stanęli w miejscach, gdzie rozgrywała się wtedy historia, by przypominać i uczyć. Zobacz materiał programu "Polska i Świat".