Najnowsze

Najnowsze

Blisko osiem godzin trwało posiedzenie komisji weryfikacyjnej w sprawie trzech nieruchomości przy Hożej. Zeznawali lokatorzy i urzędnicy ratusza. Znany handlarz roszczeniami i właściciel omawianych kamienic nie przyszedł, za co otrzymał trzy grzywny o łącznej wysokości dziewięciu tysięcy złotych.

W najbliższy weekend, a potem też 21 i 27 listopada w stolicy będą mogli się zarejestrować potencjalni dawcy krwiotwórczych komórek macierzystych krwi i szpiku. Inicjatorzy akcji chcą pomóc warszawiakom chorującym na ostrą białaczkę szpikową i chłoniaka limfoblastycznego.

Wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej Bartosz Kownacki, pytany w czwartek w Radiu Zet, czy wojsko poradziłoby sobie z wysadzeniem w powietrze Pałacu Kultury, odpowiedział, że mogłoby podjąć się tego zadania. Zburzenie pałacu byłoby fajnym prezentem na 100-lecie niepodległości - dodał.

Czy Prawo i Sprawiedliwość zburzy relikt komunizmu, Pałac Kultury i Nauki w Warszawie? Wicepremier Gliński nie ma nic przeciwko, wtórują mu wicepremierzy Gowin i Morawiecki. Ten ostatni marzy o tym od 40 lat. Temat wraca jak bumerang. PiS chciałby się pozbyć Pałacu już za rok, na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Reporter programu Polska i Świat Przemysław Kamiński pyta, czy to się uda i co miałoby powstać w zamian.

Nowym komendantem stołecznym zostanie generał Paweł Dobrodziej - wynika z nieoficjalnych informacji tvn24.pl. Będzie piątym szefem dziesięciu tysięcy stołecznych policjantów od momentu objęcia władzy przez rząd PiS. Ostatnio kierował pracą lubelskiej policji.

- Zaburzona została podstawowa zasada tego, jak należałoby do problemu podejść, zostawić wspólnotom lokalnym swobodę decydowania o tym, jak ma się kształtować polityka - mówił gość programu "Tak jest" Jakub Dymek. Rozmowa dotyczyła dekomunizacji nazw ulic w Warszawie.

Przez ponad dwadzieścia minut stały tramwaje na Pradze. Mężczyzna w niedozwolonym miejscu przechodził przez torowisko. Zatoczył się i uderzył w bok tramwaju - podaje nasz reporter.